Turistai Vilniuje

Valstybinį turizmo departamentą Lietuvoje pakeis agentūra "Keliauk Lietuvoje"

89
(atnaujinta 09:18 2018.08.23)
Naujoji institucija didins respublikos žinomumą bei plės atvykstamąjį ir vietinį turizmą

VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Vyriausybė nusprendė nuo sausio 1 dienos nutraukti Valstybinio turizmo departamento (VTD) veiklą, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.  

Nuo Naujųjų metų turizmo rinkodara rūpinsis nauja viešoji įstaiga "Keliauk Lietuvoje".

Ūkio ministro Virginijaus Sinkevičiaus teigimu, jau seniai aišku, kad dabartinis Valstybinis turizmo departamentas negali efektyviai veikti dėl netinkamos struktūros, tad svarbiausias šios pertvarkos uždavinys — atskirti turizmo rinkodaros ir veiklos priežiūros funkcijas.   

"Keliauk Lietuvoje" atliks rinkodaros ir turizmo skatinimo funkcijas: ji bus atsakinga už Lietuvos, kaip turistinės vietovės, žinomumo didinimą bei atvykstamojo ir vietinio turizmo plėtrą. "Keliauk Lietuvoje" bus pavaldi Ūkio ministerijai.

"Šalies turizmo potencialas nėra išnaudojamas: turistų srautai vis dar priklauso nuo keturių metų laikų, dauguma turistų taip ir lieka didžiuosiuose šalies miestuose, nors regionai irgi turi ką pasiūlyti", — sakė ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Pasak Sinkevičiaus, šių uždavinių įgyvendinimui reikalinga organizacija, turinti stiprias analitines, produkto kūrimo ir rinkodaros kompetencijas, tuo ir užsiims "Keliauk Lietuvoje".

Turizmo paslaugų teikėjų priežiūros funkcijas perims Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Be to, Lietuvos ūkio ministerija anksčiau paprašė iš Europos Sąjungos beveik šešis milijonus eurų turizmo plėtrai.

Rugpjūčio pradžioje Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje prasidėjo Lietuvos sostinės reklamos kampanija "Vilnius — Europos G taškas", kuri turi pritraukti turistus į miestą. Kaip pažymėjo dizainą sukūręs bendrovės "Atomic Garden" direktorius Antonio Bechtle, tokia reklama yra tinkamiausia Vilniui.

Iš kokių šalių turistai atvyksta į Lietuvą
© Sputnik /
Iš kokių šalių turistai atvyksta į Lietuvą
89
Tegai:
turistai, Valstybinis turizmo departamentas, Lietuva
Dar šia tema
Nuo liepos 1-osios Vilniuje renkama turisto rinkliava
Vokietijos "Stern" ir "Focus" pareklamavo Vilnių savo skaitytojams
Vis daugiau turistų iš Rusijos keliauja į Lietuvą