Laikrodis varpinėje, archyvinė nuotrauka.

Lietuva patvirtins poziciją, kad būtų taikomas nuolatinis vasaros laikas

119
(atnaujinta 08:50 2018.07.25)
Europos Komisija pradėjo konsultacijas, atsižvelgdama į Lietuvos, Suomijos vyriausybių bei Europos Parlamento narių raginimus atsisakyti laiko sukiojimo

VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė trečiadienį turėtų patvirtinti poziciją prieš laiko sukiojimą dukart per metus Europos Sąjungoje, skelbia LRT.

Pasitarime bus parengtas atsakymas į Europos Komisijos pradėtas viešas konsultacijas.

Vyriausybė numato siūlyti, kad būtų taikomas nuolatinis vasaros laikas. Europos Komisija pradėjo konsultacijas, atsižvelgdama į Lietuvos, Suomijos vyriausybių bei Europos Parlamento narių raginimus atsisakyti laikrodžių sukiojimo.

Vasaros laikas kasmet įvedamas daugumoje Europos ir Šiaurės Amerikos šalių. Šios tvarkos šalininkai sako, kad ilgesni šviesūs vasaros vakarai leidžia sutaupyti energijos, skatina žmones būti lauke, mažina eismo nelaimių, nusikalstamumo riziką.

Kritikai teigia, kad kasmetinis ritualas erzina žmones, galimi trumpalaikiai sveikatos sutrikimai, jie pasigenda akivaizdžių ekonominės naudos įrodymų.

Komisija taip pat pabrėžia, kad antroji alternatyva — vasaros laiko panaikinimas — įmanoma, jei už tai pasisakys aiški dauguma ES valstybių narių.

Lietuva EK ir ES narėms yra išsiuntusi raštą su savo pozicija dėl laiko kaitaliojimo į vasaros ir žiemos laiką peržiūros reikalingumo. Šis klausimas jau ne kartą buvo keltas ir ES transporto, infrastruktūros bei komunikacijų tarybose. Šią temą susitikimuose su kitų ES valstybių vyriausybių vadovais ir aukšto rango ES pareigūnais kelia ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

119
Tegai:
vasaros laikas, Briuselis
Dar šia tema
Europos Komisija atlieka apklausą dėl perėjimo prie vasaros laiko panaikinimo