Stendas, skirtas pasipriešinimui miško broliams, archyvinė nuotrauka.

Bekmanas: Baltijos valstybės pasirengusios pakartoti karo nusikaltėlių veiksmus

133
(atnaujinta 07:25 2018.08.07)
Demokratija laikoma nesveika, jei ji pradeda šalinti iš politikos žmones, norinčius pasakyti tiesą, mano žmogaus teisių gynėjas Johanas Bekmanas

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Klaipėdos miesto tarybos pavaduotojas Viačeslavas Titovas interviu Sputnik Lietuva sako, kad savivaldybių įstatymas draudžia persekioti deputatą dėl požiūrio, išsakyto Valstybinio komiteto posėdyje, ir Klaipėdos valdžios institucijos šiurkščiai pažeidžia įstatymus.

Pasak jo, rugpjūčio 10 dieną jis buvo pakviestas į komisijos posėdį, o dabar kartu su advokatu deputatas svarsto "gynybinę liniją".

Titovas pabrėžė, kad daugelis lietuvių, kurie nori paliudyti "žiaurius nusikaltimus, kuriuos jie matė savo akimis, kai buvo maži, kai buvo sušaudyti jų tėvai". Surinktus įrodymus deputatas planuoja parodyti savo kolegoms.

Interviu Sputnik Lietuva žmogaus teisių gynėjas ir Suomijos antifašistinio komiteto pirmininkas Johanas Bekmanas sakė, kad nuo pat pradžių visa tai buvo antirusiška provokacija.

"Aš sakyčiau, kad tai yra nesveikos politinės sistemos ženklas. Demokratija yra nesveika, jei pradeda persekioti žmones, šalinti juos iš politikos už tai, kad jie norėjo pasakyti istorinę tiesą. Tai mes matome Baltijos šalyse, Lenkijoje, Ukrainoje, kur jau daug metų vyksta antirusiškos provokacijos. Jie ne tik gerbia ir myli karo nusikaltėlius, bet yra pasirengę pakartoti šiuos nusikaltimus. Tai iš tikrųjų labai pavojingas ženklas, ir visuomenė turėtų naikinti būtent tokias grėsmes. Manau, kad tokia lenta ("miško brolių" vado Adolfo Ramanausko (Vanago) Klaipėdoje garbei – Sputnik) kelia pavojų tarptautiniam saugumui, ir žinoma, kad tie patys "miško broliai" yra teroristų grupės", —  sakė žmogaus teisių gynėjas. 

133
Tegai:
miško broliai, nusikaltimai žmoniškumui, demokratija, Johanas Bekmanas, Lietuva
Temos:
Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (27)
Dar šia tema
Politologas: Klaipėdos deputatas Titovas — žmogus, kenčiantis dėl tiesos
Ministras pirmininkas pareiškė, kad Titovas nusipelnė apkaltos
Titovas papasakojo apie kratas jo namuose, darbe ir automobilyje
Sutraiškyk Titovą! Arba nesantaikos anatomija
Lietuvoje vyksta tikras Titovo pjudymas už kitokias jo pažiūras, mano Zacharova