Lietuvos ir Lenkijos švietimo ministrės, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje apsilankė Lenkijos švietimo ministrė

26
(atnaujinta 13:20 2018.09.01)
Lietuvos ir Lenkijos švietimo ministrės sutarė, kad iki metų pabaigos ekspertų grupė parengs gaires tautinių mažumų švietimo klausimams spręsti

VILNIUS, rugsėjo 01 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Lenkijos nacionalinio švietimo ministre Anna Zalewska (Ana Zalevska) ir aptarė tolesnes bendradarbiavimo perspektyvas tautinių mažumų švietimo srityje, galimybes Suvalkuose įsteigti švietimo ir kultūros centrą, praneša Vyriausybės kanceliarija.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis taip pat pabrėžė, kad Vyriausybė didelį dėmesį skiria Lenkijoje gyvenančiai lietuvių tautinei mažumai. Čia dera spręsti lietuvių bendrijos vaikų švietimo, jo finansavimo, tinkamų vadovėlių klausimus. Labai svarbu, kad Lenkijoje gyvenantys lietuviai jaustų Lenkijos Vyriausybės dėmesį.

Su Lietuvoje besilankančia Lenkijos švietimo ministre susitikę lenkiškų mokyklų mokytojai aptarė tautinei mažumai svarbias švietimo ugdymo problemas – mokytojų rengimo, lenkiškų vadovėlių leidybos, valstybinės kalbos dėstymo tautinių mažumų mokyklose, lietuvių kalbos egzamino reikalavimų sugriežtinimo ir kitus klausimus.

Po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu Lietuvos ir Lenkijos švietimo ministrės sutarė sukurti ekspertų grupę, kuri iki 2018 metų pabaigos parengs gaires tautinių mažumų švietimo klausimams spręsti.

Į 77 Lietuvoje esančias lenkų tautinės mažumos mokyklas šiemet įžengs per 11 tūkst. mokinių. Į susitikimą su Lenkijos švietimo ministre atvykę lenkiškų mokyklų vadovai yra susirūpinę mokinių ugdymu, ypač valstybinės lietuvių kalbos mokymu, rašo LRT.

Esą mokinių lietuvių kalbos žinios nuolat prastėja – 2018 metais daugiau kaip 23 procentai iš visų valstybinį egzaminą laikiusiųjų jo neišlaikė.

Vilniaus A. Mickevičiaus licėjaus direktorius Česlavas Davidovičius teigia, kad pradinėse mokyklose per mažai laiko skiriama lietuvių kalbos mokymui. Į mokyklas ateinantys vaikai dažnai gyvena nelietuviškai kalbančioje aplinkoje, tačiau yra priversti iš karto mokytis iš lietuviškų vadovėlių. Direktorius išskiria, kad reikia keisti mokymo metodiką ir vadovėlius.

Lietuvos ir Lenkijos švietimo ministrės sutarė, kad iki metų pabaigos ekspertų grupė parengs gaires tautinių mažumų švietimo klausimams spręsti.

26
Tegai:
Švietimo ir mokslo ministerija, Lenkija, Lietuva
Temos:
Švietimas Lietuvoje (162)
Dar šia tema
Trys tautinių mažumų mokyklos Lietuvoje taps gimnazijomis
Lenkų pasuose nebebus lietuvių šventybės
Tautinių mažumų departamentas prašo paspartinti sprendimą dėl mokyklų statuso