elektromobilių įkrovimo stotelė, archyvinė nuotrauka

Trakuose atsiras pirmosios elektromobilių įkrovimo stotelės

23
(atnaujinta 16:07 2018.08.09)
Pirmosios dvi įkrovimo stotelės atsiras Trakuose jau šiais metais, dar viena startuos kitąmet

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Trakuose jau kitą savaitę pradeda veikti elektromobilių įkrovimo stotelė, kuri pastatyta Vilniaus Mažojoje gatvėje 2A, rašo miesto savivaldybė.

Stotelė pradės veikti, kai AB "Energijos skirstymo operatorius" (ESO) įrengs apskaitos įrenginį. Tad jį pajungus, trakiečiai ir miesto svečiai elektromobilius galės įkrauti nemokamai, automobilių stovėjimo aikštelėje prie miesto turgavietės.

Kita elekroautomobilių įkrovimo stotelė veiks Trakų senamiestyje, Karaimų g. 46A. Jos įrengimo darbai kiek stabtelėjo, nes ESO turi baigti derinti projektą su kultūros paveldo institucijomis. Tikimasi, kad iki metų pabaigos ši aikštelė taip pat jau veiks.

Dėl šių stotelių įrengimo rajono savivaldybės administracija su ESO yra pasirašiusi sutartį.

Numatyta dar vieną sutartį pasirašyti dėl elektroautomobilių įkrovimo stotelės, kuri būtų įrengta Trakų g. 2C, greta renovuojamos Meno mokyklos, esančios Karaimų g. 10. Tikėtina, kad pastaroji stotelė startuos kitąmet, jos įrengimą derinant su mokyklos atnaujinimo darbais.

2018 metų VĮ "Regitra" duomenimis, Lietuvoje buvo užregistruota 780 elektromobilių ir 11 198 hibridiniai M1 ir N1 klasės automobiliai.

Карта зарядных станций в Тракай
Elektromobilių įkrovimo stotelės Trakuose
23
Tegai:
įkrovimo stotelės, Trakai
Dar šia tema
Gyventojų patogumui elektromobilių įkrovimo stotelės įrengiamos ir prie namų
Sostinėje keičiama elektromobilių ir hibridinių automobilių parkavimo tvarka
Parlamentarai siūlo atsisakyti apribojimų dyzeliniams automobiliams