Baltijos pakrantė, archyvinė nuotrauka.

Sukritikuota skęstančiųjų gelbėjimo sistema

28
(atnaujinta 16:32 2018.07.27)
Lietuva patenka tarp valstybių, kuriose per metus nuskęsta daugiausia žmonių – kasmet vanduo Lietuvoje nusineša apie 100 žmonių gyvybių

VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Įvyko pasitarimas, kurio metu su atsakingų institucijų atstovais aptarta skęstančiųjų gelbėjimo Baltijos jūros pakrantėje ir vidaus vandens telkiniuose situacija, skelbia Vyriausybės kanceliarija.

Paplūdimys, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

 Nuo 2017 metų Vyriausybės kanceliarijoje gaunami pajūrio savivaldybių ir kitų suinteresuotų organizacijų kreipimaisi dėl žmonių gelbėjimo darbų organizavimo pajūrio priekrantėje, kituose vidaus vandenyse. Juose keliamos problemos dėl neaiškaus reglamentavimo ir nepakankamo tarpinstitucinio bendradarbiavimo, pajūrio savivaldybių kompetencijos ir finansavimo gelbėjant skęstančius jūroje, paplūdimių nesteigimo ir kt. Lietuva patenka tarp valstybių, kuriose per metus nuskęsta daugiausia žmonių – kasmet vanduo Lietuvoje pasiglemžia apie 100 žmonių gyvybių.

Pasak Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičio, tokia situacija netoleruotina, dabartinis tarpinstitucinis bendradarbiavimas sprendžiant šias problemas yra nepakankamas, trūksta koordinavimo. Todėl priimtas sprendimas spręsti institucijų pajėgų, reikalingų skęstančiųjų gelbėjimui, pasitelkimo schemos tobulinimo, suinteresuotų institucijų ir nevyriausybinių organizacijų įtraukimo ir kitus klausimus.

"Abejonių kelia, ar visur profesionaliai ir planingai atliekami gelbėjimo darbai, ar visur teikiama ši paslauga. Už gelbėjimo darbus šiuo metu yra daug atsakingų šeimininkų, bet jų atsakomybė baigiasi ties vandeniu." – sakė Stončaitis.

Pabrėžta, kad būtina tobulinti Saugaus elgesio vandens telkiniuose reglamentavimą siekiant suvienodinti savivaldybių praktiką. Savivaldybėms siūloma imtis priemonių, kad Baltijos jūros pakrantės teritorijose, kurios nėra patvirtintos kaip paplūdimiai, tačiau jose būna daug poilsiautojų, būtų steigiami paplūdimiai.  Akcentuota prevencijos ir švietėjiškos veiklos būtinybė.

Vidaus reikalų ministerijai pavesta peržiūrėti žmonių gelbėjimo jūroje ir vidaus vandenyse teisinį reglamentavimą ir pateikti siūlymus dėl tobulinimo vyriausybei. Buvo pabrėžta, kad tikslinga turėti pavyzdines elgesio vandenyje taisykles, kuriomis vadovaudamosi savivaldybės galėtų parengti ir patvirtinti savo teritorijose esančių paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo, naudojimo ir elgesio juose tvarkas.  

Pasitarime dalyvavo Vidaus reikalų ir Finansų ministerijų, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Policijos departamento, savivaldybių, gelbėtojų atstovai.

28
Tegai:
vandens telkiniai, gelbėjimas, Lietuva
Dar šia tema
Šią vasarą Lietuvoje nuskendo beveik 50 žmonių
Gelbėtojai: vandens telkiniuose dažniausiai žūsta vyrai
Mobilusis punktas Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Laikinai stabdoma registracija į COVID-19 mobiliuosius punktus

(atnaujinta 09:41 2020.09.30)
Pranešama, kad registracija nebus vykdoma apie pusę paros, nuo trečiadienio vakaro iki ketvirtadienio ryto

VILNIUS, rugsėjo — 30 Sputnik. Trečiadienį, rugsėjo 30 dieną, dėl techninių priežasčių laikinai bus sustabdyta registracija į mobiliuosius patikros punktus tyrimams dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos, informuoja  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

"Vykdant Registrų centro informacinių sistemų tvarkymo darbus, registracija į mobiliuosius punktus bus sustabdyta rugsėjo 30 dienos 17:00 ir atnaujinta spalio 1 dieną 08:00", — rašoma pranešime.

Informacijos teikimas karštąja linija 1808 vyks įprastai.

Registraciją į mobiliuosius punktus vykdo karštosios linijos 1808 specialistai. Šiuo trumpuoju numeriu gyventojai turėtų skambinti, jeigu pajuto koronaviruso infekcijai būdingus simptomus: karščiavimą, kosulį, dusulį ir kt.

Nuo rugsėjo pradžios mobiliųjų punktų užimtumas skelbiamas internete.

Antradienio duomenimis, iš viso Lietuvoje buv nustatyti 4587 koronaviruso atvejai konkretiems asmenims. Šalyje užfiksuotos 92 mirtys.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Beniakonių pasienio kontrolės punktas

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje eilėje stovi daugiau nei 300 sunkvežimių

Eilės prie Baltarusijos sienos su Lietuva, Latvija ir Lenkija pastebimos jau daugiau nei savaitę, šiuo metu padėtis šiek tiek pagerėjo

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Baltarusijos pasienyje su Lietuva stovi daugiau nei 330 sunkvežimių, tokie duomenys skelbiami Baltarusijos Respublikos valstybės sienos komiteto tinklalapyje.

Sunkvežimių eilės prie Baltarusijos sienos su Lietuva, Latvija ir Lenkija stebimos jau daugiau nei savaitę. Tam tikru momentu padėtis pagerėjo, tačiau po praėjusio savaitgalio spūstys vėl padidėjo — išvykimo iš Baltarusijos į ES šalis laukė daugiau nei 680 sunkvežimių.

Trečiadienio 8:00 duomenimis, eilės vėl pradėjo mažėti: šiuo metu pasienyje su Lietuva, Latvija ir Lenkija yra apie 400 sunkvežimių.

Daugiausia mašinų tradiciškai susikaupė Lietuvos kryptimi. "Beniakonių" kontrolės punkte yra daugiau nei 140 sunkvežimių, "Privalkoje" — daugiau nei 90. "Kamennyj Log" ir "Kotlovka" kontrolės punktuose yra atitinkamai daugiau nei 70 ir 30 sunkvežimių.

Baltarusijos ir Latvijos pasienyje prie "Urbanų" kontrolės punkto stovi daugiau nei 30 sunkvežimių, dar daugiau nei 40 sunkvežimių laukia išvykimo į Lenkiją "Bruzgų" kontrolės punkte.

Sekite situaciją Baltarusijos pasienyje oficialioje BPK svetainėje. Reikėtų nepamiršti, kad duomenis apie situaciją kontroliniuose punktuose, kur veikia elektroninė eilė, departamentui teikia laukimo vietų operatoriai.

Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka per kalbą moterų forume Minske sakė, kad respublika "priversta uždaryti valstybės sieną iš vakarų".

"Mes priversti išvesti kariuomenę iš gatvių, pusę armijos apginkluoti ir uždaryti valstybės sieną iš vakarų, pirmiausia su Lietuva ir Lenkija. Esame priversti stiprinti valstybės sieną, mūsų didžiausiam apgailestavimui, su savo broliška Ukraina", — sakė jis.

Baltarusijos vadovas nepaaiškino, ką tiksliai reiškia "sienų uždarymas". Tuo tarpu Baltarusijos valstybės sienos komitetas sakė, kad pasienio apsauga sustiprinta.

Tegai:
eilės pasienyje, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Lietuva turėtų bijoti ne asmeninių, o ekonominių sankcijų

(atnaujinta 10:11 2020.09.30)
Lietuvos uostai gali nukentėti nuo ribojamųjų priemonių, nes baltarusių prekių eksportas buvo vykdomas per juos, sakė ekspertas Stanislavas Byšokas

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Baltarusija, atsižvelgdama į anksčiau nustatytus Lietuvos, Latvijos ir Estijos apribojimus, įvedė sankcijas Baltijos šalims.

Baltarusijos URM pastatas
© Sputnik/ Виктор Толочко.

Respublikos Užsienio reikalų ministerija teigė, kad Minskas ir toliau atsakys į kitų šalių įvestas ribojamąsias priemones, tačiau pats tokių veiksmų niekada nepradės.

Interviu Sputnik Lietuva tarptautinės stebėsenos organizacijos CIS-EMO vykdomasis direktorius, politikos mokslų kandidatas Stanislavas Byšokas teigė, kad valstybės pareigūnams taikomos ribojamosios priemonės turės mažai įtakos.

"Tuo tarpu, man atrodo, esminis dalykas yra tai, kad Baltarusija turi ne tik sieną su Lietuva, bet ir tam tikrą susijusią logistiką. Kai kurios Baltarusijos gaminamos prekės buvo eksportuojamos per Lietuvos uostus. Dabar kalbama apie tai, kad galbūt Leningrado srities uostai bus kažkaip lengviau prieinami baltarusiškoms prekėms, kad ir jie iš jų eksportuotų. Problema yra veikiau ekonominio pobūdžio", — pareiškė jis.

Byšokas pažymėjo, kad Lietuva ir Lenkija atvirai palaikė protestus ir remia buvusią kandidatę į Baltarusijos prezidentus Svetlaną Tichanovskają.

"Aišku, kad niekas nesuvokia jos [Tichanovskajos] kaip dabartinės prezidentės, tai yra, kaip asmens, kuris lemia Baltarusijos politiką, tačiau bet kokiu atveju, jų pozicija yra pakankamai aiški, ir, žinoma, tai esmė... Mes laukiame konfliktinių santykių tęsinio, nes kol kas nematome scenarijaus, kurį tinkamai suvoktų visos išorinės ir vidinės šio konflikto šalys", — sakė ekspertas.

Tegai:
sankcijos, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Lietuva, Latvija ir Estija išplėtė sankcijas Baltarusijos pareigūnams
Lenkija pasirengusi kartu su Baltijos šalimis įvesti sankcijas Baltarusijai apeidama ES
Nausėda pareiškė, kad Minsko atsakomieji veiksmai netrukdys ES taikyti sankcijas