Nėščioji, archyvinė nuotrauka.

Keisis nėščiųjų priežiūros tvarka

20
(atnaujinta 13:54 2018.08.01)
Nėščiosioms bus atliekama daugiau tyrimų

VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo papildomas nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūros tvarkos aprašas, įtraukiant į jį daugiau reikalingų tyrimų, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Nėščiosioms bus atliekama daugiau tyrimų, todėl bus galima anksčiau nustatyti lėtines ligas bei rizikos atvejus ir apsaugoti mamas bei jų kūdikius. Papildomi tyrimai nėščiosioms bus atliekami nuo 2019 metų sausio 1 dienos.

Motina su kūdikiu, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Кирилл Брага

Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės, šiuo metu visoms nėščiosioms tiriamas cukraus kiekis kraujuje, tačiau siekiant kuo anksčiau diagnozuoti cukrinį ar nėščiųjų diabetą, bus atliekamas pagilintas ištyrimas – kiekvienai nėščiajai bus atliekamas gliukozės tolerancijos mėginys. Iki šiol šis tyrimas buvo atliekamas 1 kartą tik tuo atveju, jei nėščioji turėjo cukrinio diabeto rizikos veiksnių. Taip pat visos nėščiosios bus pradėtos tikrinti dėl virusinio hepatito B.

Taip pat ministro įsakymu nustatomi kvalifikacijos reikalavimai personalui, dirbančiam su nėščiosiomis, gimdyvėmis ir naujagimiais. Tad medikai turės išklausyti privalomus kvalifikacijos kėlimo kursus.

Be to, numatoma, kad įstaigose turi būti vadovaujamasi įsakyme nurodytomis akušerijos ir neonatologijos diagnostikos ir gydymo metodikomis, o įstaigos vadovo įsakymu įsteigiama akušerijos ir/ ar neonatologijos paslaugų kokybės konsultanto pareigybė. Jis organizuos reguliarų vertinimą kaip įstaigoje praktiniame darbe laikomasi akušerinę bei neonatologinę pagalbą reglamentuojančių diagnostikos ir gydymo metodikų bei protokolų.

20
Tegai:
tyrimas, nėščiosios, Sveikatos apsaugos ministerija
Temos:
Medicina ir sveikata (207)
Dar šia tema
Vidutiniškai lietuvės gimdo pirmagimį būdamos 27-erių
Gimdyti namuose galės ne visos norinčios
Naujos pataisos: neįgaliųjų vietose galės parkuotis nėščiosios
Lietuvoje pernai ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms
Discussion