Apie 400 dėžių cigarečių buvo paslėpta maišuose su medžio granulėmis

Apie 400 dėžių cigarečių buvo paslėpta maišuose su medžio granulėmis

22
(atnaujinta 18:47 2018.09.03)
Didelę nelegalių cigarečių kontrabandą Lietuvos muitininkai aptiko iš Baltarusijos atvykusiame traukinyje; iš viso per dvi savaites pareigūnai sulaikė beveik milijoną pakelių nelegalių rūkalų

VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Aną trečiadienį, rugpjūčio 29 dieną, Kenoje, traukinyje su medžio granulėmis, muitininkai aptiko 400 dėžių baltarusiškų rūkalų, praneša Lietuvos muitinės spaudos tarnyba.

Anot pareigūnų, tai jau trečia stambi cigarečių kontrabandos siunta, įkliuvusi muitininkams per pastarąsias dvi savaites, o sulaikytų rūkalų vertė siekia beveik tris milijonus eurų. 

Rugpjūčio 14 dieną Vaidotų geležinkelio stotyje tarp durpių briketų pareigūnai rado 350 tūkstančių eurų vertės cigarečių. O rugpjūčio 24 —ąją kelyje Kaunas — Marijampolė sulaikyta beveik dviejų milijonų eurų vertės nelegalių cigarečių siunta, slėpta medžio drožlėse. 

Anot muitinės kriminalistų, statybinės medžiagos ir mediena yra bene dažniausiai naudojamos kaip priedangos prekės kontrabandai gabenti. Tokių didelių ir sunkiasvorių krovinių patikrinimas gana sudėtingas. 

Tad nenuostabu, kad pareigūnų dėmesio matyt tikėtasi išvengti ir rugpjūčio 29 dieną į Kenos geležinkelio postą iš Baltarusijos atvažiavusiam traukiniui. Tačiau muitininkams patikrinus gabenamą krovinį — maišus su medžio granulėmis, kiekviename iš patikrintų maišų rasta po 12 dėžių cigarečių "Fest" su baltarusiškomis banderolėmis.

Preliminariais duomenimis (krovinio patikra dėl sudėtingų krovos darbų tebevyksta) iš viso į Lietuvą mėginta įvežti apie 400 dėžių cigarečių, kurių vertė maždaug 620 tūkstančių eurų. 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl cigarečių kontrabandos. Muitinės pareigūnai pažymi, kad padidėjusi geležinkelio transporto kontrolė duoda rezultatus: tai jau šeštas didelis cigarečių kontrabandos sulaikymas geležinkelio transporte šiemet.

22
Tegai:
cigarečių kontrabanda, Lietuvos muitinė, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (225)
Dar šia tema
Kontrabandinės cigaretės už 350 tūkst eurų sumą buvo paslėptos durpių briketuose
Raigarde sulaikytas Rusijos pilietis, vairavęs cigarečių prikimštą visureigį
Kaliningradietis su ratuose ir kuro bake slėptomis cigaretėmis bandė prasmukti į Lietuvą
Vietoj oro pagalvės – kontrabandinės cigaretės