Иудаизм

Litvakų bendruomenė išleido kalendorių, skirtą vaikams Holokausto aukoms

32
(atnaujinta 09:52 2018.09.13)
5779 metų žydiškasis kalendorius, minint Vilniaus geto sunaikinimo 75 metų sukaktį, skiriamas Holokausto vaikams – atminti tuos, kurie akistatoje su visa griaunančia neapykanta buvo bejėgiai

VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė, primindama apie prieš 75 metus įvykusį Vilniaus geto sunaikinimą, išleido kalendorių 5779 metams, skirtą vaikams – Holokausto aukoms, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Еврейская община Литвы издала посвященный детям-жертвам Холокоста календарь на 5779 год
Еврейская община Литвы издала посвященный детям-жертвам Холокоста календарь на 5779 год

Pasak bendrovės pirmininkės Fainos Kukliansky, šios siaubingos tragedijos įkaitais tapo būtent vaikai. Didžioji dalis vaikų niekada nebeišvydo tikrųjų savo tėvų akių, niekada negrįžo į savo namus, dalies jų vardai liko nežinomi, tačiau savyje jie nešė visos žydų tautos tikėjimą ir viltį.

"Pasmerkdami mūsų vaikus mirčiai, nacių okupantai ir jų vietiniai parankiniai kėsinosi į mūsų ateitį – daugiau nei milijonas vaikų Europoje tapo negailestingos ideologijos šalininkų aukomis", – pasakė Kukliansky.

Pranešime pažymima, kad Holokausto pasekmės Lietuvoje buvo negailestingos – ištisi ištuštėję žydų miesteliai, sugriautos žydų šeimos ir jų likimai, prarastas didžiulis pilietinis ir intelektualinis potencialas. Egzekucijų Lietuvoje 1941-aisiais metu buvo nužudyti tūkstančiai žmonių, likusieji – suvaryti į Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Švenčionių getus.

"Į getų kasdienybę pažvelgti galimybę suteikė 2017 metais išversti į lietuvių kalbą ir išleisti Icchoko Rudaševskio užrašai. Literatūriniu talentu apdovanoto paauglio – Vilniaus geto kalinio – metraštis atskleidė ne tik jauno žmogaus išgyvenimus, bet ir įamžino geto kasdienybę. Būdama niūri ir skausminga, ji kartu liudijo ir jauno žmogaus ryžtą ir troškimą gyventi – gete alsavo kultūrinis, socialinis gyvenimas, neleidžiantis prarasti žmogiškumo", — teigiama pranešime.

"Teprimena jų palikimas mūsų visų pareigą Pasauliui – Holokaustas niekada neturi pasikartoti", — pažymi Kukliansky.

32
Tegai:
Holokaustas, Lietuvos žydų bendruomenė
Temos:
Žydų bendruomenė Lietuvoje (59)
Dar šia tema
Kuriamas virtualus Lietuvos žydų kultūrinio paveldo archyvas
Skvernelis pradėjo Šeduvos žydų istorijos "Dingusio Štetlo" muziejaus statybas
ES piliečiai atskleidė "baisią tiesą apie holokaustą". Dėl to jie persekiojami