Buvęs Liberalų sąjudžio lyderis  Eligijus Masiulis

Buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis nepripažino kaltės "MG Baltic" byloje

30
(atnaujinta 23:12 2018.08.27)
Masiulis teigia, kad pinigai, gauti iš buvusio "MG Baltic" koncerno viceprezidento, tai ne kyšis, o lėšos, kurias jam paskolino

VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis  Eligijus Masiulis atsisakė prisipažinti kaltu politinės korupcijos byloje, praneša "Parlamentskaja gazeta".

Politikas kaltinamas didelio kyšio gavimu iš verslo koncerno "MG Baltic", taip pat prekyba poveikiu. Po tyrimo pradžios Masiulis atsistatydino ir atsisakė partijos nario mandato.

Prokuratūra teigia, kad buvęs "MG Baltic" viceprezidentas Raimondas Kurlianskis davė buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui 106 tūkstančių eurų kyšį, kurie buvo rasti kratos metu. Abu kaltinamieji teigia, kad šie pinigai buvo ne kyšis, o paskola. Kurlianskis tvirtina, kad paskolino didelę sumą Masiuliui.

Vilniaus apygardos teisme vyksta tyrimai dėl politinės korupcijos. Be Masiulio ir Kurlianskio byloje taip pat kaltinami Darbo partijos pirmininkas Vytautas Gapšys, buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis ir Seimo narys Gintaras Steponavičius, o taip pat koncernas "MG Baltic", Liberalų sąjūdis ir Darbo partija.

Tyrimas prasidėjo 2016 metais. Tardymo organai teigia, kad koncernas bandė paveikti pareigūnų sprendimus, siūlydamas jiems kyšį. Kaltinamiesiems gali būti skirta iki aštuonerių metų kalėjimo, taip pat 1,9 milijono eurų bauda.

Gegužės pabaigoje Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pristatė savo tyrimo, kuris tęsėsi daugiau nei pusmetį, rezultatus. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas verslo koncernui "MG Baltic", kuris, parlamentarų nuomone, kėlė grėsmę valstybės interesams ir nacionaliniam saugumui.

Anksčiau koncernas padavė ieškinį Vilniaus apygardos teismui, kad Valstybės saugumo departamento NSGK parengtoje ataskaitoje, duomenys neatitinka tikrovės. Teismas atmetė skundą.

30
Tegai:
kyšininkavimas, kyšis, korupcija, Eligijus Masiulis, Lietuva
Dar šia tema
Tarp senosios ir naujosios nomenklatūros Lietuvoje kyla karas
Visa Lietuva stoja į kovą su korupcija
Dalios Grybauskaitės reitingas pradėjo kristi
Biurokratija laimėjo prieš "MG Baltic", o Masiulis tik vykdė liberalų programą