rūkalai, archyvinė nuotrauka

Kontrabandininkas bandė sprukti nuo pasieniečių, bet toli nepabėgo

27
(atnaujinta 09:33 2018.07.19)
Nuo muitininkų sprukusiame automobilyje pareigūnai aptiko 3,5 tūkst. pakelių neteisėtų rūkalų

VILNIUS, liepos 19 – Sputnik. Nuo muitinės pareigūnų sprukusio lengvojo automobilio bagažinėje rasta ir sulaikyta nelegaliai gabentų rūkalų už beveik 12 tūkst. eurų, praneša VSAT spaudos tarnyba.

Aptikta 50 tūkst. eurų vertės cigarečių kontrabanda konteineriuose su keramzitu
facebook / Muitinės kriminalinė tarnyba / Iš Baltarusijos traukiniu vežtoje skaldoje muitinės kriminalistai aptiko cigarečių kontrabandą

Antradienio, liepos 17-osios, popietę Kauno teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai, patruliuodami kelyje Kaunas−Marijampolė−Suvalkai, stabdė patikrinti link Marijampolės važiuojantį lengvąjį automobilį "Renault Laguna".

Tačiau automobilio vairuotojas padidino greitį ir spruko nuo pareigūnų. Muitininkams bėglį teko vytis neilgai — padedant tuo pačiu keliu į Marijampolę važiavusiems pareigūnams, kurie pastebėjo, kad stabdomas automobilis nestojo, lietuvio vairuojamas automobilis buvo sustabdytas.

Tikrinant automobilį, ėmė aiškėti vyriškio nenoras sustoti, mat jo automobilio bagažinėje muitininkai rado 3,5 tūkst. pakelių (70 tūkst. vnt.) cigarečių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais siekia 12 tūkst. eurų.

Контрабанда сигарет
3,5 tūkst. pakelių neteisėtų rūkalų

Pasipelnyti iš šių cigarečių piliečiui nepavyks: muitinės pareigūnai sulaikė ir cigaretes, ir automobilį, o vairuotojui surašė administracinio nusižengimo protokolą dėl neteisėto akcizinių prekių laikymo ir gabenimo bei nepaklusimo reikalavimui sustabdyti transporto priemonę.

Už šį pažeidimą jam gresia nemaža piniginė bauda, tabako gaminių ir transporto priemonės konfiskavimas.

27
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (339)
Dar šia tema
Trys lietuviai įkliuvo su 3 tūkst pakelių cigarečių
Daugiau kaip 20 tūkst pakelių cigarečių kontrabandininkai paslėpė po žvyru
Baltarusis su sūnumi paaugliu gabeno į Lietuvą kontrabandines cigaretes
Miškas, archyvinė nuotrauka

Aplinkos ministerija: atliktas miškų sanitarinės būklės patikrinimas

(atnaujinta 14:18 2020.08.13)
Pažymima, kad privačiuose miškuose atlikta 477 objektų stebėsena. 81 atveju buvo nustatyti medžių kenkėjų židiniai — miško savininkai, naudotojai ar valdytojai apie tai informuoti raštu

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Valstybinė miškų tarnyba liepos mėnesį atliko miškų sanitarinės būklės patikrinimą, praneša Aplinkos ministerija.

Pažymima, kad privačiuose miškuose atlikta 477 objektų stebėsena. 81 atveju buvo nustatyti medžių kenkėjų židiniai — miško savininkai, naudotojai ar valdytojai apie tai informuoti raštu.

Dėl kitų 16 atvejų pradėta administracinių nusižengimų teisena dėl Miško sanitarinės apsaugos reikalavimų pažeidimų.

"VĮ Valstybinių miškų urėdijoje buvo atlikta 3 objektų (girininkijų) stebėsena. 2 atvejais nurodyta prievolė vykdyti Miško sanitarinės apsaugos taisyklių 29 ir 30 punktų reikalavimus", —  teigiama pranešime.

Tuo pačiu pažymima, kad medžių džiūvimo priežastys nustatytos 3 atvejais valstybiniuose miškuose, 2 atvejais — privačiuose miškuose.

Pranešama, kad miško savininkams, naudotojams, valdytojams pateiktos rekomendacijos dėl Miško sanitarinės apsaugos taisyklių 29 ir 30 punkto reikalavimų vykdymo.

Tegai:
patikrinimas, miškas, Aplinkos ministerija
Dar šia tema
Internete paskelbtas vaizdo įrašas apie Amazonėje siautėjusius gaisrus
Baltarusijoje baigėsi ketvirtoji protesto diena
Kompiuteris

NVSC paragino keliaujančius anketas pildyti elektroniniu būdu

(atnaujinta 17:26 2020.08.13)
NVSC priminė, kad visi į Lietuvą oro ar jūrų transportu atvykstantys žmonės turi užpildyti popierines anketas arba registruotis elektroniniu būdu NVSC interneto svetainėje

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Nuo pirmadienio įsigaliojus prievolei, kai kiekvienas oro ar jūrų transportu į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas privalo pateikti savo asmens duomenis, užpildydamas anketą, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai ragina žmones tą padaryti elektroniniu būdu NVSC.

Pasak NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos Ginretos Megelinskienės, kol kas tik nedidelė dalis keliautojų užpildo anketas elektroniniu būdu. Per vakar dieną Vilniaus oro uoste surinkta daugiau nei 500 popierinių anketų, kurių duomenis specialistams dar reikia suvesti į informacinę sistemą.

"Tenka apgailestauti, kad žmonės pirmenybę teikia popierinėms anketoms. Tai labai apsunkina ir prailgina procesą, gaištamas ne tik specialistų, bet ir pačių keliautojų laikas. Tad labai raginame žmones naudotis galimybe užpildyti šią formą elektroniniu būdu. Tą, pavyzdžiui, galima padaryti dar prieš kelionę, laukiant lėktuvo oro uoste", — sakė ji. 

NVSC priminė, kad visi į Lietuvą oro ar jūrų transportu atvykstantys žmonės turi užpildyti popierines anketas arba registruotis elektroniniu būdu NVSC interneto svetainėje.  

Anketoje žmonės turi nurodyti vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, lankytas šalis, kontaktinius duomenis, taip pat skrydžio numerį, sėdėjimo vietą lėktuve ar kelte.

14-kos dienų saviizoliacija nuo atvykimo į Lietuvą dienos privaloma visiems, atvykusiems iš paveiktų teritorijų, bei užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių.

Tegai:
koronavirusas, keliautojai, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusija pirmoji pasaulyje užregistravo vakciną nuo koronaviruso
Per parą Lietuvoje nustatytas 21 COVID-19 atvejis