Greitosios pagalbos mašina

Lietuvos kariai pateko į eismo įvykį: vienas žuvo, keturi sužaloti

60
(atnaujinta 11:37 2018.08.18)
Įvykyje nukentėjo namo iš tarnybos vykę nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai

VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Penktadienio pavakarę, susidūrus dviem automobiliams, į eismo įvykį pateko penki Lietuvos kariuomenės Adolfo Ramanausko Vanago kovinio rengimo centro nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Nelaimė įvyko kelio Molėtai-Pabradė 9-ajame kilometre, kai kariai vyko savaitgaliui į namus.

"Su liūdesiu pranešame, kad  vienas iš jų, jaunesnysis eilinis J.T., vežamas į ligoninę nuo patirtų sužalojimų mirė. Kiti keturi kartu su juo vykę tarnybos draugai per avariją patyrė įvairius  sužalojimus", — pareiškė Krašto apsaugos ministerija.

Įvykyje nukentėję kariai nuvežti į ligonines Vilniuje ir Utenoje, jų  sveikatos būklę  stebi medikai.

Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės vadovybė reiškia nuoširdžią užuojautą kario artimiesiems ir tarnybos draugams.

Apie įvykį mirusio kario artimieji informuoti, su jais palaikomas nuolatinis ryšys.

Taip pat eismo įvykyje nukentėjo ir kito automobilio vairuotojas. Tyrimą pradėjo Molėtų rajono policijos komisariato  pareigūnai.

Kovinio rengimo centre Operacinės aplinkos kuopoje Pabradėje nuo balandžio mėnesio tarnauja apie 150 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarybos karių.

60
Tegai:
eismo įvykiai, kariai, Lietuva
Dar šia tema
Dėl į medį įsirėžusio šarvuočio Lietuvoje sužalotas JAV karys
Sunkvežimis su JAV kariais pateko į eismo įvykį Lietuvoje, nukentėjo nėščioji
NATO karių visureigis įsirėžė į automobilį su keturiomis merginomis
Vilniaus oro uostas

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sučiupo du teisėsaugos vengusius lietuvius

(atnaujinta 13:42 2020.08.13)
2020 metais VSAT pareigūnams įkliuvo 1225 asmenys, kurių dėl įvairių nusikaltimų ir pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Sostinės oro uoste pasieniečiams įkliuvo du teisingumo vengę lietuviai, Vilniaus ir Kauno gyventojai, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Trečiadienį Vilniaus oro uoste VSAT pareigūnai sulaikė reisu iš Anglijos sostinės Londono atskridusį vyrą.

Dokumentų patikros metu pasieniečiai nustatė, kad  27-erių metų vilniečio paiešką prieš pusantrų metų paskelbė sostinės policija. Vilnietis yra įtariamas nusikaltimo padarymu.

Pasieniečiai keleivį sulaikė ir atvedė į užkardos patalpas. Vyras perduotas atvykusiam paieškos iniciatoriaus konvojui.

Taip pat trečiadienį popiet Vilniaus oro uoste dirbę pasieniečiai patikrino reisu iš Kasablankos per Paryžių ir Amsterdamą atvykusių keleivių dokumentus.

Kontrolės metu nustatyta, kad vienas keleivis, 34 metų Kaunietis, taip pat turi nemalonumų su teisėsauga. Nusikaltimo padarymu įtariamo vyro paiešką Kauno policija paskelbė vos prieš mėnesį.

Apie ieškomojo sulaikymą pasieniečiai pranešė paieškos iniciatoriui, Kauno gyventojas buvo perduotas į oro uostą atvykusiems policijos pareigūnams.

2020 metais VSAT pareigūnams įkliuvo 1225 asmenys, kurių dėl įvairių nusikaltimų ir pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos.

Tegai:
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), pasieniečiai, Vilniaus oro uostas
Dar šia tema
VSAT: kontrabandinės cigaretės iš Baltarusijos į Lietuvą atskrido per tvorą
Beveik 200 tūkst. svarų vežęs vyras pasieniečiams bandė įsiūlyti 10 tūkst. kyšį
Automobilio slėptuvėse rūkalus gabenusiai merginai gresia tūkstantinė bauda
Klaipėdos jūrų uostas

Paaiškėjo teršalų tyrimų rezultatai po incidento Klaipėdos jūrų uoste

(atnaujinta 15:42 2020.08.13)
Sekmadienį tapo žinoma apie taršą Klaipėdos uosto akvatorijoje. Kaip paaiškėjo, į aplinką pateko dyzelinas

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Pirmųjų mėginių, paimtų po incidento Klaipėdos uoste, rezultatai parodė didelę dyzelino koncentraciją, praneša Lietuvos aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

Vanduo tyrimui buvo paimtas ties I ir II Melnrage. Paaiškėjo, kad kad iškart po įvykio tarša Baltijos jūros paviršiniuose vandenyse viršijo metinę ribinę normą.

Taigi ties I Melnrage mėginių koncentracija siekė 2,2 miligramo litrui, o ties II Melnrage — 8,1 miligramo litrui. Teisės aktuose nėra reglamentuota momentinė koncentracijos ribinė vertė. Duomenų palyginimui – metinė ribinė koncentracijos vertė negali viršyti 0,2  miligramo litrui.

Papildomi vandens ir smėlio mėginiai buvo paimti rugpjūčio 11 d. ties Melnrage, Girulius, Karkle, Palanga ir Smiltyne, siekiant sužinoti dyzelino koncentraciją vandenyje po teršalų surinkimo. Rezultatai laukiami šią savaitę.

Gauti rezultatai bus lyginami su išsiliejimo dieną paimtų mėginių koncentracijos vertėmis.

Sekmadienį pasirodė informacija apie taršą Klaipėdos uosto akvatorijoje. Ten buvo pastebėta naftos produktų dėmė. Dėl palankių klimato sąlygų dėmė buvo greitai surinkta.

Tą pačią dieną Aplinkos apsaugos agentūros specialistai nuvyko į įvykio vietą ir paėmė vandens mėginius, skirtus išsiliejusių naftos produktų identifikavimui bei teršalų koncentracijai nustatyti. Pirmieji rezultatai parodė, kad incidento metu į aplinką pateko dyzelinas.

Po visų duomenų gavimo ir jų analizės bus įvertinta žala gamtai.

Tegai:
Lietuva, aplinkos tarša, Klaipėdos jūrų uostas
Protestai Minske

Prisiminė apie žodžio laisvę. Žiniasklaida Lietuvoje kreipėsi į kolegas Baltarusijoje 

Jie pažymėjo, kad XXI amžiaus Europoje negali būti vietos areštams ir smurtui prieš žiniasklaidos narius

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Lietuvos žiniasklaidos redaktoriai išreiškė solidarumą su Baltarusijoje persekiojamais žurnalistais ir siūlo pagalbą.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasidalino pareiškimu, kurio tekstas buvo paskelbtas keturiomis kalbomis: baltarusių, rusų, lietuvių ir anglų.

"Mes smerkiame Baltarusijos valdžios vykdomą žurnalistų persekiojimą, taip pat prieigos prie interneto apribojimą, kitas kliūtis, trukdančias atlikti savo pareigas. XXI amžiaus Europoje negali būti vietos žurnalistams areštuoti ir smurtauti prieš juos", — teigiama pranešime.

Lietuvos žurnalistai paragino kaimyninės šalies valdžią nutraukti veiksmus siekiant persekioti žiniasklaidos atstovus, pažeidžiančius visuomenės teisę gauti informaciją. Jie taip pat pasiūlė savo pagalbą ir sukurtą turinį nemokamai nepriklausomoms Baltarusijos žiniasklaidos priemonėms.

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais VRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka padidėjo 80,08 proc., Svetlana Tikhanovskaya — antroje vietoje su 10,09 proc.

Po preliminarių rezultatų paskelbimo sekmadienio vakarą respublikoje prasidėjo protesto akcijos, kurios tęsėsi ir kitomis dienomis. Padėtis stabilizuota.

Buvo užfiksuota daugybė prievartos prieš žurnalistus atvejų.

Įvairiomis dienomis buvo pranešta, kad tarp užpultų žurnalistų Baltarusijoje buvo "Sputnik", BBC Rusijos tarnybos žurnalistai, sulaikyti du "Onliner" portalo darbuotojai. Taip pat buvo sulaikyta daug spaudos atstovų, įskaitant Rusijos žiniasklaidą. Sulaikymo metu prieš juos buvo panaudota fizinė jėga. Kai kuriems išėjus į laisvę jiems buvo uždrausta atvykti į Baltarusiją penkeriems metams.

Tuo tarpu apie protestus visuomenę aktyviai informavo populiarūs Baltarusijos "Telegram" kanalai "Nexta“ ir "Nexta Live", žinomi dėl savo opozicinės orientacijos. Prasidėjus protestams, pastarųjų sekėjų skaičius labai išaugo. Be to, patys autoriai yra kaimyninėje Lenkijoje ir būtent iš ten jie nušviečia įvykius.

Anksčiau interviu Sputnik Lietuva politinis analitikas Aleksandras Nosovičius teigė, kad Lenkija vaidina aktyviausią vaidmenį organizuodama masinius protestus, o tai, kas vyksta Baltarusijoje, yra koordinuojama "Telegram" kanalais. Kalbėdamas apie Lietuvą, jis pažymėjo, kad respublikoje yra dislokuota visa Baltarusijos opozicijos mokymo bazė. Anot jo, Lietuvai kišimasis į kitų šalių vidaus reikalus yra norma.

Tegai:
protestai, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Pompėjas neatmetė sankcijų Baltarusijai įvedimo  
Baltarusijos CRK paskelbė balsavimo rezultatus Minske
Analitikas: Lietuvoje išskleista tikra Baltarusijos opozicijos pasirengimo bazė