VU

VU siūlo nemokamus užsienio kalbų kursus

734
(atnaujinta 13:37 2018.09.10)
VU studentai, darbuotojai bei visi besidomintys kviečiami į nemokamus estų, gruzinų, kroatų, latvių, rumunų, slovėnų, turkų ir vengrų kalbų kursus

VILNIUS, rugsėjo 10 – Sputnik. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete rugsėjo pabaigoje prasidės aštuoni neformaliojo švietimo kalbų kursai.

Nemokamai galima mokytis estų, gruzinų, kroatų, latvių, rumunų, slovėnų, turkų ir vengrų kalbų, dėstomų gimtakalbių dėstytojų ir lietuvių specialistų.

"VU Filologijos fakulteto misija – daugiakalbystė ir mažųjų kalbų palaikymas. Vienas iš didžiausių kalbų mokymosi pliusų yra tarpkultūrinė kompetencija arba gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti su skirtingų kultūrų atstovais. Mokydamasis užsienio kalbos susipažįsti su ta kalba kalbančios tautos kultūra, tradicijomis, vertybėmis, išmoksti jas suprasti ir gerbti", – sakė VU FLF studijų prodekanė doc. dr. Diana Šileikaitė-Kaishauri.

Šileikaitė-Kaishauri teigia, kad mokytis kalbų verta ir dėl to, kad tai lavina žmogaus pažintinius gebėjimus. Stiprinama atmintis, kai kurie tyrėjai kalbų mokymąsi laiko demencijos profilaktika. Kalbų mokymasis taip pat gerina loginį mąstymą ir gebėjimą spręsti problemas.

Dėl šių priežasčių VU Filologijos fakultete šį rudenį nutarta praplėsti mokytis siūlomų kalbų pasirinkimą. Tarp antrųjų užsienio kalbų alternatyvų, siūlomų Fakulteto studentams, studijų programose kaip pasirenkamieji dalykai atsirado estų, gruzinų, kroatų, rumunų, slovėnų, vengrų ir turkų kalbos.

Programos yra visiškai nemokamos, registruotis gali ne tik VU studentai ir darbuotojai, bet ir ne universiteto bendruomenės nariai.

734
Tegai:
Vilniaus universitetas