Nemcovo skveras, archyvinė nuotrauka.

Vilniuje oficialiai atidarytas Boriso Nemcovo skveras

92
(atnaujinta 11:27 2018.08.25)
Anksčiau Rusijos ambasada Lietuvoje buvo pasipiktinusi šia iniciatyva, diplomatinė atstovybė valdžios institucijų veiksmus pavadino "smulkiomis politinėmis intrigomis"

VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Vilniuje oficialiai atidarytas skveras Rusijos politiko Boriso Nemcovo garbei, praneša RIA Novosti.

Gegužės mėnesį vietos valdžia nusprendė pavadinti aikštę šalia Rusijos ambasados ​​Nemcovo vardu. Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udaltsovas pasipiktino šia iniciatyva. Diplomatas pareiškė, kad tai yra "smulkios politinės intrigos".

Vasario mėnesį Vašingtone nedidelė aikštė priešais Rusijos diplomatinę misiją buvo pervadinta Nemcovo garbei, todėl, pasak Udalcovo, Vilniaus meras "nesusilaikė nuo beždžioniavimo".

Udalcovas taip pat pabrėžė, kad praėjusiais metais jis išsiuntė laišką merui prašydamas sutvarkyti šią aikštę, bet nebuvo imtasi jokių veiksmų.

Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Vilniaus meras Remigijus Šimašius, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Nemcovo dukra Žanna, jo bendražygiai, Europos Parlamento atstovai ir žurnalistai.

Interviu  "Sputnik Lietuva" politikos mokslų daktaras Andrejus Manoilo pareiškė, jog skvero atidarymas patvirtina, kad Lietuva nėra nepriklausoma valstybė, ir tarnauja kitų interesams. Tuo pačiu metu jis pabrėžė, kad tai neatsispindės santykiuose tarp Lietuvos ir Rusijos bei politinėje situacijoje pasaulyje.

Rusijos politikas Borisas Nemcovas buvo nušautas  2015 metų vasario 28-osios naktį Maskvos centre.

92
Tegai:
atidarymas, skveras, Borisas Nemcovas
Dar šia tema
Rusijos opozicija ant Lietuvos demokratijos tilto
Rusijos ambasada atsakė į skvero pervadinimą Vilniuje Nemcovo garbei
Dovana Rusijos opozicijai: Vilniuje įamžintas Boriso Nemcovo atminimas
Lietuvos konservatoriai surengė akciją šalia Rusijos ambasados