Šuo

Lietuvos policininkai panaudojo šaunamuosius ginklus prieš agresyvius šunis

93
(atnaujinta 18:04 2018.08.28)
Atvykusius į vietą, kur buvo sukandžiota moteris, pareigūnus užpuolė šeši vilkšunių veislės šunys, todėl jie buvo priversti panaudoti tarnybinius šaunamuosius ginklus

VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Tarnybinio patikrinimo metu buvo nustatyta, kad Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnai, panaudojęo šaunamuosius ginklus prieš šunis, veikė pagrįstai ir teisėtai, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

Liepos 29 dieną apie 13:54 buvo gautas pranešimas dėl Vilniaus rajone, Zujūnų seniūnijoje, Karveliškių kaime, šunų užpultos ir sukandžiotos moters.

Atvykus į įvykio vietą policijos pareigūnams, juos užpuolė šeši šunys, kurie kėlė pavojų pareigūnų gyvybei bei sveikatai. Dėl šios priežasties pareigūnai buvo priversti panaudoti tarnybinius šaunamuosius ginklus. Minėti šunys buvo vedžiojami be pavadėlių ir antsnukių bei kėlė realų pavojų tiek policijos pareigūnams, tiek kitiems asmenims.

Lietuvos Respublikos policijos įstatyme numatyta, kad pareigūnas, nekeldamas tiesioginio pavojaus asmens gyvybei, turi teisę panaudoti šaunamąjį ginklą prieš gyvūną, laivą, orlaivį arba transporto priemonę, jei kyla neišvengiamas pavojus pareigūno arba kitų asmenų gyvybei ar sveikatai. Taigi, turėdami informaciją, jog šunys yra agresyvūs ir jau yra įkandę žmogui, policijos pareigūnai gindami save nuo tiesiogiai jiems gresiančio pavojaus, pagrįstai ir teisėtai panaudojo tarnybinius šaunamuosius ginklus.

Pareigūnai iš tarnybinių ginklų sužalojo du vilkšunių veislės šunis, kurie buvo išvežti į veterinarijos gydyklą.

Nukentėjusiai moteriai ligoninėje diagnozuota kojos kandiminė žaizda.

Gyvūnų laikytojai privalo: laikytis Taisyklių, Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo, Europos konvencijos dėl namuose laikomų gyvūnų apsaugos, Gyvūnų laikymo aprašo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių gyvūnų laikymą, reikalavimų bei užtikrinti, kad gyvūnai nekeltų grėsmės, nedarytų žalos asmenų sveikatai, gyvybei, nuosavybei, aplinkai, nepažeistų kitų asmenų teisių ar teisėtų interesų, nesužeistų kitų gyvūnų.

93
Tegai:
šuo, policija, Lietuva
Dar šia tema
Meilė keturkojams: jaunas veterinaras Justas jaukinasi "piktą" šunį
Beveik 2,5 tūkst Lietuvos gyventojų nukentėjo nuo laukinių ir naminių gyvūnų