Metodinė medžiaga, archyvinė nuotrauka.

Švietimo ir mokslo ministerija primena: pratybų sąsiuviniai nėra privalomi

19
(atnaujinta 15:58 2018.09.11)
Jeigu mokykla pasirenka naudoti pratybų sąsiuvinius, tai mokytojai mokiniams ir tėvams turi paaiškinti, kaip pratybų sąsiuviniai bus panaudoti ugdymo procese ir  padės užtikrinti kokybišką ugdymą

VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Švietimo ir mokslo ministerija primena: pratybų sąsiuviniai mokiniams nėra būtini, mokykla turi aiškiai susitarti su tėvais, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Ar naudoti pratybas, nusprendžia pati mokykla arba mokytojas. Mokykla, prieš priimdama sprendimą, turi tartis su mokinių tėvais.

"Mokytojai turėtų pasvarstyti, ar pratybų pildymas lavina dabartinių mokinių mąstymą, vaizduotę, ar tikrai geriau įtvirtina vieno ar kito dalyko žinias. Nereikėtų apsiriboti pratybų sąsiuviniais, kurie, galbūt galima ir taip pasakyti, yra nueinančio laikmečio reliktas",– sako švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius.

Pasak Kazakevičiaus, galima parinkti mokiniams įdomesnių, šiuolaikiškesnių ir naudingesnių užduočių, skatinančių kūrybiškumą, bendradarbiavimą, įtraukiančių išmaniųjų technologijų tikslingą naudojimą.   

Jeigu mokykla pasirenka naudoti pratybų sąsiuvinius, tai mokytojai mokiniams ir tėvams turi paaiškinti, kaip pratybų sąsiuviniai bus panaudoti ugdymo procese ir  padės užtikrinti kokybišką ugdymą.

Taip pat labai svarbu įvertinti ir kartu su bendruomene aptarti bendrą lėšų poreikį vieno vaiko pratybų sąsiuviniams, atsižvelgti į finansines pasekmes šeimoms. Visa atsakomybė už pratybas, jų prasmingumą tenka mokyklai ir mokytojams, nusprendusiems jas įsigyti ir naudoti.

Pratybų sąsiuvinių negalima įsigyti iš mokinio krepšelio lėšų. Pagal Švietimo įstatymo 70 straipsnį, individualiomis mokymo priemonėmis (pratybų sąsiuviniais, rašymo priemonėmis, skaičiuotuvais ir kt.) mokinį aprūpina tėvai (globėjai, rūpintojai).

Leidyklos kasmet išleidžia naujų vadovėlių, pratybų sąsiuvinių, pastarųjų ministerija neaprobuoja, nenustato jų kainų. Tad mokyklos vadovai ir mokytojai turi atsakingai rinktis, kokių ir kiek mokymo priemonių reikia būtent tais mokslo metais.

19
Tegai:
pratybos, mokykla
Dar šia tema
Profesinio mokymo įstaigose vyks patikrinimai dėl galimai neteisėtų rinkliavų
ŠMM ketina gauti daugiau nei 5 mln eurų, pardavusi nereikalingus pastatus
Auditas nustatė, kad profesinio mokymo įstaigose dažnai įdarbinami šeimos nariai
Lietuvos mokiniams parodys daugiau lietuviškų filmų apie tremtinius ir partzanus
Lietuvoje reorganizuojamos trys profesinio mokymo įstaigos