Traukinys rudenį, archyvinė nuotrauka.

Nuo spalio traukinio maršrutas sujungs Klaipėdą ir Šilutę

31
(atnaujinta 16:04 2018.09.13)
Tarp šių miestų kursuos šiuolaikiški traukiniai, pakeliui stosiantys dar trijose tarpinėse stotelėse, visa kelionė traukiniu iš Klaipėdos į Šilutę truks mažiau nei valandą

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Jau nuo spalio 1 dienos tarp Klaipėdos ir Šilutės miestų kursuos šiuolaikiški traukiniai, pakeliui stosiantys dar trijose tarpinėse stotelėse: Priekulėje, Vilkyčiuose ir Kukoruose, praneša "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba.

"Siekiame paskatinti žmones vieną gražiausių Lietuvos kampelių – pajūrį ir pamario kraštą – pasiekti keliaujant draugišku aplinkai viešuoju transportu. Praėjusią žiemą vežėme keleivius į mažosios Lietuvos sostinę – Tilžę. Šis bandomasis važiavimas parodė, kad nemažai šilutiškių mielai į uostamiestį keliautų traukiniu", — pasakė "Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pavaduotojas, Keleivių vežimo direkcijos direktorius Linas Baužys.

Naujojo maršruto tvarkaraščiai yra puikiai pritaikyti prie dirbančiųjų poreikių. Taip keliauti ekologiškai  ir saugiai siūlanti bendrovė siekia kuo daugiau aplinkinių miestelių ir Klaipėdos priemiesčių gyventojų pakviesti į darbus ir atgal važiuoti ne nuosavais automobiliais, o viešuoju transportu.

Regione veikiančioms įmonėms "Lietuvos geležinkeliai" siūlo pasirašyti bendradarbiavimo sutartis ir įsigyti verslo korteles, su kuriomis darbuotojai gali konkrečiu maršrutu naudotis kiekvieną dieną važiuodami iš ar į darbą, arba  — vykti į komandiruotes kituose miestuose. Abiem atvejais už suteiktas darbuotojų pervežimo paslaugas įmonės atsiskaito mėnesio pabaigoje.

Popiežius Pranciškus, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Имедашвили

Iš Šilutės išvykus anksčiausiu traukiniu, Klaipėdą keleiviai pasieks 7:34, o iš Klaipėdos atgal išvyks 17:45. Iš viso per dieną maršrutu Šilutė-Klaipėda ir atgal kursuos 5-6 traukiniai, tad patogų išvykimo/atvykimo laiką galės atrasti tiek dirbantys, tiek studijuojantys. Visa kelionė traukiniu iš Klaipėdos į Šilutę truks mažiau nei valandą.

Kelionės bilietų kainos sieks nuo 2 iki 4 eurų, priklausomai nuo pasirinkto maršruto. Bilietus įsigyti "Lietuvos geležinkeliai" kviečia internetu www.traukiniobilietas.lt, kasose arba traukinyje. Kaip ir daugelyje maršrutų, Klaipėda-Šilutė keleiviai galės įsigyti ir terminuotus bilietus, su kuriais kelionės kainuos dar pigiau – perkant ilgesniam laikui galima sutaupyti net iki 65 proc.

Klaipėda–Šilutė bus trečiasis naujas traukinių maršrutas šiemet. Nuo šių metų sausio "Lietuvos geležinkeliai" keleivius iš Vilniaus veža į antrą didžiausią Latvijos miestą – Daugpilį, o nuo rugsėjo 29 dieną pradės kursuoti keturias sostines sujungsiantis traukinys Kijevas-Minskas-Vilnius-Ryga.

Lietuvos  geležinkeliai
© Sputnik /
Lietuvos geležinkeliai
31
Tegai:
Lietuvos geležinkeliai, Šilutė, Klaipėda, Lietuva
Temos:
"Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (83)
Dar šia tema
Lietuvoje planuojama sumažinti keleivių pervežimus geležinkeliais
Ekonomistas: geležinkelių tinklas Baltijos šalyse yra pasmerktas
Iš Kijevo kursuosiantis traukinys sujungs keturių valstybių sostines
"Lietuvos geležinkeliai" sieks įsitvirtinti tarp penkių didžiausių krovinių vežėjų