Nyderlandų kariai Lietuvoje

Nyderlandų kariai atlieka pratybas Lietuvoje

32
(atnaujinta 14:45 2018.08.21)
Nyderlandai siunčia karius į Lietuvą nuo 2017 metų tarnauti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės sudėtyje

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Po keletą savaičių trukusio pasiruošimo naujos rotacijos Nyderlandų kariai, dalyvaujantys NATO priešakinių  pajėgų bataliono kovinėje grupėje, vykdė savo pirmąsias karines pratybas Lietuvos teritorijoje, praneša Lietuvos kariuomenė.

Kaip rašoma pranešime, vietovė ir oro sąlygos Lietuvoje šiek tiek skiriasi nuo Nyderlandų ar Vokietijos, kur įprastai jie treniruojasi. Tankus miškas, siauri ir klampūs keliai bei greitai besikeičiančios oro sąlygos buvo papildomi iššūkiai kariams vykdant užduotis.

Pratybas Nyderlandų kontingentas pradėjo nuo treniruočių būrio lygmenyje, o jas baigė integruodamas kovinius ir kovinės paramos vienetus. Pėstininkai, inžinieriai, paramos ugnimi grupė ir medikai apjungė veiksmus vykdydami vado įsakymus ir siekdami mokymo tikslų.

Nyderlandai siunčia karius į Lietuvą nuo 2017 metų tarnauti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės sudėtyje. Pagrindinė karių dalis yra iš 43-iosios mechanizuotosios brigados, dislokuotos šiaurinėje Nyderlandų dalyje. Be to, Nyderlandų kariai  tarnauja ir Vilniuje veikiančiame NATO Pajėgų integravimo vienete.  Taip pat Nyderlandai savo karius ir naikintuvus dislokuoja NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse. 

Nuo 2017 metų pradžios Rukloje atgrasymo ir gynybos tikslais Lietuvoje dislokuotai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei vadovauja ir didžiausią karių dalį jai skiria Vokietija.  

Be Vokietijos ir Nyderlandų šiuo metu  NATO kovinės grupėje  personalą su technika ir ginkluote  taip pat  yra  skyrusios Belgija, Čekija, Islandija, Norvegija, rugpjūčio pabaigoje misiją kovinėje grupėje baigia Prancūzijos kontingentas.  Artimiausiu metu karius vėl skirs Liuksemburgas. Vienete tarnauja apie 1200 sąjungininkų karių. 

Tarptautinė kovinė grupė šiandien yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" sudėtį ir nuolat dalyvauja kolektyvinės gynybos mokymuose ir pratybose.

Sprendimą dislokuoti NATO priešakines pajėgas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje NATO šalių vadovai priėmė 2016 metų liepą.

Учения нидерландских военных в Литве
Nyderlandų kariai atlieka pratybas Lietuvoje
32
Dar šia tema
Kazlų Rūdos poligone treniruosis oro atakos kontrolieriai
Lietuvos kariai grįžta namo po pratybų JAV