Valgis, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje nustatyta, kur dažniausiai vaikai užsikrėtę žarnyno infekcijomis

21
Paaiškėjo, kad dažniausiai vaikai užsikrėtė darželiuose. Ekspertai nustatė, kad tai susiję su netinkamu maisto produktų tvarkymu ir higienos normų nesilaikymu

VILNIUS, rugsėjo 18 – Sputnik. Nuo šių metų pradžios dėl viešojo maitinimo įmonėse pagaminto nesaugaus maisto jau užregistruota 14 ūminių žarnyno infekcijų protrūkių, kurių metu susirgo 100 asmenų, iš jų 67 vaikai, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Daugiausiai protrūkių buvo Panevėžyje – 4, Vilniuje – 3, Kaune – 2, Šiauliuose, Klaipėdoje, Palangoje, Šilutės ir Trakų rajonuose – po 1.

Daugiausiai – 5 protrūkiai užfiksuoti vaikų lopšeliuose darželiuose, pavieniai taip pat fiksuoti kaimo turizmo sodyboje, senelių globos namuose ir kitose viešojo maitinimo įmonėse.

Pagal turimą kelių metų statistiką, žarnyno infekcijų protrūkių metu dominuoja salmoneliozės (9 atvejai iš 14), gastroenteritai ir gastroenterokolitai bei kitos bakterijų sukeltos intoksikacijos.

Dažniausia protrūkių priežastimi įvardijama kryžminė tarša maisto gamybos procese, temperatūros režimų pažeidimai, savikontrolės reikalavimų nesilaikymas, sergantys ar užkratą platinantys darbuotojai.

Praėjusios savaitės pabaigoje dėl ūmios žarnyno infekcijos protrūkio į Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų departamentą paguldyti 6 vaikai, o dar 1 gydomas ambulatoriškai. Vaikai karščiavo ir viduriavo, 3 jų buvo patvirtinta salmoneliozė. Visi jie Klaipėdos lopšelio darželio "Liepaitė" auklėtiniai. Susirgę 7 vaikai lankė 3 skirtingas šio darželio grupes.

Patikrinus lopšelio darželio "Liepaitė" maisto ruošimo skyrių, paimti šaldytos kalakutienos, šaldytų braškių, vištų kiaušinių, gamybos aplinkos mėginiai. Klaipėdos VMVT laikinai sustabdė šio darželio maisto tvarkymo skyriaus veiklą. Administracijai nurodyta nedelsiant atlikti generalinį valymą ir dezinfekciją, pravesti neplaninius higienos mokymus, virtuvės ir darželinukų grupių darbuotojoms pasitikrinti dėl galimo ligų sukėlėjų nešiojimo.

21
Dar šia tema
Dviejų mėnesių kūdikiai bus skiepijami nuo rotavirusinės infekcijos
Šiemet Lietuvoje nustatyti 88 nauji ŽIV infekcijos atvejai
Discussion