Rūkymo žala, archyvinė nuotrauka.

Nauji apribojimai rūkaliams

104
(atnaujinta 13:39 2018.08.25)
Policija užsimena, kad kontroliuoti tokius pažeidimus, kaip rūkymas balkonuose, būtų sudėtinga, ir primena, kad pareigūnų prioritetas yra pažeidimai, dėl kurių kyla grėsmė žmonių sveikatai arba gyvybei, todėl visų pirma reaguotų į tokius pranešimus

VILNIUS, rugpjūčio 25 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija siūlo išplėsti vietų, kur draudžiama rūkyti, sąrašą  ir nebeleisti rūkyti nei lauko kavinėse, nei nuosavuose balkonuose, rašo LRT.

Šie siūlymai vertinami įvairiai – nerūkantieji džiaugiasi, kad nebebus priversti kvėpuoti kenksmingais dūmais, o verslininkai abejoja, ar tokiomis priemonėmis ministerija pasieks savo tikslų.

Uždrausti rūkyti lauko kavinėse ir balkonuose bei įvesti naujus reikalavimus rūkalų gamintojams ir pardavėjams – šių Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymų veiksmingumu nėra tikri nei gyventojai, nei verslininkai. Dalis jų teigia, kad Lietuva imasi įgyvendinti idėjas, kurių daugelis šalių po išsamių tyrimų atsisakė kaip neveiksmingų ir nepasiteisinančių. Pavyzdžiui, siūlymas įvesti vienodą cigarečių pakuotę vos nevirto Europos Sąjungos direktyva, tačiau jos atsisakyta, nes stigo efektyvumo įrodymų. Verslininkai piktinasi ir kad ministerija su jais nesitarė.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas mano, jog bent poros metų pereinamojo laikotarpio tikrai reikėtų, kad visas verslas, visos prekybos įmonės ir vietos pasiruoštų tam tinkamai. Nes reikia suprasti, kad tai susiję su naujos įrangos pagaminimu arba esamos įrangos adaptavimu.

Policija užsimena, kad kontroliuoti tokius pažeidimus, kaip rūkymas balkonuose, būtų sudėtinga, ir primena, kad pareigūnų prioritetas yra pažeidimai, dėl kurių kyla grėsmė žmonių sveikatai arba gyvybei, todėl visų pirma reaguotų į tokius pranešimus.

"Būtų sudėtinga reaguoti į tokius smulkmeniškus įvykius, nes išties, kada policija reaguoja į rimtesnes nusikalstamas veikas, kada nagrinėjami yra skundai, tai bus atimamas tam tikras laikas iš kitų žmonių", – kalbėjo Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profsąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas.

Lauko kavinių vadovai sako pernelyg nesijaudinantys – esą patirtis rodo, kad klientai prie pokyčių prisitaiko. Tuo įsitikinę ir sveikuoliai, pabrėžiantys, kad nerūkantieji taip pat turi teisę būti apsaugoti nuo žalingo nikotino poveikio.

"Kai žmonės, kurie turi priklausomybę rūkymui, ima aiškinti, kad čia yra jų teisė rūkyti ir negalima pažeisti, tai jie lygiai taip pat turi prisiminti, kad ir žmonės, kaimynai balkonuose, kavinėse ir skveruose taip pat turi teisę būti apsaugoti nuo žalingo nikotino poveikio", – teigė Seimo Sveikos gyvensenos komisijos pirmininkas Dainius Kepenis.

Sveikatos apsaugos ministerija planuoja, kad tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisos turėtų įsigalioti nuo 2020 metų lapkričio.

Alternatyvaus  rūkymo rūšių  žala
© Sputnik /
Alternatyvaus rūkymo rūšių žala
104
Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija, apribojimas, uždrausti rūkyti viešose vietose
Dar šia tema
Meskite rūkyti dabar!
Trampas paaiškino, kodėl jis visiems laikams atsisakė alkoholio ir tabako
Alternatyvaus rūkymo rūšių žala
Karbauskio dilema: drausti ar kurti?
Patvirtintas trejų metų akcizo didinimo planas rūkalams