statytojas

Lietuvoje daugėja skundų dėl darbo sąlygų

42
(atnaujinta 09:13 2018.08.21)
Pasak Valstybinės darbo inspekcijos atstovų, ginčų kyla dėl neišmokėto darbo užmokesčio, vis dažniau skundžiasi šalyje laikinai atvykę padirbėti užsienio piliečiai

VILNIUS, rugpjūčio 21 – Sputnik. Lietuvoje daugėja skundų dėl darbo sąlygų, pastebi Valstybinė darbo inspekcija.

Valstybinės darbo inspekcijos atstovė Marija Čereškevičiūtė LRT RADIJUI teigia, kad daugiausia ginčų kyla dėl neišmokėto darbo užmokesčio.

"Per pirmąjį metų pusmetį iš visų gautų prašymų nagrinėti darbo ginčą buvo iškelti iš viso 3739 reikalavimai. Daugiausia reikalavimų buvo būtent dėl darbo užmokesčio – iš viso 2893, tai yra beveik 76 procentai visų reikalavimų", – sako  Valstybinės darbo inspekcijos atstovė.

Dėl neišmokėto darbo užmokesčio vis daugiau kreipiasi ir užsienio šalių gyventojai, pabrėžė Čereškevičiūtė.  Dažniausiai tai būna tolimųjų reisų vairuotojai iš Ukrainos, Baltarusijos, taip pat statybų sektoriaus darbuotojai.

Darbo migrantai Lietuvoje

Sodros duomenimis, Lietuvoje su darbo leidimais dirba apie 14 tūkst. žmonių iš Rytų Europos. Iš šių 14 tūkst. užsieniečių beveik 11 tūkst. yra sunkvežimių ir krovininio transporto priemonių vairuotojai.

Antra pagal populiarumą profesija, kurią renkasi atvykėliai, – suvirintojo (apie 400 žmonių), taip pat dažnos profesijos – lengvųjų automobilių, taksi vairuotojai, virėjai, mūrininkai, betonuotojai, metalinių konstrukcijų ruošėjai-montuotojai, tinkuotojai, siuvėjai, elektros mechanikai, statybininkai, mėsininkai, žuvų darinėtojai.

Per tris pirmuosius šių metų mėnesius užsieniečiai iš trečiųjų šalių iš viso sumokėjo 5,3 mln. eurų socialinio draudimo įmokų: sausį – 1,7 mln, vasarį – 1,6 mln., kovą – 2 mln. eurų.

 Migracijos departamento duomenimis, pernai darbo vizas ir leidimus laikinai gyventi su teise dirbti šalyje gavo 34,5 tūkst. užsieniečių, iš kurių 20 tūkstančių — Ukrainos piliečiai.

42
Tegai:
darbo užmokestis, Lietuva
Dar šia tema
Gegužę kas dešimtas lietuvis gavo darbo užmokestį, mažesnį nei 400 eurų
Visur pasižymėjo: Lietuva nepastebimai pateko į ES antireitingus
Pareigūnų profsąjungos atlyginimams prašo dar 15 mln eurų