Saulės baterija, archyvinė nuotrauka.

Gyventojai gali kreiptis dėl paramos atsinaujinančios energetikos įrangai

178
(atnaujinta 18:51 2018.07.19)
Parama gali pasinaudoti individualių vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų savininkai, įsirengę iki 10 kilovatų galios saulės arba vėjo elektrines, kurių gaminama elektros energija bus naudojama savo poreikiams

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Individualių gyvenamųjų namų savininkai, įsirengę energijos gamybos įrenginius, gaminančius energiją iš atsinaujinančių išteklių, gali teikti paraiškas paramai gauti nuo liepos 19 dienos, praneša Energetikos ministerija.

 Kvietimą paskelbusi Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra išmokoms yra numačiusi skirti 3,3 mln. eurų.

Parama gali pasinaudoti individualių vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų (išskyrus nebaigtus statyti, sodo pastatus) savininkai, įsirengę iki 10 kilovatų (kW) galios saulės arba vėjo elektrines, kurių gaminama elektros energija bus naudojama savo poreikiams.

Į išmokas taip pat galės pretenduoti namų savininkai, įsirengę karšto vandens ir šilumos energijos gamybai skirtus saulės kolektorius arba šilumos siurblius ("gruntas-vanduo", "oras-vanduo", "oras-oras"). Parama taip pat skirta ir taršių iškastinio kuro (mazuto, skalūnų alyvos, gamtinių dujų, akmens anglies, durpių) katilų keitimui į biokurą naudojančius katilus arba šilumos siurblius.

Norint gauti paramą, visi aukščiau išvardinti energijos gamybos įrenginiai, gaminantys energiją iš atsinaujinančių išteklių, turi būti įrengti jau po namo statybos užbaigimo. Papildomai, iškastinio kuro katilų keitimui išmokos bus skiriamos tik tais atvejais, kai išlaidos yra patirtos praėjus ne mažiau kaip penkiems metams po gyvenamojo namo statybos.

Maksimali skiriama lėšų suma vienam projektui įgyvendinti negalės viršyti 14 500 eurų. Konkrečią sumą galima pasiskaičiuoti projekto paraiškos formoje esančioje skaičiuoklėje, arba pasitikrinti šioje svetainėje esančioje lentelėje. Pavyzdžiui, įsirengus 5 kW saulės elektrinei galima gauti 1680 eurų kompensaciją, o 10 kW elektrinei – 3360 eurų.

Kompensuojamos bus tik išlaidos, kurios buvo patirtos nuo 2015 metų sausio 1 dienos iki projekto įgyvendinimo laikotarpio pabaigos, bet ne vėliau kaip iki 2019 metų kovo 31 dienos.

Kvietimas teikti paraiškas paskelbtas pagal paramos priemonę "Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, biokuro, geoterminės energijos ar kt.) panaudojimas individualiuose gyvenamosios paskirties pastatuose".

178
Tegai:
atsinaujinantys energijos šaltiniai, parama
Dar šia tema
Baltijos šalių elektros tinklai bus sinchronizuoti su ES per "LitPol Link"
Kaip BRELL Vilnių su Talinu supykdė