Išmanusis telefonas, archyvinė nuotrauka.

Inovatyvus Kauno sprendimas apsaugos pėsčiuosius

42
(atnaujinta 12:49 2018.08.03)
Kaune, greta Vytauto prospekto ir Kęstučio gatvės sankirtos esančio šaligatvio grindinyje, įrengta šviečianti juosta, keičianti spalvą priklausomai nuo šviesoforo signalo

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Vienoje judriausių Kauno sankryžų įrengta pėsčiųjų perėja neliks nepastebėta net ir tų, kurie žiūri ne į kelią, o į savo išmaniuosius įrenginius, praneša Kauno savivaldybė.

Greta Vytauto prospekto ir Kęstučio gatvės sankirtos esančio šaligatvio grindinyje įrengta šviečianti juosta, keičianti spalvą priklausomai nuo šviesoforo signalo.

Pėsčiųjų perėja, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Александр Липовец

Pasak Kauno vicemero Povilo Mačiulio, tai labai paprastas, tačiau puikiai matomas sprendimas, ypač aktualus jaunosios kartos atstovams, kurie telefonų nepaleidžia net ir eidami gatve. Jei šis sprendimas pasiteisins, jis bus panaudotas ir kitose judriose sankryžose. 

Statistika rodo, kad beveik trečdalis visų tragiškai pasibaigusių autoįvykių Lietuvoje įvyksta būtent pėsčiųjų perėjose, todėl papildomos saugumo priemonės, anot vicemero, yra būtinos. Pasak specialistų, toks sprendimas yra ilgaamžis ir nereikalaujantis papildomos priežiūros.

Siekdama kuo labiau apsaugoti pažeidžiamiausius eismo dalyvius – pėsčiuosius ir dviratininkus, Susisiekimo ministerija inicijuoja Kelių eismo taisyklių pakeitimus, kuriose numatomi griežtesni reikalavimai vairuotojams, jiems artėjant prie pėsčiųjų perėjų bei lenkiant dviratininkus, taip pat siekiama atsakingesnio pėsčiųjų elgesio.

Šiuo metu ES šalyse pėsčiųjų žūtys vidutiniškai sudaro apie 20 proc. visų žuvusiųjų eismo įvykiuose. Lietuvoje, statistikos duomenimis, pirmą šių metų pusmetį žuvo 34 pėstieji (42 proc. visų žuvusiųjų keliuose), iš jų pėsčiųjų perėjose – 10 (29 proc. visų žuvusių pėsčiųjų).

42
Tegai:
pėsčiųjų perėja, išmanieji prietaisai, pėstieji, Kaunas
Dar šia tema
Kauno apskrityje užfiksuota beveik 500 greičio viršijimo atvejų
Vilniaus troleibusai fiksuoja, kas neteisėtai įvažiuoja į A juostą