Mokslo metų šventė, archyvinė nuotrauka

mokytojai ir tėvai turi žinoti apie mokslo metų pradžios šventę

505
(atnaujinta 15:23 2018.08.10)
Dėl to, kad šiemet mokslo metų pradžios šventė perkeliama į rugsėjo 3 dieną, Darbo inspekcija skelbia aktualią informaciją, kuri padės išvengti Darbo kodekso pažeidimų

VILNIUS, rugpjūčio 10 - Sputnik. Šiemet Mokslo ir žinių diena — rugsėjo 1-oji — bus šeštadienį, todėl, kaip informavo Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), mokslo metų pradžios šventė nukeliama į artimiausią darbo dieną — rugsėjo 3-ąją, pirmadienį.

Pirmokė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Tačiau, kaip skelbia ŠMM, susitarusios mokyklos bendruomenėje ir suderinusios su savivaldybe ar kitais mokyklos savininkais, mokslo metų pradžios šventę mokyklos gali surengti ir šeštadienį, rugsėjo 1-ąją.

Valstybinė darbo inspekcija (VDI), siekdama, kad būtų išvengta įvairaus įstatymų traktavimo numatomais dvejopais šventės pasirinkimų atvejais, primena kai kurias Darbo kodekso nuostatas.

Kas priklauso mokytojams

Jei mokyklos mokslo metų pradžios šventę rengtų rugsėjo 1-ąją, šeštadienį, ir mokykloje tą dieną nenumatytas darbas pagal grafiką, šventėje dirbsiantiems mokytojams turėtų būti apmokama kaip už darbą poilsio dieną, t. y. dvigubai. Darbuotojo pageidavimu, padvigubintas darbo poilsio dieną laikas gali būti pridedamas prie kasmetinių atostogų.

Ko gali prašyti tėvai

Tėveliams VDI primena, kad galima pasinaudoti viena iš Darbo kodekso garantijų asmenims, auginantiems vaikus.

Pirmąją mokslo metų dieną darbuotojams, auginantiems vaiką iki keturiolikos metų, kuris mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo ar pagrindinio ugdymo programas, suteikiama teisė gauti ne mažiau kaip pusę darbo dienos laisvo laiko, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį. Kadangi ši garantija sietina su mokslo metų pradžios švente, ja turės teisę pasinaudoti ir tėvai, kurių vaikams mokslo metų pradžios šventė rengiama rugsėjo 3-ąją.

Tačiau ši garantija taikoma tik tiems darbuotojams, kurie neturi teisės į visą papildomą poilsio dieną per mėnesį, t. y. netaikytina darbuotojams jau turintiems teisę į vadinamąjį "mamadienį" ar "tėvadienį" (auginantiems du vaikus iki 12 metų) ar auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų.

505
Tegai:
Darbo kodeksas, Valstybinė darbo inspekcija, mokslo metai
Temos:
Švietimas Lietuvoje (151)