Lauko tualete paslėpta cigarečių kontrabanda

Lietuvis ir baltarusis kontrabandai slėpti panaudojo svetimos sodybos lauko tualetą

22
(atnaujinta 13:07 2018.07.24)
Lietuvos pasieniečiai jau buvo informuoti apie cigarečių kontrabandininkus ir surengė jiems pasalą; bendrininkams gresia baudos iki šešių tūkstančių eurų

VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Švenčionių rajone pasieniečiai gaudė tarptautinį kontrabandos gabentojų duetą, kuris svetimos sodybos lauko tualete norėjo paslėpti pusketvirto tūkstančio pakelių baltarusiškų rūkalų, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Šeštadienį VSAT  Ignalinos pasienio rinktinės pareigūnai stebėjo  vieną sodybą Švenčionių rajono Šutonių kaime. Jos savininkas čia negyvena ir su sodyboje nutikusiais įvykiais, pirminiais duomenimis, nėra susijęs ir apie juos nieko nežinojo.

Į sodybos kiemą įsuko automobilis "Audi 100". Ignalinos pasieniečiai pažino, kad jį atvairavo 57-erių Švenčionių rajono gyventojas. Šalia sėdėjo dar vienas vyras. Mašina sustojo už ūkinio pastato, prie lauko tualeto. Stebimi pasieniečių abu atvykėliai iš "Audi 100" į tualetą pradėjo krauti polietilenu apvyniotas dėžes.

Lauko tualetas su cigarečių kontrabanda
Lauko tualetas su cigarečių kontrabanda

Jiems bebaigiant darbą pasirodė tolėliau buvę pasieniečiai. Krovikai pamatė VSAT pareigūnus, jų nurodymams nepakluso. Krovikai šoko į "Audi 100" ir dideliu greičiu spruko iš sodybos. Kadangi vairuotojas Švenčionių rajono gyventojas buvo žinomas ir apie šį įvykį jau buvo informuotos artimiausios sargybos, specialiųjų priemonių sodyboje pasieniečiai nusprendė nenaudoti.

Ties Ignalinos rajono Ceikinių kaimu, apytiksliai už septynių kilometrų nuo sodybos, "Audi 100" stabdė kitas VSAT ekipažas, tačiau ir čia vairuotojas nesustojo. Jį pasieniečiai netrukus sulaikė Švenčionių rajono Vosiūnų kaime.  Sulaikymo metu nei vairuotojas, nei kartu su juo važiavęs 24-erių Baltarusijos pilietis nesipriešino. Užsienietis į Lietuvą buvo atvykęs legaliai ir turėjo visus būtinus dokumentus.

Paaiškėjo, kad abu vyrai svetimos sodybos lauko tualete bandė paslėpti 3500 pakelių cigarečių "Fest" su baltarusiškomis banderolėmis.   

Dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo lietuviui ir baltarusiui pradėtos administracinės teisenos. Jiems gresia  baudos nuo keturių tūkstančių iki šešių tūkstančių eurų. Taip pat teismas gali konfiskuoti Švenčionių rajono gyventojo "Audi 100".

Maža to, pasieniečiai vairuotojui dar pradėjo administracinę teiseną dėl nepaklusimo VSAT pareigūno teisėtam, aiškiai išreikštam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę. Už tai Švenčionių rajono gyventojas dar gaus baudą nuo 850 iki 1200 eurų.
Po apklausų abu vyrus pasieniečiai paleido. "Audi 100" ir cigaretės saugomi Ignalinos pasienio rinktinėje.

22
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (222)
Dar šia tema
Aptikta 50 tūkst eurų vertės cigarečių kontrabanda konteineriuose su keramzitu
Kontrabandininkas bandė sprukti nuo pasieniečių, bet toli nepabėgo
Trys lietuviai įkliuvo su 3 tūkst pakelių cigarečių