Gaisras

Ugniagesiai įspėja: tvyrantys karščiai didina gaisrų tikimybę

21
(atnaujinta 16:00 2018.08.03)
Ugniagesiai prašo gyventojų nepamiršti atsargumo ir prisiminti, kad karščių metu greičiau pavargstama ir daroma daugiau klaidų

VILNIUS, rugpjūčiuo 3 – Sputnik. Šią savaitę ugniagesiai gesino 125 gaisrus, praneša priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Ugnis buvo įsiplieskusi  5 daugiabučiuose, taip pat ji šeimininkavo 5 individualiuose  namuose, liepsnojo 5 ūkiniai pastatai. Per šią savaitę degė 22 transporto priemonės, tarp jų 12 lengvųjų automobilių, 6 traktoriai, kombainai ir kita žemės ūkio technika.

Kaip teigia departamento Pajėgų valdymo valdybos Situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Liucijus Ruzgas, nors gaisrų skaičius per karščius ir nėra išaugęs, bet jų metu  kiekviena kibirkštis  bet kada gali sukelti gaisrą. 

Štai šiandien ugniagesiai gesino  6 ha degantį javų  lauką Akmenės rajone, Kruopių seniūnijoje, Laumėnų 1-ajame kaime.  Liepsnojo pievos Rokiškio rajone, Obelių seniūnijoje, Gediškių kaime ir Panevėžio rajone, Krekenavos seniūnijoje, Žibartonių kaime. Kai dega javų laukai ar pievos, kyla pavojus ir arčiau esančioms sodyboms.

Artėjant savaitgaliui ugniagesiai prašo gyventojų nepamiršti atsargumo, tiek laiką leidžiant namuose, tiek pramogaujant prie vandens telkinių ar vairuojant automobilį. Nereikėtų pamiršti, kad karščių metu  greičiau pavargstama ir daroma daugiau klaidų.  

21
Tegai:
ugnegesiai
Dar šia tema
Lietuva nusiųs du sraigtasparnius Mi-8 į Latviją ir Švediją kovai su gaisrais
Nufilmuota, kaip Švedijoje naikintuvai gesina miško gaisrus