Spygliuotoji viela

Pravieniškių kolonijoje trūksta prižiūrėtojų, neveikia vaizdo kameros

34
(atnaujinta 09:56 2018.08.14)
Pravieniškių pataisos namams-atvirai kolonijai reikalinga pagalba iš Policijos departamento, kuri padėtų stebėti prie įkalinimo įstaigos esančias teritorijas, be to, būtina įrengti vaizdo kameras, kurios padėtų užkardyti galimas nusikalstamas veikas

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Netikėtai apsilankę Pravieniškių pataisos namuose-atviroje kolonijoje Seimo kontrolieriaus patarėjai įsitikino, jog įstaigoje dieną budi tik dešimt pareigūnų, kolonijoje neveikia net 22 vaizdo kameros, o antrajame sektoriuje iš veikiančių dviejų kamerų pareigūnams perduodamą informaciją reikia žiūrėti per monitorius, kuriuose vaizdas vos įžiūrimas.

Pravieniškių pataisos namų-atviros kolonijos laikinasis vadovas Dainius Sušinskis Seimo kontrolierių įstaigos atstovams sakė, kad įstaigos Kriminalinės žvalgybos skyriuje liko vos septyni darbuotojai ir likusių dešimt dešimčių bylų jie nepajėgūs išnagrinėti laiku. Seimo kontrolierių įstaigos pareigūnai apsilankymo metu nustatė, kad pataisos įstaigos antrame sektoriuje dirbo tik dešimt pareigūnų.

"Pastiprinimo Pravieniškių pataisos namai-atvira kolonija sulaukia iš kitų jėgos struktūrų, popietėmis ir vakarais atvyksta budėti savo noru apie vieną dešimtį įstaigos pareigūnų, tačiau tai tik kriziniu atveju įmanomas scenarijus – užtikrinti nuteistųjų apsaugą reikalingas nuolatinis trijų dešimčių pareigūnų budėjimas", – pastebėjo Seimo kontrolierių įstaigos vyriausiasis konsultantas viešiesiems ryšiams Vytautas Valentinavičius.

Vizito metu Seimo kontrolieriaus patarėjai išsiaiškino, kad Pravieniškių pataisos namams-atvirai kolonijai reikalinga pagalba iš Policijos departamento, kuri padėtų nuolatos stebėti prie įkalinimo įstaigos esančias teritorijas, nes prie įstaigos teritorijos nuolatos slepiamos permetimui paruoštos "siuntos". Be to, Pravieniškių miestelyje būtina įrengti vaizdo kameras, kurios padėtų užtikrinti tvarką, užkardyti galimas nusikalstamas veikas.

Stiprinti Pravieniškių pataisos namų vadovybę ir kriminalinę žvalgybą imtasi po to, kai žiniasklaidoje paskelbta informacija apie smurtaujančius kalinius. Kalėjimų departamento teigimu, išspręsti kalėjimo subkultūros ir nuteistųjų smurto problemas pavyktų pertvarkius įkalinimo įstaigas į kamerinio tipo, kur nuteistieji kali po kelis.

Ministerija šiuo metu svarsto keisti kalėjimų sistemos struktūrą, didinti atlyginimus pareigūnams, daugiau investuoti į kamerinio tipo patalpas, mažinti įkalinimo įstaigų skaičių.

Balandžio mėnesį Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl 16 asmenų padarytų labai sunkių ir sunkių nusikaltimų Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje.

34
Dar šia tema
Teisingumo ministerija: bus ištirtas kiekvienas smurto atvejis kalėjime
Svarstomas skubus Lukiškių kalėjimo perkėlimas
Laikrodis, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje įvedamas žiemos laikas: laikrodžius suksime atgal

(atnaujinta 22:42 2020.10.24)
Tikimasi, kad toks perėjimas bus padarytas paskutinį kartą. Tuo pačiu metu vis dar nėra aišku, kokį laiką — žiemos ar vasaros — vyriausybė patvirtins pagrindiniu

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Lietuvoje paskutinį spalio sekmadienį įvedamas žiemos laikas. 04:00 valandą šalies gyventojai turės persukti laikrodžio rodykles valanda atgal.

Žiemos laikas galios iki paskutinio kovo sekmadienio, tada paprastai pereinama prie vasaros laiko.

Kai kurie ekspertai mano, kad laikrodžio nustatymas turi neigiamos įtakos sveikatai. Tai ypač pasakytina apie nestabilios psichikos ir silpnos sveikatos žmones. Ekspertai sako, kad valandą praradęs režimas gali labai paveikti bendrą žmogaus savijautą, tačiau ne visi sutinka su šia nuomone.

Часы, перевод времени.
© Sputnik / Edvinas Mamontovas
Kur sukti laikrodžio rodykles

Dauguma pasaulio šalių naudoja sezoninį laiką, tačiau kai kurios Europos šalys nori jo atsisakyti. 2019 metų pavasarį Europos Parlamentas patvirtino laikrodžių sukiojimo ES atšaukimą nuo 2021 metų. Europos Sąjungos šalims bus leidžiama pasirinkti laiką, kurį jos nori palikti pagrindiniu.

Užpernai Lietuvoje buvo atlikta apklausa. Piliečių buvo klausiama, kokį laiką jie nori palikti pagrindiniu. Už vasaros laiką pasisakė daugiau nei 60 procentų lietuvių, dauguma jų buvo vyresni nei 50 metų žmonės, regioninių centrų ir mažų miestelių gyventojai. Tuo pat metu 26 procentai piliečių norėtų palikti žiemos laiką. Šį variantą palaikė didmiesčių gyventojai, taip pat respondentai, gyvenantys vakariniuose ir rytiniuose regionuose. Likusiems buvo sunku atsakyti.

Lietuva, Latvija ir Estija pareiškė norą gyventi viename laike. Tačiau diskutuodami šiuo klausimu jos nenurodė, kuris — vasaros ar žiemos — laikas bus pasirinktas pagrindiniu.

Tegai:
laikrodis, laikas
Konstitucija, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: spalio 25-osios šventės

(atnaujinta 18:54 2020.10.24)
Šiandien Lietuva mini 28—ąsias šalies Konstitucijos metines. Dabartinis pagrindinis valstybės įstatymas buvo priimtas referendume 1992 metų spalio 25 dieną

Spalio 25 yra 298-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 299-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 67 dienos.

2020 metų spalio 25 dieną saulė teka 08:05, leidžiasi 18:01, dienos ilgis — 09 val. 56 min.

Konstitucijos diena

Spalio 25 dieną Lietuva mini 28—ąsias Konstitucijos metines. 1992 metais šią dieną referendume buvo patvirtinta demokratinė Lietuvos Konstitucija, kuri įteisino parlamentinę Respubliką su prezidentinės valstybės valdymo formos bruožais.

1992 metų priimta Konstitucija – šeštoji Lietuvos istorijoje ir ilgiausiai veikianti konstitucija.

Konstitucija – svarbiausias ne tik Lietuvos, bet ir daugelio pasaulio šalių įstatymas, užtikrinantis žmogaus teises, laisves ir pareigas valstybėje.

Ši diena istorijoje

1400 metais mirė anglų viduramžių  rašytojas Geoffrey Chaucer (Džefris Čoseris), kurį išgarsino nebaigtos "Kenterberio pasakos";

1955 metais Amerikos firma "Tappan Company" pirmą kartą pristatė mikrobangų krosnelę;

1985 – Michailas Gorbačiovas tampa Sovietų Sąjungos vadovu;

1955 metais gimė Vytautas Kolesnikovas, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras;

1982 metais gimš Aurimas Kieža, Lietuvos krepšininkas, rungtyniaujantis Šiaulių „Šiaulių“ komandoje;

1984 metais gimė Katy Perry, JAV dainininkė ir dainų kūrėja.

Šiandien savo vardadienį Darija, Krizantas, Vaigedė.

Tegai:
Konstitucija, švantė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai