Vilniaus oro uosto logotipas

Į Lietuvos oro uostų vystymą planuojama investuoti 700 milijonų eurų

35
(atnaujinta 13:51 2018.08.29)
Šalyje planuojama ir toliau plėtoti trijų tarptautinių oro uostų tinklą, pagerinant jų infrastruktūrą

VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Oro uostų Vilniuje, Kaune ir Palangoje vystymui planuojama skirti 700 milijonų eurų iki 2028 metų, praneša Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

Pasak susisiekimo ministro Roko Masiulio, lapkričio-gruodžio mėnesiais planuojama patvirtinti galutinę, detalią Lietuvos oro uostų infrastruktūros plėtros koncepciją, kurioje numatoma ir toliau išlaikyti trijų tarptautinių oro uostų tinklą.

Antradienį Lietuvos oro uostų vystymo strateginis planas buvo pristatytas ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio vadovaujamoje Strateginių projektų portfelio komisijoje.

Vilniuje bus baigta keleivių išvykimo terminalo rekonstrukcija, o iki 2028 metų ir atvykimo terminalo rekonstrukcija. Kaune ketinama pastatyti naują keleivių terminalą, kuris bus integruotas su "Rail Baltica" geležinkelio linija, bus įrengta požeminė traukinio stotis.

Be to, Kauno oro uoste planuojama plėtoti lėktuvų remonto ir techninės priežiūros veiklas. O Palangoje numatoma išlaikyti ir atnaujinti esamą infrastruktūrą, rekonstruoti lėktuvų kilimo ir tūpimo taką.

Prognozuojama, kad į investicinę programą iki 2028 metų įtrauktų darbų suma sieks apie 700 milijonų eurų.

"Siekiame vieningos ir integruotos transporto infrastruktūros Lietuvoje vystymo, todėl oro uostų plėtros koncepcija yra derinama ir su europinės geležinkelio linijos "Rail Baltica" statyba. Iki šiol oro uostai bei "Lietuvos geležinkeliai" neturėjo bendrų projektų. Tačiau tik integruota transporto sistema iš esmės sustiprins Lietuvos konkurencingumą regiono mastu. Rekonstruoti Lietuvos oro uostai turi reprezentuoti Lietuvą kaip modernią, aukštųjų technologijų valstybę", — sakė premjeras.

Šiuo metu Lietuvos oro uostai aptarnauja gerokai didesnius keleivių srautus nei buvo numatyta.

Infrastruktūros trūkumas labiausiai jaučiamas Vilniuje — dabartinis keleivių terminalas projektuotas aptarnauti 3,5 mln. keleivių, o šiemet planuojama jų priimti 4,8 mln. Palanga gali priimti 300 tūkst. keleivių — šiemet apytiksliai tiek ir aptarnaus, Kauno oro uoste numatyta aptarnauti 800 tūkst. keleivių, šiemet jų turėtų būti apie 960 tūkst.

35
Tegai:
oro uostas, Palangos oro uostas, Kauno oro uostas, Vilniaus oro uostas, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos oro uostai į biudžetą perves rekordinę dividendų sumą
Vilniaus oro uosto rekomendacijos, kaip nepasiklysti terminalo rekonstrukcijos metu