Kiaulė, archyvinė nuotrauka

Dėl AKM protrūkio Akmenės rajone į rinką pateko užkrėstos kiaulienos

47
(atnaujinta 08:42 2018.08.08)
Skabeikių kaime esančioje UAB "Idavang" priklausančioje kiaulių fermoje, kurioje laikoma apie 19 500 kiaulių, patvirtintas afrikinio kiaulių maro protrūkis

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Viename didžiausių Lietuvos kiaulininkystės kompleksų nustatytas kiaulių maras. Židinys užregistruotas Akmenės rajone esančiame "Skabeikių" komplekse, kuris priklauso "Idavang", rašoma Maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pranešime spaudai.

Skubus tyrimas pradėtas fermoje per pastarąsias 3 dienas nugaišus 24 penimoms kiaulėms. Atrinkus mėginius dėl afrikinio kiaulių maro (AKM), antradienį Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas patvirtino, kad mėginiuose nustatytas AKM virusas.

Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Darius Remeika LRT Radijui sakė, kad užkrėstos kiaulienos greičiausiai pateko ir į rinką.

"Prekyba kiaulėmis iš šio ūkio vyko— nustatyta, kad buvo išvežta į kelias įmones. Šiuo metu vyksta mėsos atsekamumas. Tačiau aiškiai turime pasakyti, kad Afrikinio kiaulių maro virusas žmogui neturi jokios įtakos, nepavojingas. Dabar svarbu, kad per mėsą, kuri buvo užkrėsta, virusas nebūtų išplatintas po kitas įmones ir prekybos vietas", — LRT teigė VMVT vadovas.

Komplekse, kuriame buvo įdiegtos biologinio saugumo priemonės, nedelsiant įvesti veiklos apribojimai ir pradėti paruošiamieji AKM židinio likvidavimo darbai. Visos komplekse laikomos kiaulės turės būti nugaišintos, o jų gaišenos — saugiai sunaikintos.

Tai jau 41 AKM atvejis kiaulių laikymo vietose šiais metais užfiksuotas Lietuvoje ir 5 ligos židinys Akmenės rajone. Anksčiau šiame rajone užfiksuoti 4 AKM atvejai buvo fiksuoti smulkiuose ūkiuose.

Apie naujus AKM atvejus kiaulių ūkiuose nuolat informuoja ir kaimyninės valstybės. Kaliningrado srities atsakingos institucijos šiemet pranešė apie keliolika AKM židinių regione, vienas jų – komerciniame kiaulininkystės komplekse, kuriame laikyta apie 50 tūkst. kiaulių. Lenkijos ūkiuose užregistruota apie 90, o Rumunijoje apie 600 ligos židinių. Praėjusią savaitę AKM židinys patvirtintas viename didžiausių Latvijos kiaulininkystės kompleksų, jame buvo laikoma apie 15 tūkst. kiaulių. Be to, apie pirmąjį AKM židinį praėjusią savaitę informavo ir daugiausia kiaulių per metus pasaulyje užauginanti valstybė – Kinija.

47
Tegai:
afrikinis kiaulių maras (AKM)
Dar šia tema
Draudžiama į Lietuvą įvežti pieno ir mėsos produktus iš trečiųjų šalių
Afrikinis kiaulių maras smogė 600 paršelių
AKM toliau plinta Lietuvos kiaulių ūkiuose