Nemcovo skveras, archyvinė nuotrauka.

Vilniuje oficialiai atidarytas Boriso Nemcovo skveras

95
(atnaujinta 11:27 2018.08.25)
Anksčiau Rusijos ambasada Lietuvoje buvo pasipiktinusi šia iniciatyva, diplomatinė atstovybė valdžios institucijų veiksmus pavadino "smulkiomis politinėmis intrigomis"

VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Vilniuje oficialiai atidarytas skveras Rusijos politiko Boriso Nemcovo garbei, praneša RIA Novosti.

Gegužės mėnesį vietos valdžia nusprendė pavadinti aikštę šalia Rusijos ambasados ​​Nemcovo vardu. Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udaltsovas pasipiktino šia iniciatyva. Diplomatas pareiškė, kad tai yra "smulkios politinės intrigos".

Vasario mėnesį Vašingtone nedidelė aikštė priešais Rusijos diplomatinę misiją buvo pervadinta Nemcovo garbei, todėl, pasak Udalcovo, Vilniaus meras "nesusilaikė nuo beždžioniavimo".

Udalcovas taip pat pabrėžė, kad praėjusiais metais jis išsiuntė laišką merui prašydamas sutvarkyti šią aikštę, bet nebuvo imtasi jokių veiksmų.

Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Vilniaus meras Remigijus Šimašius, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Nemcovo dukra Žanna, jo bendražygiai, Europos Parlamento atstovai ir žurnalistai.

Interviu  "Sputnik Lietuva" politikos mokslų daktaras Andrejus Manoilo pareiškė, jog skvero atidarymas patvirtina, kad Lietuva nėra nepriklausoma valstybė, ir tarnauja kitų interesams. Tuo pačiu metu jis pabrėžė, kad tai neatsispindės santykiuose tarp Lietuvos ir Rusijos bei politinėje situacijoje pasaulyje.

Rusijos politikas Borisas Nemcovas buvo nušautas  2015 metų vasario 28-osios naktį Maskvos centre.

95
Tegai:
atidarymas, skveras, Borisas Nemcovas
Dar šia tema
Rusijos opozicija ant Lietuvos demokratijos tilto
Rusijos ambasada atsakė į skvero pervadinimą Vilniuje Nemcovo garbei
Dovana Rusijos opozicijai: Vilniuje įamžintas Boriso Nemcovo atminimas
Lietuvos konservatoriai surengė akciją šalia Rusijos ambasados
Beniakonių pasienio kontrolės punktas

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje eilėje stovi daugiau nei 300 sunkvežimių

Eilės prie Baltarusijos sienos su Lietuva, Latvija ir Lenkija pastebimos jau daugiau nei savaitę, šiuo metu padėtis šiek tiek pagerėjo

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Baltarusijos pasienyje su Lietuva stovi daugiau nei 330 sunkvežimių, tokie duomenys skelbiami Baltarusijos Respublikos valstybės sienos komiteto tinklalapyje.

Sunkvežimių eilės prie Baltarusijos sienos su Lietuva, Latvija ir Lenkija stebimos jau daugiau nei savaitę. Tam tikru momentu padėtis pagerėjo, tačiau po praėjusio savaitgalio spūstys vėl padidėjo — išvykimo iš Baltarusijos į ES šalis laukė daugiau nei 680 sunkvežimių.

Trečiadienio 8:00 duomenimis, eilės vėl pradėjo mažėti: šiuo metu pasienyje su Lietuva, Latvija ir Lenkija yra apie 400 sunkvežimių.

Daugiausia mašinų tradiciškai susikaupė Lietuvos kryptimi. "Beniakonių" kontrolės punkte yra daugiau nei 140 sunkvežimių, "Privalkoje" — daugiau nei 90. "Kamennyj Log" ir "Kotlovka" kontrolės punktuose yra atitinkamai daugiau nei 70 ir 30 sunkvežimių.

Baltarusijos ir Latvijos pasienyje prie "Urbanų" kontrolės punkto stovi daugiau nei 30 sunkvežimių, dar daugiau nei 40 sunkvežimių laukia išvykimo į Lenkiją "Bruzgų" kontrolės punkte.

Sekite situaciją Baltarusijos pasienyje oficialioje BPK svetainėje. Reikėtų nepamiršti, kad duomenis apie situaciją kontroliniuose punktuose, kur veikia elektroninė eilė, departamentui teikia laukimo vietų operatoriai.

Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka per kalbą moterų forume Minske sakė, kad respublika "priversta uždaryti valstybės sieną iš vakarų".

"Mes priversti išvesti kariuomenę iš gatvių, pusę armijos apginkluoti ir uždaryti valstybės sieną iš vakarų, pirmiausia su Lietuva ir Lenkija. Esame priversti stiprinti valstybės sieną, mūsų didžiausiam apgailestavimui, su savo broliška Ukraina", — sakė jis.

Baltarusijos vadovas nepaaiškino, ką tiksliai reiškia "sienų uždarymas". Tuo tarpu Baltarusijos valstybės sienos komitetas sakė, kad pasienio apsauga sustiprinta.

Tegai:
eilės pasienyje, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Paukščių būrys, archyvinė nuotrauka

Artėjantį savaitgalį paukščių palydos

(atnaujinta 09:16 2020.09.30)
Ateinantis savaitgalis skirtas paukščiams į šiltesnius kraštus išlydėti

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, organizuojamos rudeninės sparnuočių palydos, praneša Aplinkos ministerija.

Saugomų teritorijų direkcijos kartu su Lietuvos ornitologų draugija kviečia gamtos bičiulius įsilieti į nuolat gausėjantį stebėtojų būrį ir skaičiuoti išskrendančius paukščius.

Spalio 3-ąją Nemuno deltos regioninio parko direkcija paukščių palydas organizuos Ventės rage prie švyturio. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia tą rytą sutikti ant Parnidžio kopos prie Saulės laikrodžio ir skaičiuoti bei palydėti paukščius. Metelių regioniniame parke prie Lankytojų centro susirinkę paukščių stebėtojai keliaus aplink Dusios ežerą ir stebės poilsiaujančių sparnuočių būrius. Išlydėti išskrendančius paukščius Žuvinte ir jo apylinkėse kviečia Žuvinto biosferos rezervato direkcija. Paukščių stebėtojai bus laukiami ir Kamanų gamtiniame rezervate.

Šiemet per šią tradicinę akciją, kuri rengiama nuo 1993 metų, migruojančius paukščius stebės ir mėgins suskaičiuoti tūkstančiai žmonių beveik visoje Europoje. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija "BirdLife International" apibendrins ir paskelbs skaičiavimo rezultatus.

Tegai:
paukščiai