Žuvis

Šiauliuose buvo prekiaujama traumuotomis žuvimis

0
(atnaujinta 17:19 2018.07.29)
Žvejybos bendrovė kartu su sveikomis žuvimis siuntė pardavimui ir sužalotas, o prekybos centras, savo ruožtu, nekontroliavo prekių kokybės

VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. Šiauliuose UAB "Palink" priklausančiame prekybos centre "Iki" nustatyti gyvų žuvų laikymo sąlygų pažeidimai, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Patikrinimo metu nustatyta, kad pranešimas pasitvirtino — žuvims gaudyti naudojama įranga galimai traumuoja žuvis. Įmonės atsakingiems asmenims nurodyta laikinai sustabdyti prekybą gyva žuvimi ir pakeisti žuvų gaudymo įrangą į tinkamą.

VMVT direktorius Darius Remeika pareiškė, kad tarnyba įstatymų būdu imsis priemonių dėl kovos su pažeidimais.

"Matome problemą — sankcijos, kurias inspektoriai gali taikyti už gyvūnų gerovės pažeidimus, nėra atgrasančios. Todėl teiksime įstatymų rengėjams siūlymus dėl Administracinių nusižengimų kodekso ir kitų teisės aktų pakeitimų", — sakė Remeika.

VMVT stebi produktų kokybės kontrolę. Per pirmąjį metų ketvirtį Lietuvoje nebuvo realizuota daugiau nei 66 tonos maisto produktų.

VMVT duomenimis, maisto produktai nebuvo įleisti į Lietuvos rinką dėl saugumo standartų, kokybės ar žymėjimo pažeidimų. Pažymima, kad importo kontrolės metu dėl saugumo pažeidimų buvo sulaikyta apie 40 tonų produktų. Jie buvo grąžinti atgal tiekėjams arba sunaikinti. 

 

0
Tegai:
žuvininkystė, žuvies produktai, Šiauliai, Lietuva
Dar šia tema
Geriamasis vanduo Marijampolėje – su naftos kvapu
VMVT neleido realizuoti daugiau kaip 370 t netinkamų maisto produktų ir pašarų
Keliautojams nepavyko įvežti į Lietuvą daugiau kaip 2 t draudžiamų produktų
Discussion