Kbartų kalėjimas, archyvinė nuotrauka

Pravieniškėse dėl smurto pavojaus šį savaitgalį stiprinama kontrolė

35
(atnaujinta 09:04 2018.08.10)
Pasak teisingumo ministro, prižiūrėtojų skaičius pamainoje didinamas nuo devynių iki daugiau kaip 30

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Pravieniškių pataisos namuose stiprinamas saugumas, teigiama LRT Radijaus reportaže.

"Nuo šio penktadienio čia dirbs daugiau prižiūrėtojų. Kontrolę stiprinti imtasi gavus informacijos, kad Pravieniškėse šį savaitgalį gali būti naujų smurto incidentų", — skelbiama pranešime.

Pasak teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, prižiūrėtojų skaičius pamainoje didinamas nuo devynių iki daugiau kaip 30. Daugėja ne tik priežiūros, bet ir kriminalinės žvalgybos pareigūnų. Ketvirtadienį taip pat paskelbtas konkursas į Pravieniškių kalėjimo direktoriaus pareigas.

Stiprinti Pravieniškių pataisos namų vadovybę ir kriminalinę žvalgybą imtasi po to, kai žiniasklaidoje paskelbta informacija apie smurtaujančius kalinius. Kalėjimų departamento teigimu, išspręsti kalėjimo subkultūros ir nuteistųjų smurto problemas pavyktų pertvarkius įkalinimo įstaigas į kamerinio tipo, kur nuteistieji kali po kelis.

Ministerija šiuo metu svarsto keisti kalėjimų sistemos struktūrą, didinti atlyginimus pareigūnams, daugiau investuoti į kamerinio tipo patalpas, mažinti įkalinimo įstaigų skaičių.

Balandžio mėnesį Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl 16 asmenų padarytų labai sunkių ir sunkių nusikaltimų Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje.

35
Tegai:
Pravieniškių pataisos namai
Dar šia tema
Kybartų pataisos namų vadovas atleistas dėl kalinių girtavimo
Po incidento Kybartuose atliktas kalėjimų sistemos auditas
Kybartų pataisos namuose — dar vienas incidentas
Vyriausybė nori perkelti Lukiškių kalėjimą iš Vilniaus už Norvegijos pinigus