Plastikinės atliekos

Lietuvos bendrovė klastojo atliekų tvarkymo dokumentus

37
(atnaujinta 20:58 2018.07.19)
Įmonė turėjo išvežti metalines ir plastikines pakuotes perdirbti į Latviją, tačiau užuot tai padariusi, falsifikavo jų pervežimą

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Lietuvoje atliekų tvarkymo bendrovės atžvilgiu pradėta baudžiamoji byla dėl fiktyvaus utilizavimo apie šešias tonas metalinių ir plastikinių atliekų, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, bendrovė klastojo tarptautinių krovinių važtaraščius (CMR) ir PVM sąskaitas faktūras, nurodydama didesnius metalinių ir plastikinių pakuočių kiekius, išvežtus perdirbti į Latviją, nei buvo iš tikrųjų.

Įtraukus šiuos suklastotus dokumentus į atliekų tvarkymo bendrovės apskaitą, jų pagrindu gamintojams, importuotojams ir jiems atstovaujančioms organizacijoms galimai buvo išduodamos fiktyvios pažymos, įrodančios neegzistuojantį pakuočių atliekų sutvarkymą.

Iš viso per metus bendrovė taip ir neišvežė į Latviją perdirbti daugiau kaip 5,8 tonų atliekų.

Bendrovės vardu išrašytomis fiktyviomis pažymomis apie perdirbtus didelius kiekius atliekų pasinaudoję gamintojai, importuotojai ir jiems atstovaujančios organizacijos buvo atleistos nuo pakuotės mokesčio, o valstybės biudžetui buvo padaryta daugiau kaip šešių milijonų eurų žala.

Kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo pareikšti minėtos bendrovės akcininkui ir vadovybei.

Baigtam atliekų tvarkymo bendrovės apgaulingos apskaitos ir dokumentų klastojimo tyrimui vadovavo ir jį organizavo Vilniaus apygardos prokuratūra. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui. Baudžiamajame kodekse numatyta, kad trims kaltinamiesiems už jų įvykdytas nusikalstamas veikas gresia maksimali laisvės atėmimo iki šešerių metų bausmė.

37
Tegai:
atliekų tvarkymas, atliekos, Latvija, Lietuva
Dar šia tema
Verslininkai gali prisitaikyti prie naujosios atliekų apskaitos sistemos
Už ne laiku išvežtas šiukšles vežėjai mokės baudas
Aplinkos ministras pasiūlė geriausią atliekų tvarkymo būdą
Lietuvos bendrovė Vilniuje ir Vilniaus rajone išpylė pustrečios tonos atliekų
Discussion