Yandex.Taxi

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras ragina nenaudoti "Yandex.Taxi"

60
(atnaujinta 18:58 2018.07.30)
Savo ruožtu "Yandex.Taxi" tvirtina, kad bendrovė negali apdoroti ir perduoti asmeninių duomenų be pakankamų teisinių pagrindų pagal privatumo politiką

VILNIUS, liepos 30 – Sputnik. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras išreiškė nerimą dėl  "Yandex. Taxi" veiklos respublikoje ir bendrovės programėlės renkamų duomenų.

Pagal nutylėjimą, ši programėlė reikalauja prieigos prie tikslos (GPS) įrenginio buvimo vietos bei įrenginio funkcijų, per kurias galima rinkti konfidencialią informaciją, pavyzdžiui, kamerą, diktofoną ir interneto ryšį.

Yandex.Taxi
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Gynybos ministerija mano, kad vartotojų duomenys  gali patekti valstybinėms organizacijoms, reguliavimo institucijoms, teismams ir kitoms trečiosioms šalims gali būti panaudoti vyriausybės agentūros ir perduoti trečiosioms šalims.

Be to, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl bendrovės "Yandex.Taxi" reklamos skleidimo. Meras prašo tarybos ištirti, ar Rusijos kapitalo bendrovės "Yandex.Taxi" viešai skleidžiama reklama nepažeidžia Reklamos įstatymo ir neklaidina vartotojų.

Kaip teigia meras, reklamoje "Yandex.Taxi" skelbiasi teikianti taksi paslaugas, tačiau bendrovė iki šiol nesikreipė į Vilniaus miesto savivaldybės administraciją dėl leidimų vežti keleivius lengvaisiais automobiliais taksi išdavimo.

"Yandex.Taxi" reakcija

Oficialūs teisiniai dokumentai, paskelbti "Yandex.Taxi" tinklalapyje, nurodo, kad bendrovė negali apdoroti ir perduoti asmeninių duomenų  be pakankamų teisinių pagrindų pagal privatumo politiką.

Serviso spaudos tarnyba prokomentavo situaciją "Sputnik Lietuva". Pasak bendrovės atstovės, pagal Lietuvos įstatymus, "Yandex.Taxi" programėlė — tai  informacinės visuomenės paslauga automobilių užsakymams internetu.

"Yandex.Taxi" neteikia transportavimo paslaugų nei Lietuvoje, nei kitose šalyse. Todėl programėliai "Yandex.Taxi" nereikia jokių specialių licencijų. Lietuvoje užsakytą kelionę vykdo tik vietinės oficialios taksi tarnybos ir vežėjai, turintys visus reikalingus leidimus iš vietos valdžios institucijų", — pabrėžė spaudos tarnyba.

Praėjusią savaitę Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audronius Ažubalis pareiškė, kad Rusijos bendrovės "Yandex.Taxi" veikla gali grėsti Lietuvos nacionaliniam saugumui. Jis kreipėsi į Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorių Darių Jauniškį su prašymu ištirti bendrovės veiklą.

Rusijos tarnyba "Yandex.Taxi" pradėjo savo veiklą Lietuvoje nuo praėjusio ketvirtadienio. Šiemet bendrovė pradėjo dirbti Estijoje ir Latvijoje.

60
Dar šia tema
Seimo narys: "Yandex.Taxi" gali grėsti Lietuvos nacionaliniam saugumui
Nukritę medžiai nuo sniego Vilniuje

Sniegas Lietuvoje be elektros paliko daugiau nei 50 tūkstančių namų

(atnaujinta 09:45 2021.01.27)
Daugiausia elektros tinklo pažeidimų užfiksuota Vilniaus regione, kur be elektros liko apie 19 tūkstančių namų

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Lietuvoje dėl sniego be elektros liko apie 55 tūkstančiai namų, praneša elektros skirstymo operatorius ESO.

Trečiadienį, nuo 8:00 val., daugiausia elektros tinklo gedimų užfiksuota Vilniaus ir Utenos regionuose.

Vilniaus regione be elektros liko apie 19 tūkstančių namų, Utenos regione — apie 16 tūkstančių, Kauno regione — apie 8,3 tūkstančio, Alytaus regione — apie septynis tūkstančius, Panevėžio regione — apie 6,3 tūkst.

Kituose šalies regionuose snygis ir gedimų skaičius mažesnis.

Nuo šios savaitės pradžios Lietuvoje vyrauja gausus sniegas. Vakar apie 20 tūkstančių namų liko be elektros, nes sniegas nutraukė laidus.

Tegai:
Lietuva, Vilnius, elektra, sniegas
Lietuvos Prezidentūra

Lietuvos policija gavo pranešimą apie sprogmenį Prezidentūroje

(atnaujinta 09:39 2021.01.27)
Netrukus po to teisėsaugos pareigūnai sulaikė girtą vyrą, kuris, kaip įtariama, ir pranešė apie sprogmenį

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Lietuvos policija gavo melagingą pranešimą apie sprogmenį Lietuvos Prezidentūroje, praneša policijos spaudos tarnyba.

Antradienį, sausio 26 dieną, apie 14:30, policija gavo informaciją, kad Lietuvos Prezidentūroje neva padėtas sprogmuo. Pranešimas pasirodė esąs melagingas.

Apie 15:00 viešojo transporto stotelėje, esančioje Saulėtekio alėjoje, policija sulaikė neblaivų 1990 metais gimusį vyrą, kuris įtariamas melagingai pranešęs apie padėtą sprogmenį.

Teisėsaugos pareigūnai surašė įtariamajam protokolą pagal Lietuvos administracinių nusižengimų kodekso 493 straipsnio antrąją dalį dėl melagingo specialiųjų tarnybų iškvietimo.

Tegai:
sprogmuo, policija, Lietuva, Prezidentūra
Dar šia tema
Kauno rajone eismo įvykis nusinešė trijų žmonių gyvybes
Šiaulių centre veikė dokumentų klastojimo dirbtuvė — video
Anykščių rajone vyras beveik dvi paras laikytas dėžėje