Vaikai, archyvinė nuotrauka.

Mokslininkai nustatė, kad maži vaikai naudoja tuos pačius gestus kaip šimpanzės

14
(atnaujinta 16:33 2018.09.13)
Maži vaikai iki dvejų metų naudoja daugiau nei 95 proc. šimpanzėms būdingų gestų

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Šv. Andriaus universiteto mokslininkai nustatė, kad vaikai nuo vienerių iki dvejų metų naudoja 52 gestus, iš kurių daugiau kaip 95 proc. naudoja šimpanzės ir gorilos. Darbas yra paskelbtas moksliniame žurnale "Animal Cognition".

Mokslininkai jau daugiau nei 20 metų tyrinėja primatų komunikaciją. Pirmą kartą kartu su šiais tyrinėjimais mokslininkai skyrė dėmesį mažų vaikų neverbalinių bendravimo priemonių tyrimui ir nustebo, aptikę daug panašumų.

Šimpanzes mokslininkai stebėjo Ugandoje, jų natūralioje gyvenamojoje vietoje, vaikus — švietimo įstaigose ir namuose. Mokslininkai taip pat naudojo duomenis apie gorilų gestus, gautus anksčiau. Mokslininkai išskyrė 52 vaikų gestus. Pasirodo, 46 jų (89%) naudoja šimpanzės, o kartu su gorilomis 50 gestų (96%).

Pavyzdžiui, tiek jaunos šimpanzės, tiek vaikai, siekdami perteikti įvairius dalykus, ploja, trepsi, apsikabina ir linguoja galvą.

Sutapimai rodo, kad šie įgimti gestai buvo "paveldėti" iš bendro protėvio prieš 5-6 milijonus metų. Kalbant apie skirtumus, maži vaikai dažniau naudoja nurodomuosius gestus. Be to, tik vaikai linkę mosikuoti rankomis, kad pasisveikintų ar atsisveikintų.

14
Tegai:
šimpanzė, mokslas, vaikai
Dar šia tema
Mokslininkai atskleidė laivų išnykimo Bermudų trikampyje priežastį
Mokslininkai įvardijo teigiamą streso savybę
Mokslininkai papasakojo apie ilgai trunkančio miego keliamą pavojų