Cigaretės

Pustrečio tūkst kontrabandinių cigarečių baltarusis slėpė akumuliatoriuje

32
(atnaujinta 16:32 2018.09.13)
Lietuvos pasieniečiai sulaikė Baltarusijos pilietį, kuris automobilio akumuliatoriuje ir kitose slėptuvėse vežė kontrabandą už daugiau kaip septynis tūkstančius eurų

VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Šumsko punkte pasieniečiai ir muitininkai sulaikė į Lietuvą vykusį Baltarusijos pilietį, automobilio "Mercedes-Benz S320" slėptuvėse gabenusį nelegalių rūkalų, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Trečiadienį Kenos pasienio užkardos pareigūnams bei muitininkams kilo įtarimų, kad per Šumsko punktą iš Baltarusijos į Lietuvą vykusiu automobiliu "Mercedes-Benz S320" gali būti gabenamos neteisėtos prekės. Mašiną Baltarusijos numeriais vairavo 31 metų šios šalies pilietis.

Nuspręsta automobilį patikrinti mobiliąja rentgeno kontrolės sistema. Paaiškėjo, kad "Mercedes-Benz S320" yra sumaniai įrengtos slėptuvės kontrabandai gabenti. Iš perdaryto akumuliatoriaus, sumontuoto dvigubo dugno ir įrengtos specialios ertmės po priekiniais sparnais pareigūnai ištraukė 2470 pakelių cigarečių "NZ Gold", "Queen Menthol" ir "Queen Azure" su Baltarusijos banderolėmis.

Tokio krovinio vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra daugiau kaip septyni tūkstančiai eurų.

Kontrabandinės cigaretės
Kontrabandinės cigaretės

Dėl kontrabandos muitininkai pradėjo administracinio nusižengimo teiseną. Baltarusiui gresia bauda nuo 2700 iki 6000 eurų bei  "Mercedes-Benz S320" konfiskavimas. Automobilį muitininkai, kurie tiria šį įvykį, įvertino trijų tūkstančių eurų.

Prieš porą savaičių Šumsko punkte dirbę pasieniečiai panašiai demaskavo kitą Baltarusijos pilietį, kontrabandines cigaretes gabenusį automobilio "Peugeot 206" slenksčiuose, sparnuose, durelėse ir dvigubame dugne. Tąkart užsienietis taip į Lietuvą bandė įvežti 2120 pakelių baltarusiškų rūkalų.

32
Tegai:
cigarečių kontrabanda, pasieniečiai, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (326)
Dar šia tema
Tarp medienos drožlių baltarusis slėpė beveik 2 mln eurų vertės cigarečių kontrabandą
Kontrabandinės cigaretės už 350 tūkst eurų sumą buvo paslėptos durpių briketuose
Raigarde sulaikytas Rusijos pilietis, vairavęs cigarečių prikimštą visureigį
Vilnius

Į Lietuvą atvyko dvigubai daugiau žmonių, nei išvyko

(atnaujinta 16:13 2020.07.11)
Pirminiais duomenimis, 2019 metų pradžioje Lietuvoje gyveno 2 mln. 794,2 tūkst. nuolatinių gy­ven­­­tojų

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Birželį į Lietuvą atvyko 4206 žmonės, iš jų 2401 — tai Lietuvos pilietis, praneša Statistikos departamentas.

Tuo tarpu gegužę jų buvo tik 3069 ir 1176 atitinkamai.

Praėjusį mėnesį iš šalies išvyko 2053 žmonės, iš jų 1136 — lietuviai. Gegužę ir balandį emigravo tik 680 ir 581 žmogus. Tai galėjo būti susiję dėl koronaviruso pandemijos ir dėl to įvestų apribojimų.

Taigi birželio mėnesį Lietuvoje buvo teigiama migracija, o grįžusių žmonių buvo dvigubai daugiau nei emigravusiu.

Pirminiais duomenimis, 2019 metų pradžioje Lietuvoje gyveno 2794207 nuolatinių gy­ven­­­tojų.

Lietuvoje demografinė krizė tęsiasi kelis dešimtmečius ir kelia rimtą susirūpinimą tarp ekspertų, kurie prognozuoja tolesnį gyventojų mažėjimą. Demografai mano, kad Vilnius šią situaciją gali įveikti tik kitų šalių migrantų sąskaita.

Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA) prognozuoja, kad iki 2050 metų šalis taps ketvirta greičiausiai augančia populiacija Europoje. Priežastis bus didelė emigracija ir žemas gimstamumas.

Tuo tarpu JT prognozavo, kad per 30 metų Lietuvos gyventojų skaičius bus lygus 2,1 milijono žmonių. Iš jų trečdalis bus žmonės vyresni nei 65 metai.

 

Tegai:
gyventojai, Statistikos departamentas, Lietuva
Dar šia tema
Europos Sąjungos visuomenės senėjimas
Paaiškėjo, iš kurių šalių įregistruota daugiausia įvežtinių koronaviruso atvejų Lietuvoje
Литовский солдат

Girtas Lietuvos kariškis grasino moteriai smurtu

(atnaujinta 12:45 2020.07.11)
Įtariamasis buvo sulaikytas. Neblaivumo laipsnis buvo 1,92 promilės alkoholio. Pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Vilniaus rajone neblaivus Lietuvos karys grasino moteriai fiziniu susidorojimu, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko penktadienio vakarą viename iš Kalviškių kaimo namų. 1998 metais gimęs kariškis, kuris ne tarnybos metu buvo apsvaigęs, grasino 1967 metais gimusiai moteriai.

Jo kraujyje buvo 1,92 promilės alkoholio.

Įtariamasis buvo sulaikytas. Pagal straipsnį dėl nužudymo grėsmės ar rimto pakenkimo žmonių sveikatai pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
smurtas, kariškis, Lietuva
Dar šia tema
Kauno rajone paauglys peiliu sužeidė vyrą, kuris užpuolė jo motiną
Lietuvos policija papasakojo apie vyriausią policijos žirgą