Kalėjimas, archyvinė nuotrauka

Teisingumo ministerija: bus ištirtas kiekvienas smurto atvejis kalėjime

21
(atnaujinta 18:03 2018.08.06)
Kaltais pripažintiems asmenims pailgės bausmės atlikimo terminas ir nebus taikomas lygtinis paleidimas

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Bus nesitaikstoma su kalinių subkultūra įkalinimo įstaigose ir dėl kiekvieno smurto atvejo bus pradedami ikiteisminiai tyrimai, pareiškė Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, praneša spaudos tarnyba.

"Teisingumo ministerija ir Kalėjimų departamentas siekia, kad iš bausmių vykdymo įstaigų būtų išgyvendintos nuteistųjų pasaulio nerašytos taisyklės, kuomet mušami kiti nuteistieji ar priešinamasi prižiūrėtojams. Dėl kiekvieno tokio atvejo bus pradedami ikiteisminiai tyrimai", — sako teisingumo ministras Jankevičius.

Ministras pažymi, kad visos baudžiamosios bylos dėl smurto panaudojimo įkalinimo įstaigose bus perduotos teismui, todėl kaltais pripažintiems asmenims pailgės bausmės atlikimo terminas. Taip pat primenama, kad asmenims, padariusiems nusikaltimą įkalinimo įstaigose, netaikomas lygtinis paleidimas.

"Kol pataisos namuose nebus įrengtos kamerų tipo patalpos, nebus taip paprasta užkardyti nuteistųjų subkultūrą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas ir gresianti nauja bausmė yra tinkamas atkirtis tvarką pažeidinėjantiems nuteistiesiems", — teigia teisingumo ministras.

Liepos mėnesio pabaigoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sveikatos sutrikdymo Pravieniškių pataisos namuose kalintiems asmenims, o savaitgalį – ikiteisminis tyrimas dėl išžaginimo. Trys nuteistieji, galimai susiję su šiais nusikaltimais, yra izoliuoti.

Praėjusią savaitę iš Pravieniškių pataisos namų pirmo sektoriaus, kuriame bausmę atlieka neigiamą įtaką darantys nuteistieji, 20 nuteistųjų jau perkelta į Alytaus pataisos namus. Artimiausiomis savaitėmis tai bus padaryta dar su 180 nuteistųjų.

Kaip praneša Teisingumo ministerija, artimiausiomis dienomis bus sustiprinta Pravieniškių pataisos namų vadovybė ir padidintas kriminalinės žvalgybos pareigūnų skaičius šioje įkalinimo įstaigoje.

21
Tegai:
kalėjimas, Teisingumo ministerija
Dar šia tema
Prancūzijoje gangsteris pabėgo iš kalėjimo sraigtasparniu
Vilniuje demaskuoti kokaino platintojai
Pataisos įstaigose darbą renkasi ir iš užsienio sugrįžę emigrantai