Yandex.Taxi automobilis

Seimo narys: "Yandex.Taxi" gali grėsti Lietuvos nacionaliniam saugumui

87
(atnaujinta 13:03 2018.07.26)
Rusija gali panaudoti "hibridiniame kare" prieš Lietuvą asmens duomenis apie keleivius, gautus per taksi servisą, pareiškė konservatorius Audronius Ažubalis

VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audronius Ažubalis pareiškė, kad Rusijos bendrovės "Yandex.Taxi" veikla gali grėsti Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Yandeks.Taksi automobilis, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Владимир Астапкович

Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

Ažubalio teigimu, Rusija siekia plėsti savo įtaką taip pat ir per verslą. Situacija tampa reikšmingesnė, kadangi šiuolaikinėmis mobiliosioms technologijomis grįstos pavėžėjimo paslaugos gali nesudėtingai kaupti ir sisteminti jautrią informaciją apie keleivius – jų maršrutus, kelionių laikus.

"Ne paslaptis, kad Rusija Europos Sąjungos ir NATO erdvėje siekia plėsti savo įtaką įvairiomis priemonėmis, taip pat ir per verslą. <…> Taksi paslaugos gali taip pat būti išnaudotos ir keleivių nuotaikų bei nuostatų identifikavimui. Hibridinio karo kontekste bet kokia informacija apie valstybę ir jos piliečius agresoriui gali būti naudinga, todėl ši rusiško kapitalo investicija Lietuvoje neabejotinai privalo būti įvertinta nacionalinio saugumo požiūriu", – pasakė Ažubalis.

Pasak politiko, jis kreipėsi į Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorių Darių Jauniškį su prašymu ištirti bendrovės veiklą.

Be to, parlamentaras rašte Jauniškiui teiraujasi, ar VSD buvo iš anksto informuotas apie įmonės "Yandex.Taxi" atėjimą į Lietuvą ir įvertino šios įmonės keliamas potencialias grėsmes valstybės ir jos piliečių saugumui. Taip pat Ažubalis paklausė, kaip VSD ketina kovoti su galimomis rizikomis.

Anksčiau buvo pranešta, kad Rusijos servisas "Yandex.Taxi" planuoja pradėti darbą Letuvoje liepos pabaigoje. Šiais metais bendrovė pradėjo darbą Estijoje ir Latvijoje.

87
Tegai:
Seimas, Rusija, Lietuva
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva siūlo Europai kartu "bijoti Rusijos"
Grybauskaitė papasakojo, ką liečia "Rusijos grėsmė"