VSAT

Pasieniečiai sulaikė gruziną, turėjusį suklastotą leidimą gyventi Lietuvoje

30
(atnaujinta 14:22 2018.07.25)
Suklastotas buvo ir jo vairuotojo pažymėjimas; maža to, galiojančiame užsieniečio pase buvo suklastoti ir Lietuvos sienos kirtimo spaudai

VILNIUS, liepos 25 – Sputnik. Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Gruzijos pilietį, turėjusį suklastotus savo šalies vairuotojo pažymėjimą ir leidimą gyventi Lietuvoje, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Antradienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Marijampolė — Suvalkai, patikrinti sustabdė iš Lietuvos išvykstantį maršrutinį autobusą Ryga – Praha. Vienas keleivių, kaip vėliau paaiškėjo, 38-erių Gruzijos pilietis, VSAT pareigūnams pateikė įtartinų dokumentų.

Kalvarijos pasieniečiai nustatė, kad jo turėtas leidimas gyventi Lietuvoje, įtariama, yra visiška klastotė. Suklastotas, įtariama, buvo ir gruzino turėtas savo šalies vairuotojo pažymėjimas. Maža to, galiojančiame užsieniečio pase, įtariama, buvo suklastoti ir Lietuvos sienos kirtimo spaudai.

Pasieniečiai keleivį išlaipino iš autobuso, kuris tęsė kelionę nustatytu maršrutu. Gruzinas buvo sulaikytas ir po apklausos Kalvarijos užkardoje uždarytas į areštinę.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

30
Tegai:
pasieniečiai
Dar šia tema
Tai bent migracija: pasienyje su Baltarusija pastebėta šernų šeimynėlė
ES ketina atrinkti migrantus per 72 valandas nuo išlaipinimo uoste
Vogtą automobilį vairavusį estą išdavė ranka piešti numeriai
Tulpės

Lietuvos valdžia pasveikino moteris su kovo 8-ąją

(atnaujinta 15:37 2021.03.08)
Lietuvos valdžia padėkojo moterims, kurios suteikė pagalbą kovojant su koronaviruso pandemija

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Valdžia pasveikino visas moteris su Tarptautine moters diena.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo Facebook paskyroje rašė, kad šiais metais pasaulis švenčia kovo 8-ąją per COVID-19 pandemiją.

"Jūsų, mielos moterys, sveikatos priežiūros ir socialinio darbo sektoriuose dirba net apie 84 procentus – ačiū kiekvienai. Dėkoju pedagogėms, kurios nepaprastomis sąlygomis nepertraukiamai ugdo mūsų vaikus. Ačiū sakau moterims, kurios prižiūri vaikus, slaugo šeimos narius, kurios suderina šeimos ir darbo įsipareigojimus. Dėkoju ir prekybos darbuotojoms, karantino sąlygomis užtikrinančioms mums galimybę įsigyti būtiniausių prekių. Jūsų visų indėlis COVID-19 krizės metu yra lemiamos svarbos", — sakė šalies vadovas.

Nausėda pažymėjo, kad per pastarąjį dešimtmetį Lietuvos pažanga lyčių lygybės srityje tesiekia 1,4 balo ir yra lėtesnė nei kitų ES valstybių narių. Ryškiausia lyčių nelygybė Lietuvoje yra būtent moterų dalyvavimas sprendimų priėmimo procese – tesiekia 34,1 balo iš 100.

Prie sveikinimų prisijungė ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

"Pasidžiaugti tuo, kad Lietuva, visgi pribręs Stambulo konvencijai, kuri kalba apie tai, kad valstybės neturi įtvirtinti stereotipų apie "moteriškus" ir "vyriškus" vaidmenis visuomenėje. Dar noriu pasidžiaugti, kad mes, Vilniuje, einame priekyje", — rašė savo Facebook paskyroje meras.

Šimašius taip pat pažymėjo, kad tarp vadovaujančias pareigas užimančių žmonių savivaldybėje yra net 55 moterys (didžioji dauguma). Taip pat ir tarp įmonių vadovų — prieš šešerius metus nebuvo nei vienos moters, o dabar — net 7 (iš 12).

"Tad sveikinu mus visus su moterų solidarumo diena. Panašu, kad ilga kova už tai, kad visi žmonės būtų vertinami kaip vienodai svarbūs ir lygiateisiai, jau tuoj bus laimėta!", — pridūrė meras.

Tarptautinė moters diena minima kasmet, kovo 8 d. Ji atsirado, kaip moterų solidarumo kovojant už lygias teises ir emancipaciją diena.

Tarptautinė moters diena atsirado dėl politinių priežasčių. 1899 metais socialdemokratė Klara Cetkin pirmoji pradėjo kovoti dėl lygių moterų ir vyrų teisių. 1907 metais jos iniciatyva Štutgarte buvo surengta pirmoji tarptautinė moterų konferencija. Konferencijos metu nuspręsta įkurti tarptautinę moterų organizaciją, kovojančią už moterų teises.

1910 metų kovo 8 dieną Kopenhagoje vyko moterų konferencija, kurioje dalyvavo apie 100 įvairių šalių atstovių. Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moters kovai už laisvę ir lygias teises. 1911 metų kovo 8 dieną pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Australijoje, Danijoje, Švedijoje.

Tegai:
Kovo 8-oji, Remigijus Šimašius, Gitanas Nausėda, Lietuva
Sunkvežimis

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje eilėse laukia daugiau nei 1,5 tūkst. sunkvežimių

(atnaujinta 15:14 2021.03.08)
Iš viso daugiau nei du tūkstančiai sunkvežimių bando išvykti iš respublikos į ES šalis

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Iš Baltarusijos į Lietuvą negali patekti daugiau nei 1500 sunkvežimių, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

13:00 valandos duomenimis, Baltarusijos pasienyje įvažiavimo į ES šalis laukia 2,3 tūkst. sunkvežimių.

Sunkiausia situacija stebima kryptimi į Lietuvą. "Kamennyj Log" pasienio punkte laukia 560 sunkvežimių, Kotlovkoje — 390. Beniakonyse ir Privalkoje — atitinkamai laukia 380 ir 185 sunkvežimiai.

Baltarusijos ir Latvijos pasienyje dviejuose pasienio postuose laukia 330 sunkvežimių. Pakeliui į Lenkiją susikaupė 460 sunkvežimių.

Baltarusijos ir Ukrainos pasieniuose eilių nėra.

Tegai:
sunkvežimis, kamsčiai, Lietuva, Baltarusija
Ignitis, archyvinė nuotrauka

"Ignitis" generalinis direktorius palieka savo pareigas

(atnaujinta 15:37 2021.03.08)
Prieš metus Montvilai buvo diagnozuota lėtinė liga. Paskelbta kandidatų į naujo direktoriaus pareigas atranka

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Tarptautinės energetikos bendrovės "Ignitis grupė" dukterinės bendrovės "Ignitis" generalinio direktoriaus ir valdybos nario pareigas palieka Darius Montvila, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Montvila pasitraukia iš pareigų dėl lėtinės ligos, kuri jam diagnozuota prieš metus.

Taip pat paskelbta naujo bendrovės generalinio direktoriaus ir valdybos nario atranka — kandidatai paraiškas į šią poziciją kviečiami teikti iki šių metų kovo 31 dienos.

Dabartinėse pareigose Montvila liks iki kol bus pasirinktas naujas generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas, o vėliau dirbs "Ignitis" valdybos patarėju bei toliau bus grupės įmonių stebėtojų tarybų ir valdybų narys.

Tarp generalinio direktoriaus ir valdybos nario pozicijai keliamų reikalavimų yra ne mažesnė nei 5 metų vadovavimo patirtis aukščiausio lygmens vadovų komandoje verslo plėtros, produktų vystymo, prekybos arba pardavimų srityse, iš jų bent 2 metų patirtis vadovaujant įmonei (sukaupta patirtis energetikos įmonėse laikoma privalumu).

Išrinktas naujasis "Ignitis" generalinis direktorius būtų skiriamas penkerių metų laikotarpiui. Valdybos nario pareigas jis eitų iki dabartinės "Ignitis" valdybos kadencijos pabaigos — 2023 metų gegužės 31 dienos.

Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą
ESO pirks Bulgarijos gamintojo transformatorius vietoj baltarusiškų
Ekspertas: tai, kad Lietuva atsisako Baltarusijos produktų, ribojasi su idiotizmu