Hašišo kontrabanda

hašišo kontrabandą lietuvis nuteistas 14 metų nelaisvės

73
Lietuvos pilietis nuteistas už tai, kad subūrė organizuotą grupę ir organizavo neteisėtą labai didelio kiekio hašišo kontrabandos gabenimą vilkikuose įrengtose įmantriose slėptuvėse

VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Lietuvos piliečiui Ramūnui Pakutkai už ypač didelio kiekio hašišo kontrabandos organizavimą Apeliacinis teismas skyrė 14 metų laisvės atėmimo bausmę, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

Hašišo siuntos vilkikų slėptuvėse

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, remdamiesi MKT atliekamo tyrimo metu surinkta informacija, 2012 metų spalio 2 dieną Medininkų kelio poste sustabdė iš Lietuvos į Baltarusiją važiuojantį krovininį automobilį.

Vilkiką patikrinę mobiliąją rentgeno kontrolės sistema, jo puspriekabėje pareigūnai po legaliai gabentų persikų kroviniu pastebėjo įrengtas slėptuves, kuriose buvo sudėtos įtartinos pakuotės. Padėti atidaryti slėptuvę buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai su specialiąja įranga. Atidarius slėptuvę, iš jos buvo ištraukta beveik 400 kg į briketus supakuoto hašišo.

Vieną didžiausių Lietuvoje narkotikų kontrabandos siuntų muitinės pareigūnai sulaikė 2013 metų gegužės 12 dieną Lavoriškių kelio poste. Iš Lietuvos į Baltarusiją greitai gendančius vaisius ir daržoves vežusiame vilkike rasta ypač įmantri, pneumatiniais įrenginiais valdoma slėptuvė, kurioje pareigūnai aptiko 725 kg hašišo.

Ikiteisminį tyrimą atliko Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai. Jo metu nustatyta, kad 2012 metais Pakutka, subūręs organizuotą grupę, organizavo neteisėtą labai didelio kiekio (beveik 400 kg) narkotinių medžiagų laikymą bei jų gabenimą kontrabanda iš Ispanijos į Rusiją tranzitu per Lenkiją ir Lietuvą. Muitinės pareigūnams kontrabanda gabentą hašišo krovinį sulaikius, 2013 metais Pakutka subūrė naują organizuotą grupę labai didelio kiekio (725 kg) narkotinių medžiagų kontrabandai.

Pakutkos bylos nagrinėjimas

Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, 2017 metų liepą Pakutkai už ypač didelių kiekių hašišo kontrabandą ir neteisėtą disponavimą dideliu kiekiu narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, skyrė 13 metų laisvės atėmimo bausmę, jo keturiems bendrininkams — Dariui Bironui, Žilvinui Nakrošiui, Donaldui Petroniui ir Rimantui Taraškevičiui skirta po 12 metų nelaisvės.

Nesutikdami su nuosprendžiu, apeliacinius skundus teikė ir valstybinį kaltinimą byloje palaikęs prokuroras, ir nuteistieji bei jų gynėjai. Teikdamas apeliacinį skundą, Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras prašė skirti ypač didelio kiekio narkotinių medžiagų kontrabandos organizatoriui Pakutkai 17-kos metų laisvės atėmimo bausmę įvertinant tai, kad nuteistasis padarė du sunkius ir du labai sunkius nusikaltimus, veikdamas organizuotoje grupėje.

Apeliacinis teismas atsižvelgė į prokuroro apeliaciniame skunde išdėstytus argumentus ir Pakutkos įvykdytas nusikalstamas veikas perkvalifikavo į pavienes. Teismas iš dalies patenkino prokuroro skundą ir nuteistajam sugriežtino bausmę — skyrė 14 metų laisvės atėmimo.

Nuteistųjų ir jų gynėjų apeliacinius skundus, kuriais buvo prašoma juos išteisinti ar sušvelninti skirtas bausmes, Apeliacinis teismas atmetė.

Šioje baudžiamojoje byloje nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti abiejų vilkikų vairuotojai, į Lietuvą įvežę narkotines medžiagas. Muitinės pareigūnams aptikus draudžiamus krovinius, jie buvo sulaikyti, jiems pareikšti įtarimai. Tačiau jie visiškai pripažino savo kaltę, bendradarbiavo su ikiteisminio tyrimo pareigūnais, padėdami atskleisti organizuotų grupių padarytų nusikalstamų veikų aplinkybes, todėl nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti.

73
Tegai:
hašišas, kontrabanda, Lietuvos generalinė prokuratūra, Lietuva
Dar šia tema
Daugiau nei 305 kg hašišo gabenę verslininkai gali sėsti į kalėjimą 15 metų
Vėl hašišas: Lietuvos muitininkai sulaikė beveik 80 kg kanapių dervos
Klaipėdietis vežė į Lietuvą 85 kg hašišo, užvirinto metaliniuose plūguose
Lietuvos pilietis bandė įvežti į Baltarusiją 355,5 kg hašišo
Lietuvoje sulaikyta 1 mln eurų vertės hašišo partija
Дата 28 ноября, литовский

Kokia šiandien diena: spalio 28-osios šventės

(atnaujinta 17:02 2020.10.27)
Nuo spalio 28 dienos iki metų galo lieka 64 dienos, dienos ilgumas — 09 val. 39 min. Savo gimtadienį šią dieną švenčia Petras Gražulis, jam sukanka 62 metai

Spalio 28 yra 301-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 302-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 64 dienos.

2020 metų spalio 28 dieną saulė teka 07:13, leidžiasi 16:52, dienos ilgumas — 09 val. 39 min.

Simajudas, Vėlių paminėklai

Šią dieną nuo seno lietuviai rengdavo didžiausią turgų. Tai rudens derliaus nuėmimo pabaigtuvės. Buvo tikima, kad šią dieną reikia pakurti pirtį ir palikti ją nakčiai, nes tuomet joje maudosi vėlės. Lietuviai pagonys tikėjo, kad mirusiųjų vėlės lankosi savo gyventose vietose, o dažniausias jų lankymosi metas – vėlyvas ruduo. Spalio 28-oji — pirma iš tokių vėlių svečiavimosi švenčių. Kitos dvi — Visų šventųjų diena (11.01) ir Vėlinės (11.02). Neveltui kažkada spalio ir lapkričio mėnesius lietuviai netgi vadino "vėlinių", ir "vėlių" mėnesiais.

Atėjus krikščionybei, Vėlių minėjimo šventė sutapatinta su šv. Simono ir Šv. Judo varduvėmis, dar kitaip vadinamu Simajudu. Simonas, vadinamas uoliuoju, ir Judas-Tadas (nepainioti su Judu Iskarijotu išdavikas!) buvo Jėzaus Kristaus apaštalai.

Katalikai šią dieną mini šv. apaštalus Simoną ir Judą (Tadą)

Šv. Simonas (I a.) evangelistų dar vadinamas kanaaniečiu arba zelotu (taip vadindavo vienos žydų sektos narius, kuriai Simonas priklausė iki buvo Kristaus pašauktas). Jis buvo vienas iš dvylikos pirmųjų Kristaus mokinių.

Šv. Judas (Tadas) laikomas šv. Jokūbo Jaunesniojo broliu. Jis yra patekusių į beviltišką padėtį globėjas. Judui (Tadui) priskiriamas Judo laiškas, parašytas apie 80 metais.

Ši diena istorijoje

1793 metais — gimė pirmasis lietuviškai rašęs istorikas, rašytojas bei švietėjas Simonas Daukantas. Mirė 1864 metais.

1913 metais — gimė dailininkė Marija Cvirkienė.
1939 metais — Gedimino pilyje iškelta trispalvė. Vilniaus kraštas išvaduotas iš Lenkiškos okupacijos. Vilnius ir Vilniaus kraštas atiteko Lietuvai.

2014 metais — eidamas 76-uosius metus mirė lietuvių rašytojas Romualdas Granauskas.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Almana, Almanas, Almė, Almilė, Almis, Daukanta, Daukantas, Daukintė, Gaudrė, Gaudrimas, Gaudrius, Sima, Simanas, Simas, Simona, Simonas, Skirmantas, Simonas, Tadas, Tadė.

Savo gimtadienį šią dieną švenčia garsus politikas, neseniai vėl perrinktas į Seimą Petras Gražulis .

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Kalnai

Spalio 28 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:14 2020.10.27)
Dvyniams seksis meilės reikaluose, jei šie bus švelnesni mylimam žmogui, Mergelėms rekomenduojama vengti aktyvios, fizinės veiklos dėl didelės traumų tikimybės, Žuvims derėtų nekonfliktuoti su artimais žmonėmis

Bus sunkiau nei bet kada būti diplomatiškam, ypač su viršininkais, ir beveik neįmanoma imti pavyzdį ar veikti pagal kito asmens nurodymus. Todėl šios dienos patarimas turi būti mažiau linkęs patraukti savo viršininko ar tų jūsų šeimos narių dėmesį, kurie nėra linkę pakinkyti jus dirbti. Priešingu atveju neišvengiami konfliktai: rytoj lengviau nei įprasta kirsti iš peties ar įžeisti aštriu žodžiu. Bet viskas, kam rytoj atversite  savo širdį ir sielą, pavyks stebėtinai greitai ir aiškiai, ir netgi atneš finansinės naudos.

Avinas (03.21-04.20) Dabar labiau nei bet kada nus malonu gyventi. Todėl, jei jau seniai norėjote ką nors nusipirkti, susitikti su kuo nors ar kažkur nuvykti, tuomet nedelskite. Be to, ši diena palanki naujiems santykiams. Jei kas nors jums patinka - neatsisakykite pasimatymų.

Jautis (04.21-05.21) Profesinėje srityje, kaip ir asmeninėje, likimas neparengė jums jokių intrigų. Ši diena yra tinkama poilsiui ir ilgoms kelionėms. O kasdieniame gyvenime turėtumėte būti atsargūs. Bėda laukia ten, kur jos nesitiki.

Dvyniai (05.22-06.21) Diena bus sėkminga, jei visame kame laikysitės sąžiningų taisyklių. Kai tik padarysite ką nors nedoro, tuoj pat sulauksite bausmės. Ir tai gali pakenkti jūsų reputacijai. Su mylimu žmogumi turite būti meilesni ir parodyti daugiau fantazijos bendro laiko praleidimo metu.

Vėžys (06.22-07.22) Pabandykite sutelkti dėmesį į profesinius reikalus. Net jei jums teks didžiulis darbas, galėsite lengvai pasiekti savo tikslą. Jei manote, kad dabar sunku susidoroti su kokiais nors klausimais, nedvejodami kreipkitės pagalbos į labiau patyrusius kolegas.

Liūtas (07.23-08.23) Viskas gerai! Gyvenkite šia diena. Tačiau neturėtumėte daryti rizikingų finansinių operacijų. Galimi net dideli finansiniai nuostoliai. Šiuo laikotarpiu vairuodami automobilį turite būti atsargesni. Neatmetami nesklandumai dėl kelio patikrinimo.

Mergelė (08.24-09.22) Sėkmė lydės jus, jei būsite pakankamai kantrūs ir neskubėsite. Kelyje turėsite laiko išspręsti svarbius klausimus su nedidelėmis problemomis. Tačiau tuo pačiu metu šiuo laikotarpiu padidės traumų rizika, todėl neturėtumėte užsiimti ekstremaliu sportu ir pramogomis.

Svarstyklės (09.23-10.22) Gana sunki diena bendraujant su kolegomis ar partneriais. Seni nebaigti darbai paprastai atsiranda būtent šią dieną ir reikalauja daugiau laiko ir energijos nei bet kada anksčiau. Diena tinkama keliauti,  persikelti į naują vietą.

Skorpionas (10.23-11.21) Ši diena neparuošia jums nemalonių staigmenų. Galbūt šiandien jus nuneš kažkoks kūrybinis procesas, pomėgiai, sportas. Fizinis aktyvumas ir teigiamos emocijos yra naudingos. Galite sėkmingai apsipirkti.

Šaulys (11.22-12.21) Šis laikotarpis nėra labai tinkamas pradėti kažką naujo. Jei jaučiate, kad jūsų veiksmai neduoda norimo rezultato, geriau sustokite. Venkite rimtų išlaidų. Jūs neturėtumėte imti paskolų ir skolinti pinigų. Saugokite savo sveikatą ir venkite bet kokio piktnaudžiavimo.

Vakcina nuo koronaviruso EpiVacCorona
 
© Sputnik / Пресс-служба Роспотребнадзора

Ožiaragis (12.22-01.20) Ši diena sėkminga tiems, kurie nusprendė pakeisti savo gyvenimo būdą ir pradėti gyventi pagal griežtą režimą. Labai svarbu rūpintis savo sveikata, jei nėra medicininių kontraindikacijų, tada apsilankykite sporto salėje, sporto salėje, sveikai maitinkitės ir atsikratykite žalingų įpročių. Jei tai neįmanoma, bent jau būkite dažniau gryname ore.

Vandenis (01.21-02.19) Šiuo laikotarpiu turėtumėte susilaikyti nuo naujų pažinčių. Tai ypač pasakytina apie virtualų bendravimą forumuose ir  socialiniuose tinkluose. Faktas yra tas, kad dabar esate labai patiklus, jums bus sunku kritiškai įvertinti realybę. Todėl galite tapti apgaulės auka.

Žuvys (02.20-03.20)  Šiai dienai galite priimti dalykus, kurių ilgai nenorėjote prisiimti. Jei kas nors paprašys patarimo ar pagalbos, jūsų intuicija bus pati geriausia. Santykiai su vienu iš šeimos narių gali pasunkėti, todėl susilaikykite nuo principinių klausimų aptarimo.

Tegai:
horoskopas