Lietuvos pasai

Apklausa: dauguma Lietuvos piliečių pasisako dvigubą pilietybę

170
(atnaujinta 13:24 2018.08.10)
Viešosios nuomonės apklausa parodė, kad daugiau nei pusė žmonių ketina dalyvauti referendume, jei jis vyks kartu su prezidento rinkimais kitais metais

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Dauguma Lietuvos piliečių pasisakė už referendumo dėl dvigubos pilietybės įvedimo šalyje surengimą, praneša Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

Tyrimo rezultatai rodo, kad dauguma (71 procentas) tyrimo dalyvių pritaria nuostatai, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija būtų keičiama referendumu ir joje būtų nustatyta, kad pagal kilmę Lietuvos Respublikos pilietis, įgijęs euroatlantinės integracijos kriterijus, atitinkančius kitos šalies pilietybę, neprarastų Lietuvos pilietybės — tam visiškai pritaria 33 procentai ir linkę pritarti 38 procentai apklaustųjų. Priešingą nuomonę išreiškė 12 procentų gyventojų: 5 procentai nepritaria visiškai, 7 procentai yra linkę nepritarti.

Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas dėl LR pilietybės išsaugojimo
Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas dėl LR pilietybės išsaugojimo

Daugiau nei pusė (57 procentai) respondentų nurodė ketinantys dalyvauti referendume dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo, jei jis būtų surengtas 2019 metais kartu su Lietuvos Respublikos prezidento rinkimais.

"Nors apklausos rezultatai rodo stiprų ir principinį visuomenės nusiteikimą palaikyti šį Konstitucijos pakeitimą, visgi tokio prognozuojamo balsavimo rezultato dar nepakaktų Konstitucijai pakeisti. Todėl tam, kad būtų įgyvendintas šis platų visuomenės palaikymą turintis, daugumos politinių partijų programose ir Vyriausybės programoje įrašytas siekis, ypač svarbu užtikrinti tolesnį ir dar aktyvesnį tiek pilietinės visuomenės, tiek ir valstybės institucijų įsitraukimą  bei deramų žmogiškųjų ir finansinių resursų sutelkimą",  — sakė ministras Linas Linkevičius.

Anot ministro, integracijos į ES ir NATO patirtis leidžia teigti, kad tokio lygmens darbams jėgas turi sutelkti visos politinės partijos, valstybės institucijos, visuomeniniai judėjimai ir kiekvienas neabejingas Lietuvos pilietis.

Anksčiau Konstitucinis Teismas nutarė, kad dvigubos pilietybės įvedimas respublikoje yra įmanomas, tik organizuojant referendumą. Planuojama surengti referendumą kartu su prezidento rinkimais 2019 metų gegužę.

Seimas patvirtino pakeitimus, kurie supaprastintų referendumo organizavimo procedūrą, tačiau respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė juos atmetė, pareiškusi, kad jie prieštarauja Konstitucijai.

Dažniausiai lietuviai išvyksta į Didžiąją Britaniją. Tik praėjusiais metais ten emigravo 22 tūkstančiai žmonių. Lietuvos valdžios institucijos yra susirūpinusios, kad po Britanijos pasitraukimo iš ES respublikos piliečiai atsisakys savo pilietybės Britanijos pilietybės naudai.

Tyrimą liepos 17-24 dienomis atliko įmonė "Spinter Research" Užsienio reikalų ministerijos užsakymu.

170
Tegai:
dviguba pilietybė, referendumas, Lietuva
Dar šia tema
Seimas pradeda ruoštis referendumo dėl dvigubos pilietybės organizavimui
Katė

Gelbėtojai vadavo šalia automobilio variklio įstrigusią katę

(atnaujinta 17:55 2020.08.05)
Pranešime pažymima, kad praėjusio ketvirtadienio pavakarę skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 paskambino katės šeimininkė ir teigė, kad jos augintinė palindo po kieme stovėjusiu kaimyno automobiliu ir nebegalėjo išlįsti

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Katės yra vienos iš smalsiausių, aktyviausių gyvūnų pasaulyje, todėl jos neretai patenka į jų gyvybei pavojingas situacijas. Visai neseniai Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesiams teko gelbėti vieną smalsią katę, kuri įstrigo automobilio variklio skyriuje, apie tai praneša skubiosios pagalbos tarnyba Facebook.

Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Pranešime pažymima, kad praėjusio ketvirtadienio pavakarę skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 paskambino katės šeimininkė ir pranešė, kad jos augintinė palindo po kieme stovėjusiu kaimyno automobiliu ir nebegalėjo išlįsti.

"Automobilio savininko, kaip tyčia, nebuvo, todėl katės gelbėjimo operacijos iš pradžių ėmėsi pati jos šeimininkė: atsinešė savo kėliklį, nuėmė kaimyno automobilio ratą, bet katės išvaduoti nesugebėjo", — teigiama pranešime.

Pažymima, kad moteris, suprasdama, jog situacija rimtesnė nei ji manė, paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą.

Ugniagesiai gelbėtojai, atvykę į įvykio vietą užtruko visai neilgai. Panaudoję parankines priemones, jie nesunkiai išlaisvino variklio skyriuje įstrigusią katę ir gyvą bei sveiką perdavė šeimininkei.

Tegai:
112, gelbėjimas, katė
Dar šia tema
Kaune planuojama įrengti dar vieną dviračių taką
Pasieniečiai aptiko kontrabandines cigaretes į Klaipėdą trąšas nugabenusiame traukinyje
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis

Skvernelis: mokslo metai prasidės ugdymo įstaigose, o ne prie kompiuterių ekranų namų

(atnaujinta 18:38 2020.08.05)
Ministras pirmininkas pabrėžė, kad yra numatytos sąlygos, kada ugdymo procesas vyks įprasta tvarka, kada būtų įvedamos kaukės ir kada būtų svarstoma nuotolinio mokymosi būtinybė

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Mokslo metai Lietuvoje prasidės ugdymo įstaigose, o ne nuotoliniu būdu, savo Facebook paskyroje parašė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

"Vaikai ir jų tėvai gali ramiai ruoštis Rugsėjo pirmosios šventei. Mokslo metai prasidės ugdymo įstaigose, o ne prie kompiuterių ekranų iš namų", — rašė jis.

Pasak premjero, ugdymo įstaigos veiks ir užtikrins mokinių bei mokytojų saugumą.

Taip pat Skvernelis pabrėžė, kad kartu su epidemiologais paruoštos sąlygos, kada ugdymo procesas vyks įprasta tvarka, kada būtų įvedamos kaukės ir kada būtų svarstoma nuotolinio mokymosi būtinybė.

"Esame pasirengę užtikrinti, kad nenukentėtų vaikų ugdymo kokybė, o tėvai galėtų ramiai dirbti", — pareiškė ministras pirmininkas.

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2147 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 403 asmenų, 1650 — pasveiko.

Pastaruoju metu Lietuvoje blogėja epidemiologinė padėtis, padaugėjo koronaviruso atvejų. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis. Nuo rugpjūčio 1 dienos Lietuvoje galioja privalomo kaukių dėvėjimo režimas viešose uždarose patalpose.

Tegai:
koronavirusas, ugdymo įstaigos, Saulius Skvernelis
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje — dar viena mirtis nuo koronaviruso
EK atsakas Nausėdai: ES šalys turėtų vengti vidaus sienų uždarymo dėl koronaviruso
(4:33 / 35.60Mb / просмотров видео: 177)

Nufilmuoti sprogimo Beiruto uoste padariniai

(atnaujinta 18:20 2020.08.05)
Sprogimas nusinešė 113 žmonių gyvybes, šimtai miesto gyventojų liko benamiais, daugiau nei šimtas žmonių mirė, daugiau nei keturi tūkstančiai buvo sužeista, daugelis laikomi dingusiais be žinios

Gubernatorius Marvanas Abudas įvertino sprogimo Beiruto uoste padarytą žalą nuo trijų iki penkių milijardų dolerių, pranešė RIA Novosti.

Įvertinta Beiruto uosto sprogimo padaryta žala
© Sputnik . РИА Новости

Anot jo, šimtai miesto gyventojų liko benamiais.

Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje.

Dėl didelio aukų skaičiaus sprogimas apgadino pusę pastatų ir perpildytas ligonines.

Naujausiais duomenimis, 113 žmonių žuvo, o apie keturi tūkstančiai buvo sužeista. Daugelis žmonių vis dar dingę.

Libano vyriausybė paskelbė trijų dienų gedulą tragedijos aukoms.

Tegai:
sprogimas, Beirutas
Dar šia tema
Nuspręsta: Kiniją "smaugs" dešimt susirinkusių. Ar bus pakviesta Rusija?
Po eismo įvykio Jefremovo kraujyje rasta marihuanos ir kokaino pėdsakų
Ekspertas numatė derybų tarp "Gazprom" ir laivo "Fortūna" savininko rezultatus