Cigarečių kontrabanda, archyvinė nuotrauka

Uostamiesčio pasieniečiai su įkalčiais sulaikė rūkalų krovikus

24
(atnaujinta 12:55 2018.08.02)
Nelegalaus krovinio savininkams gresia baudžiamoji atsakomybė — bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų

VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Kratų Kretingos rajone ir Klaipėdoje metu pareigūnai aptiko beveik 10 tūkstančių pakelių kontrabandinių cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Nelegalaus krovinio savininkams gresia baudžiamoji atsakomybė — bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Trečiadienio vakarą Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Specialiosios paskirties komandos pasieniečiai patikrino Kretingos rajone Erlėnų kaime esančią sodybą. Jie jau turėjo informacijos, kad čia gali būti sandėliuojamas nelegalus krovinys.

VSAT pareigūnai užklupo 40-ies Plungės rajono gyventoją ir 75-erių klaipėdietį. Vyrai iš automobilio "Volkswagen Passat" į "Volkswagen Golf" krovė kontrabandines cigaretes. Patikrinimo metu klaipėdiečiui priklausančioje sodyboje rasti 3500 pakelių cigarečių "NZ Gold" ir "Minsk Capital" su baltarusiškomis banderolėmis.

Vykdydami tolimesnį tyrimą pareigūnai atliko kratą ir klaipėdiečio bute uostamiestyje. Čia rasti 6204 pakeliai cigarečių "Korona Superslims", "Minsk Capital", "NZ Gold", "Fest", "Minsk Superslims", "Minsk 5 Superslims". Tabako gaminiai pažymėti baltarusiškais akcizo ženklais. Dar dešimt pakelių "Allure Superslims" markės rūkalų buvo be banderolių.

Iš viso į VSAT pareigūnų rankas pateko 9709 pakeliai neteisėtai į Lietuvą atgabentų cigarečių pakeliai.

Su įkalčiais įkliuvęs Plungės rajono gyventojas jau žinomas teisėsaugininkams. Praėjusių metų pabaigoje jis jau buvo sulaikytas ir dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių gabenimo nubaustas tūkstantine bauda.

Pakrančių apsaugos pasienio rinktinė pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už tai numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Sulaikyti plungiškis ir klaipėdietis buvo uždaryti į areštinę. Trečiadienį po apklausos jie paleisti skyrus kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

Automobiliai ir cigaretės saugomos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinėje.

24
Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Kontrabandininkas bandė sprukti nuo pasieniečių, bet toli nepabėgo
Lietuvis ir baltarusis kontrabandai slėpti panaudojo svetimos sodybos lauko tualetą
Iš Baltarusijos į Lietuvą plaukė 2 tūkst pakelių cigarečių
Литовский солдат

Girtas Lietuvos kariškis grasino moteriai smurtu

(atnaujinta 12:45 2020.07.11)
Įtariamasis buvo sulaikytas. Neblaivumo laipsnis buvo 1,92 promilės alkoholio. Pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Vilniaus rajone neblaivus Lietuvos karys grasino moteriai fiziniu susidorojimu, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko penktadienio vakarą viename iš Kalviškių kaimo namų. 1998 metais gimęs kariškis, kuris ne tarnybos metu buvo apsvaigęs, grasino 1967 metais gimusiai moteriai.

Jo kraujyje buvo 1,92 promilės alkoholio.

Įtariamasis buvo sulaikytas. Pagal straipsnį dėl nužudymo grėsmės ar rimto pakenkimo žmonių sveikatai pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
smurtas, kariškis, Lietuva
Dar šia tema
Kauno rajone paauglys peiliu sužeidė vyrą, kuris užpuolė jo motiną
Lietuvos policija papasakojo apie vyriausią policijos žirgą
COVID-19

COVID-19 nustatytas Trakų rajono ir Ukmergės rajono gyventojams, kitas įvežtinis

(atnaujinta 12:43 2020.07.11)
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, praėjusią parą nustatyti keturi koronaviruso atvejai

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Per vakar dieną patvirtinti 4 atvejai, visi jie nustatyti Vilniaus apskrityje, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Vienas iš patvirtintų atvejų — įvežtinis iš Baltarusijos. 2 asmenys — Trakų rajono gyventojai, abu susiję su COVID-19 ligos protrūkiu "Maximos" sandėlyje, kitas atvejis Ukmergės rajone.

Vienas įvežtinis atvejis iš Baltarusijos buvo nustatytas šios šalies piliečiui, kuris su savo artimuoju dirba Lietuvoje. Liepos 9 dieną jie atvyko į Lietuvą. Darbovietėje jiems buvo liepta išsitirti. Asmenys pasidarė mokamus COVID-19 tyrimus ir vienam iš jų nustatytas koronavirusas. Vykdoma išsamesnė epidemiologinė diagnostika.

Atvejis patvirtintas susirgusio "Maximos" sandėlyje dirbančio asmens artimajam. Apie susirgusį "Maximos" sandėlio darbuotoją skelbta anksčiau, tačiau tuo metu manyta, kad asmuo dirba "Maximos" bazėje. Tęsiant epidemiologinę diagnostiką, išaiškinti 24 kartu dirbantys sąlytį turėję asmenys, iš jų didelė rizika nustatyta 7 asmenims. Atliekant atvejo epidemiologinę diagnostiką, nustatyti 3 sąlytį turėję asmenys namų aplinkoje, tačiau šis artimasis nebuvo įtrauktas į sąlytį turėjusių asmenų sąrašus, nes asmuo jo nepaminėjo. Asmuo lanko Rūdiškių vaikų lopšelį-darželį "Pasaka". Simptomų vaikas neturi, tirtas profilaktiškai gydytojo siuntimu. Vakar duotas nurodymas stabdyti darželio veiklą, vykdyti valymą ir dezinfekciją, bus organizuojamas visų darbuotojų ištyrimas.

Kitas — su protrūkiu "Maximos" sandėlyje susijęs atvejis — tai kitas šio sandėlio darbuotojas. Jis buvo izoliuotas savaitgalį, kai buvo nustatytas atvejis jo kolegai. Asmenys kartu vykdavo į darbą.

Atvejis taip pat nustatytas Ukmergės rajono gyventojui po mirties. Asmuo mirė liepos 7 dieną. Užsikrėtimo aplinkybės tiriamos. Šeimoje nustatyti 4 sąlytį turėję asmenys. Didelės rizikos sąlytį nustatyta, jog turėjo 1 policijos tyrėjas, mažos rizikos iš 3 GMP darbuotojai. 

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paaiškėjo, iš kurių šalių įregistruota daugiausia įvežtinių koronaviruso atvejų Lietuvoje
Rūdiškėse dėl COVID-19 protrūkio laikinai stabdoma vaikų darželio veikla
SAM: šalies gyventojai kviečiami tikrintis greitaisiais COVID-19 testais