Lietuvos televizija ir radijo

Skvernelis pažadėjo transliuoti Lietuvos televizijos ir radijo laidas Lenkijoje

27
(atnaujinta 09:42 2018.08.17)
Premjeras pareiškė, kad Lenkijos pasienyje gyvenantys lietuviai skundžiasi silpnu Lietuvos televizijos ir radijo signalu

VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pažadėjo stiprinti Lietuvos radijo ir televizijos signalą, kad jo  programas matytų bei girdėtų Lenkijoje gyvenantys lietuviai, praneša "Parlamentskaja gazeta".

Netoli sienos su Lietuva – Punske, Seinuose, Suvalkuose – gyvena daug lietuvių, kuriems premjeras ketina padaryti LRT prieinamą.

Pasak Skvernelio, šių miestų gyventojai skundžiasi silpnu Lietuvos radijo ir televizijos signalu. Premjeras teigė, kad "ieškos sprendimų, ar stiprinant signalą, ar kitokiais būdais, kad Lietuvos televizija ir radijas būtų prieinami tose žemėse gyvenantiems lietuviams".

Anksčiau Pietryčių Lietuvoje, lenkų gyvenamuose rajonuose, pradėtos nemokamai rodyti penkios lenkiškos televizijos.

Tokius veiksmus Lietuva ir Lenkija aiškina noru "atpratinti" gyventojus žiūrėti Rusijos televizijos kanalus, kurie tariamai užsiima "Kremliaus propaganda".

Baltijos politikai imasi priemonių uždrausti Rusijos transliavimą savo regione. Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius paragino Europos Sąjungą padaryti Rusijos televizijos kanalus neprieinamus Europos žiūrovams, nes mano, kad jie yra "propagandiniai".

Anksčiau Lietuvos televizijos turinio reguliuotojas apribojo respublikos teritorijoje prieigą prie šešių svetainių, transliuojančių Rusijos televizijos programas.

Taip pat Lietuvoje vieneriems metams uždrausta transliuoti Švedijoje įregistruotą Rusijos televizijos kanalą "RTR-Planeta" ir kitas jo versijas — "Rossija RTR". Kanalas buvo apkaltintas karo ir etninės neapykantos kurstymu.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos oficiali atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Baltijos respublikos laikosi Rusijos žiniasklaidos teisių pažeidimo politikos, kuria siekiama pažeisti rusakalbių gyventojų interesus.

27
Dar šia tema
NATO išsigando "Rusijos propagandos" efektyvumo
Vilniuje Baltijos šalių atstovai aptars "nesantaikos kurstymą" rusiškose TV laidose
Lietuvos URM paragino apriboti Rusijos televiziją ES teritorijoje