Kultūros darbuotojų mitingas prieš mažus atlyginimus

Vilniuje kultūros darbuotojai surengė protestą dėl mažų atlyginimų

36
(atnaujinta 18:18 2018.09.18)
Mitingo dalyviai teigė, kad situacija su darbo apmokėjimu kultūros srityje nesikeičia dešimtmečiais, o Lietuvos ministro pirmininko pažado padidinti algas rezultato jie taip ir nesulaukė

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Vilniuje, priešais Vyriausybės rūmus, kultūros darbuotojai surengė mitingą, reikalaudami didesnio darbo užmokesčio, praneša LRT.

Daugelis protestuotojų teigė, kad jie dešimtmečiais dirba kultūros srityje, tačiau situacija su darbo užmokesčiu nepasikeitė.

Protesto akcijoje dalyvavo daugiau nei šimtas žmonių iš Vilniaus, Klaipėdos, Kelmės ir Šiaulių.

Митинг работников культуры против низких зарплат
Kultūros darbuotojų mitingas prieš mažas algas

Protestuotojai teigė, kad kultūros darbuotojų darbo užmokestis yra vienas iš mažiausių viešajame sektoriuje. 2017 metais Lietuvoje kultūros srities darbuotojų vidutinis darbo užmokestis buvo 593 eurai atskaičius mokesčius, o šalies vidurkis — 747 eurai. 

Pasak kultūros darbuotojų, jų padėtis nesikeitė jau kelis dešimtmečius, o premjero Sauliaus Skvernelio žadėtas atlyginimų kilimas 21 euru yra tikrai per mažas.

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narys Vytautas Juozapaitis pareiškė, kad kultūrininkų atlyginimai turėtų siekti bent šalies vidurkį arba būtų sulygintas su švietimo sektoriaus darbuotojų atlyginimais.

"Valdantieji turėtų vykdyti savo rinkiminius pažadus, kuriuose skelbė, kad kultūra yra jų prioritetas, o biudžetą planuojant — skirti pakankamai pinigų", — pasakė Juozapaitis.

Pakviesta į mitingą kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson pareiškė, kad kitais metais kultūrininkų atlyginimai, tikimasi, kils 75 eurais, o ne pažadėtu 21 euru.

"Pasikalbėjus su organizacijų atstovais, nusprendėme suburti darbo grupę, į kurią bus pakviesta Finansų ministerija, Socialinio darbo ir apsaugos ministerija bei savavaldybės asociacija ir trišalis kultūros komitetas. Ieškosime sprendimų, kaip tai kompleksiškai spręsti", — pasakė ministrė.

Ministrė pabrėžė, kad pinigų bus ieškoma ne tik iš vyriausybės, tačiau bus ieškoma, kaip galėtų prisidėti savivaldybės.

Митинг работников культуры
© Sputnik/ Андрей Богданов
Mitingo dalyviai laiko plakatus: "Kurčiam garsiai kalbėk, alkanam valgyti duok", "Už kultūrą ir kultūringą gyvenimą" ir kitus

Pavasarį medicinos įstaigų atstovai taip pat reikalavo, kad valdžia įvykdytų savo pažadus padidinti darbo užmokestį. Prieš tai sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad atlyginamai medicinos darbuotojams bus padidinti 20 procentų nuo gegužės 1 dienos, tačiau vėliau patikslino, kad šis padidėjimas palies ne visus, o tik tuos, kurie uždirba mažiau nei kiti. Tuo pačiu metu iš tūkstančio respondentų tik 30 procentų pareiškė, kad jų atlyginimas pasikeitė.

36
Tegai:
kultūros darbuotojai, maža alga, mitingas, Vyriausybės rūmai, Vyriausybė, Lietuva, Vilnius
Dar šia tema
Medikai vėl žada streikuoti dėl mažų atlyginimų
Kodėl Lietuvoje Hipokratas verktų ar Medikų protestas Vilniuje
Premjeras žada minimalią algą padidinti iki 430 eurų
Gerovės prognozė: algos augs greičiau nei kainos
Norima padidinti minimalų darbo užmokestį