Vilniaus klinikinė ligoninė, archyvinė nuotrauka.

Opozicija priešinasi valdžios užmojui uždaryti rajonų ligonines

41
(atnaujinta 18:56 2018.08.07)
Pasak socialdemokratų frakcijos seniūno, užsimoję uždaryti rajonų ligonines, valdantieji turėtų galvoti ir apie ten dirbančius žmones ir apie pacientus

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik.  Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos  frakcijos seniūnas Juozas Olekas kartu su kitų opozicinių Seimo partijų atstovais palaiko medikus ir pacientus, kylančius į kovą prieš valdžios užmojus uždaryti rajonų ligonines, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

"Matome, kad sveikatos apsaugos ministras neturi aiškios vizijos, kaip reformuoti sveikatos sistemą. Ponas Aurelijus Veryga mato tik ką reikia uždrausti, uždaryti, bet nemato, kaip reikėtų pertvarkyti", –  sakė Olekas.

Pasak socialdemokratų frakcijos seniūno, užsimoję uždaryti rajonų ligonines, valdantieji turėtų galvoti ir apie ten dirbančius žmones ir apie pacientus. Olekas teigia, kad ministras pirmiausia turėjo pristatyti visuomenei savo viziją, kaip finansuos, gal kur nors kažką uždarys, pateiks argumentus ir pasiūlys, kaip užtikrins to rajono gyventojų sveikatos apsaugą. Bet vietoje to kalbama apie pažeidimus ligoninėse, jų uždarymą, ligoninės šmeižiamos. O medikai ir pacientai laikomi nežinioje, įtampoje ir baimėje, o ministras vietoje to kalba apie gimdymus namuose.

Reformatoriais norintys būti valdantieji, socialdemokratų manymu, sveikatos sistemą nustūmė į duobę. Ši socialiai jautri sritis  ypač svarbi regionų politikai. Ne veltui Prezidentė vetavo šiuos valdančiųjų skubotus, socialiai neatsakingus sprendimus Seime.

Opozicinių frakcijų atstovai laikosi vieningos nuomonės, kad programoje pasiskelbę apie regionų stiprinimą, praktikoje "valstiečiai“ vykdo regionų naikinimą, nes užmojai uždaryti rajonų ligonines veda į tai.

Už tai atsakingas ne tik sveikatos apsaugos ministras, bet ir Ministras Pirmininkas, nes jis yra tiesiogiai atsakingas už Vyriausybės programos įgyvendinimą.

Socialdemokratai, kaip ir kitos opozicinės Seimo frakcijos, ketina pasipriešinti valdančiųjų norui rudens sesijos metu atmesti Prezidentės veto, kuriuo buvo užkirstas kelias rajonų ligoninių uždarymui.

Anksčiau Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį, prašydamas įpareigoti sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą Vyriausybei ir visuomenei pristatyti planuojamą rajoninių ligoninių pertvarką.

41
Tegai:
ligoninė, Seimo opozicija
Temos:
Medicina ir sveikata (350)
Dar šia tema
Seime prašoma paviešinti planuojamą rajoninių ligoninių uždarymą
Eismo įvykis, archyvinė nuotrauka

Radviliškio rajone du automobiliai mirtinai sužalojo moterį

Pranešama, kad velionė ėjo važiuojamąja kelio dalimi, jos tapatybė nustatoma. Renkama išsami informacija apie įvykį

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Penktadienį vakare Radviliškio rajone du automobiliai partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąją, pranešama policijos įvykių suvestinėje.

Pranešama, kad incidentas įvyko rugpjūčio 14 dieną apie 23:10 Januškonių kaime, 79-ame kelio Jonava–Kėdainiai–Šeduva kilometre.

Automobilis "Audi A6", vairuojamas vyro (g. 1988 m.), ir kitas nenustatytos markės automobilis, partrenkė ir mirtinai sužalojo važiuojamąja kelio dalimi ėjusią nenustatytos tapatybės moterį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas.

Tegai:
mirtis, eismo įvykiai, Radviliškio rajonas
Sveikas maistas, archyvinė nuotrauka

Išsklaidyti populiarūs mitai apie svorio metimą

(atnaujinta 20:34 2020.08.14)
Dietologė pabrėžia, kad nereikia aklai tikėti, kad badavimas padės atsikratyti nereikalingų kilogramų

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Dietologė Anastasija Chernych interviu portalui progorod79.ru išsklaidė populiariausius mitus apie svorio metimą.

Anot jos, pagrindinis klaidingas požiūris tarp norinčių sulieknėti yra tikėjimas, kad badavimas padės numesti tuos papildomus kilogramus.

"Kai esame alkani, dar labiau lėtėja medžiagų apykaitą, nes kūnas patiria stresą, pereina į energijos kaupimo režimą, o svorio metimas vyksta raumenų masės ir vandens, o ne riebalų sąskaita", — aiškino ji.

Kitas paplitęs mitas yra draudimas valgyti po šešių vakaro. Gydytoja pažymėjo, kad ši dieta netinka visiems žmonėms ir nereikalingi apribojimai gali tik pakenkti kūnui.

"Svarbiausia yra vakare valgyti lengvai virškinamus baltymus. Pavyzdžiui, žuvis ir nekrakmolingos daržovės: pomidorai, agurkai, paprikos", — rekomendavo portalo pašnekovė.

Černych taip pat priminė, kad liesas maistas, nepaisant gamintojo nurodytos naudos, dažnai gali pakenkti tiems, kurie numeta svorio dėl didelio krakmolo ir cukraus kiekio.

Specialistė pabrėžė, kad žmonėms, norintiems sulieknėti nepakenkiant sveikatai, pirmiausia reikia kreiptis į dietologą, atlikti kūno diagnostiką ir atlikti reikiamus testus.

Tegai:
sveikata, maistas
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Dar šia tema
Gydytoja papasakojo apie greito svorio metimo pavojų
Švedijos mokslininkai nuvainikavo penkis mitus apie duoną
Dietologė įvardijo situaciją, kada lašiniai padeda mesti svorį