Keliautojus baidarėmis gelbėjo Elektrėnų ugniagesiai

Ugniagesių dėka pavyko išvengti tragedijos Elektrėnų mariose

43
(atnaujinta 13:44 2018.08.06)
Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad plaukiant baidarėmis, jei ima kilti stiprus vėjas, reikia kuo skubiau plaukti kranto link — geriau nebaigti kelionės maršruto, nei atsidurti upės vandenyje, bandant išplaukti į krantą

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Šį savaitgalį nuskendo vandens telkiniuose nuskendo keturi žmonės, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Iš viso vandens telkiniai šalyje jau pasiglemžė 106 gyvybes. Šį sekmadienį, vidurdienį, Elektrėnų mariose, trumpam įsišėlęs stiprus vėjas, blaškė baidares kaip skiedras. Ugniagesių dėka pavyko išvengti dar vienos skaudžios tragedijos.

Pasak Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Kęstučio Aginto, tai buvo ypatinga gelbėjimo operacija. Ugniagesiams kelių kilometrų spinduliu teko "žvejoti" išblaškytus žmones. Du jų atsidūrė vandenyje, kitiems pavyko išsikapstyti į krantą.

Ugniagesiai gelbėtojai, naudodami gelbėjimo valtį, atliko žmonių paiešką. Neeilinėje  situacijoje  atsidūrę 44 keliauninkai buvo surinkti ir nuvežti į Elektrėnų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Vienai moteriai prireikė medikų pagalbos.

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad plaukiant baidarėmis, jei ima kilti stiprus vėjas, reikia kuo skubiau plaukti kranto link. Geriau nebaigti kelionės maršruto, nei atsidurti upės vandenyje, bandant išplaukti į krantą.   

Pasak Ugniagesių gelbėjimo mokyklos Praktinio parengimo skyriaus vyriausiojo specialisto Jono Vaišučio, plaukiant baidare privalu dėvėti gelbėjimosi liemenę.  Įlipti ir išlipti į baidares galima tik po vieną. Beje, plaukiant ja, negalima atsistoti ar atlikti kitų veiksmų, kurie galėtų sutrikdyti pusiausvyrą.

Deja, poilsiautojai, keliaujantys baidarėmis, kartais vartoja ir alkoholinius gėrimus, nepaisydami grėsmės nuskęsti.

Be gaisrų gesinimo, šiais metais ugniagesiai atliko ir 5601 gelbėjimo darbą. Ugniagesiai gelbėtojai 2006 kartus teikė pagalbą gyventojams buityje, 1917 kartų talkino kitoms specialiosioms tarnyboms.

308 kartus ugniagesiams teko dirbti vandenyje ir ant ledo (79,1 proc. daugiau nei pernai). Šių darbų metu jie ištraukė 76 skenduolius, tarp jų ir 3 vaikus, be to, išgelbėjo 38 gyventojus.

Remiantis penkerių metų atliktų gelbėjimo darbų statistika, vidutiniškai per liepos mėnesį ugniagesiams gelbėtojams iš vandens tenka ištrauki 28 skenduolius. Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja gyventojus būti ypač atsargius prie vandens telkinių: nesimaudyti nežinomose, nuošaliose vietose, ypač išgėrus alkoholinių gėrimų.

43
Tegai:
audra, plaukimas baidarėmis, ugniagesys gelbėtojas, Elektrėnai
Dar šia tema
Gelbėtojai: vandens telkiniuose dažniausiai žūsta vyrai
Gegužę ugniagesiai ištraukė iš vandens 10 skenduolių
Omletas

Be žalos figūrai. galima valgyti vakare?

(atnaujinta 15:12 2020.06.05)
Kaip nemarinti savęs badu nuo "draudžiamų" 18 valandų vakaro, o priešingai, valgyti ir lieknėti — skaitykite Sputnik rekomendacijose

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Griežta priesaika, kad po 18 valandos negalima valgyti, jau seniai yra pasenusi. Dauguma šiuolaikinių dietologų choru pataria ne atiduoti vakarienę priešui, o tiesiog peržiūrėti mitybos vakare kokybę ir kiekį.

Taigi, būkite saikingi ir pasirinkite tinkamus produktus. Labiausiai verti pretendentai su žyma 18+ — Sputnik atrankoje.

Žalios daržovės

Salierai, svogūnai, špinatai, agurkai — daržovės, turinčios neigiamą kaloringumą. O tai reiškia, kad joms suvirškinti organizmas sunaudoja daug daugiau energijos, nei yra jų sudėtyje.

Vištienos filė

Paukštienos mėsa (balta) laikoma mažai kaloringu baltymų šaltiniu ir idealia vakariene. Ją geriau ruošti garuose arba grilyje, o vietoj riebių padažų naudoti kvapnius prieskonius ir pagardus.

Куриное филе, архивное фото
Vištienos filė

Žuvis

Žuvies patiekalai lengvai virškinami, o tai reiškia, kad jūs netgi galite sau leisti riebesnes veisles — lašišą ar skumbrę. Šiose rūšyse yra maksimalus kiekis naudingų Omega-3 rūgščių, kurios normalizuoja širdies veiklą ir pagerina miego kokybę.

Kiaušiniai

Taip, tryniai vakarienei nėra pati geriausia idėja, nes juose daug cholesterolio. Tačiau omletas iš baltymų laikomas viena iš naudingiausių vakarienių.

Varškė

Jei jūs "draugaujate" su laktoze, tada varškė taps puikia alternatyva. Geriausias variantas — 5 % riebumo varškė. Galima sumaišyti ją su graikišku jogurtu arba pasigaminti lengvą apkepą be cukraus.

Творог, сметана и молоко
© Depositphotos /
Pieno produktai
Tegai:
sveika mityba, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Dietologė paneigė mitą apie kalorijų skaičiavimo naudą
Numetusi 21 kilogramą mergina įvardijo keturias lieknėjimo paslaptis
Maisto kultas. Kur rasti "valgomų" paminklų
"Rytmečio gaiva". Kaip pasigaminti sveiką migdolų pieno ir mangų desertą
Lietuvos policija

Utenos policininkai ne tarnybos metu sulaikė neblaivų vairuotoją

(atnaujinta 21:03 2020.06.05)
Iš kaimo išvažiavęs automobilis pavojingai vinguriavo po kelią, o sustojus, jo vairuotojas ir keleivis bandė "susitarti" su pareigūnais dėl incidento sureguliavimo

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Ne tarnybos metu pareigūnai, atsidūrę tinkamu laiku tinkamoje vie­to­je, sugebėjo užkirsti kelią ga­­limoms skaudžioms pasekmėms, praneša Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

Birželio 1-ąją, apie 14:00, asmeniniu automobiliu važiuojant Utenos miesto aplinkkeliu, Utenos apskrities VPK Operatyvaus valdymo skyriaus vyresniajam specialistui ir Kelių patrulių būrio vyriausiajai patrulei prieš pat jų automobilį, sudarydamas avarinę situaciją, iš Joneliškio kaimo išsuko "Audi" automobilis.

Pareigūnai stebėjo, kaip automobilis vinguriavo po kelią, kartkartėmis nuvažiuodamas į kelkraštį, ir įtarę, kad vairuotojas gali būti neblaivus, pranešė policijai. Važiuojant Kupiškio gatve, "Audi" vairuotojas dėl neaiškių priežasčių pasuko į kelkraštį ir sustojo priešais kelkraštyje stovėjusią sunkiasvorio automobilio priekabą.

Pareigūnai sustojo greta ir pastebėjo, kad vairuotojas yra akivaizdžiai neblaivus. Vairuotojas ir kartu važiavęs keleivis pradėjo reikšti pretenzijas: "Kokia čia jūs proga prikibot, kas jūs tokie". Pareigūnams prisistačius, kad jie yra policininkai, keleivis užsiminė, kad galima "susitarti", vairuotojas taip pat puolė taisyti padėtį ir žadėjo kviestis dukrą.

"Derybas" nutraukė atvykę Utenos apskrities policijos pareigūnai, kurie ir perėmė vairuotoją, keleivį ir automobilį. Sulaikytam vairuotojui (gimusiam 1969 metais), gyvenančiam Utenos rajone, buvo nustatytas 2,64 promilių girtumas.

Policija pažymi, kad faktai patvirtina, jog ne vienas eismo įvykis, pasibaigęs nekaltų žmonių skaudžiais sužalojimais ar mir­timi, buvo sukeltas būtent neblaivių vairuotojų, ir ragina gyventojus būti atsakingus, nesėsti prie vairo neblaiviems ir nerizikuoti savo bei kitų sveikata ir gyvybe.

Tegai:
neblaivus vairavimas, Utena, policija, Lietuva
Dar šia tema
Kauno rajone neblaivus vairuotojas mirtinai partrenkė motociklininką
Vilniuje už neblaivų vairavimą sulaikytas FNTT pareigūnas
Jurbarko rajone neblaivus vyras trenkė policininkui