Lukiškių aikštė Vilniuje

Lukiškių aikštės dingo dvi atminimo lentos

29
(atnaujinta 15:11 2018.07.24)
Lietuvos sostinės savivaldybė pabrėžė, kad niekas nesikreipė dėl atminimo lentos įrengimo leidimo ir teksto joje niekas nesuderino su valdžia

VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Iš Lukiškių aikštės Vilniuje dingo dvi atminimo lentos su užrašais, esančios šalia paminklo "Šimtmečio ratas", praneša LRT.

Policijos departamentas apie incidentą papasakojo antradienį.

Vėliau sostinės savivaldybė pranešė, kad atminimo lenta buvo neteisėtai įrengta praėjusią savaitę. Be to, tekstas ant lentos, kuriame minimos relikvijos palaidotos aikštėje, nebuvo suderintas su Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisija. 

"Dėl leidimo įrengti aikštėje šią lentą į savivaldybę kreiptasi nebuvo. Šiuo metu savavališkai atsiradusi atminimo lenta laikinai saugoma UAB "Grinda" aikštelėje. Jeigu atsiras lentos savininkas, lenta bus grąžinta jam", – teigiama pranešime.

Birželio pabaigoje iš Lukiškės aikštės buvo pavogta viena iš keturių atminties kapsulių, kurioje buvo nacionalinių relikvijų dokumentai. Dingusi kapsulė buvo aptikta tos paties dienos vakare, kai vietos policija atvyko į iškvietimą dėl peštynių. Pavogta kapsulė buvo rasta pas vieną iš konflikto dalyvių.

29
Tegai:
Lukiškių aikštė, Lietuva, Vilnius
Dar šia tema
Vandalai iškasė Lukiškių aikštėje kapsulę su relikvijomis
Videofaktas: Zuokas pastatė Lukiškių aikštėje milžinišką Vytį
Ar jau išbandėte į judesius reaguojantį interaktyvųjį fontaną Lukiškių aikštėje