Lietuvos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius

Lietuvos ūkio ministras pareiškė, kad darbo jėgos imigracija yra naudinga šaliai

37
(atnaujinta 16:27 2018.08.23)
Dabartinė situacija su migrantais iš Ukrainos, Sinkevičiaus teigimu, nesukels Lietuvos gyventojų atlyginimų mažėjimo ar darbo santykių pablogėjimo

VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Lietuvos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius įsitikinęs, kad imigrantai yra naudingi respublikai. Apie tai politikas papasakojo "Žinių radijo" eteryje.

Sinkevičiaus nemano, kad ukrainiečių antplūdis į šalį tapo gąsdinančia tendencija, nepaisant to, kad iš 20 tūkstančių į Lietuvą atvykusių žmonių 16 tūkstančių yra Ukrainos piliečiai.

"Darbo emigrantai ne jokios abejonės yra svarbūs, tai yra puikus ženklas tiek Lietuvos verslininkui kad, tu gali planuoti plėtrą šalyje, tiek užsienio investuotojui, kad tai yra saugi šalis", — teigė ministras.

Pasak jo, dabartinė situacija neturės įtakos Lietuvos žmonėms, o ir baimės dėl darbo atlyginimų mažėjimo arba darbo santykių kultūros pablogėjimo yra nepagrįsti.

"Galiu pagrįsti tai kitų ES valstybių skaičiais, kur imigrantų skaičiai yra daug didesni ir atlyginimai ten sėkmingai augo. Na kaip pavyzdys Danija, kur Rytų Europos imigrantai padėjo danams kilti karjeros laiptais. gretas Danija tai mato tik kaip pozityvų dalyką", — pabrėžė Sinkevičius.

Lietuvoje per pastaruosius kelis mėnesius buvo pastebėta, kad į šalį atvykusių žmonių skaičius viršija emigrantų skaičių.

Migracijos departamentas prognozuoja, kad imigracijos augimas tęsis, o kitų metų migrantų iš Ukrainos skaičius daugės 30-50 procentų.

Kaip sakė interviu Sputnik Lietuva politologas Olegas Matveičevas, į Lietuvą daugiausia atvyksta ukrainiečiai dėl skurdo.

37
Tegai:
migrantai, migracija, Virginijus Sinkevičius, Lietuva
Dar šia tema
Kaip migruoja lietuviai savo šalyje
Politologas: Lietuva "išstūmė" savo gyventojus, kad atvyktų darbo migrantai
Lietuvos įmonės gavo lengvatų įdarbindamos užsieniečius