Rusijos kariuomenės rezervo pulkininkas Jurijus Melis

RF ambasadorius Lietuvoje pasveikino su jubiliejumi Jurijų Melį Lukiškių kalėjime

45
(atnaujinta 18:21 2018.09.18)
Aleksandras Udalcovas įteikė Rusijos užsienio reikalų ministro sveikinimą ir pažadėjo visais įmanomais būdais padėti kaliniui ginti savo teises

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Nepaprastasis ir įgaliotasis Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas aplankė Vilniaus Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime laikomą Jurijų Melį, praneša Rusijos ambasados spaudos tarnyba.

Buvęs tarybinis karininkas, Kariuomenės rezervo pulkininkas Jurijus Melis kaltinamasis 1991 metų sausio 13 dienos įvykių Vilniuje byloje. Rusijos ambasadorius atėjo pasveikinti jį su 50-mečiu.

"Jurijui Meliui šiandien sukako 50 metų. Aš įteikiau jam sveikinimą iš Sergejaus Lavrovo su linkėjimais, su užtikrinimu, kad mes ir toliau remsime jį, padėsime jam viskuo, kuo galime. Pasikalbėjome šiltai, jis buvo sujaudintas", — papasakojo Udalcovas.

Pasak Udalcovo, Sausio įvykių bylos teisminis nagrinėjimas yra "politinis užsakymas".

Diplomatas pabrėžė, kad pagal Lietuvos įstatymus asmuo gali būti sulaikytas trejus metus, o Melis jau yra areštuotas 4,5 metų, o teismas dar nebuvo baigtas.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas savo sveikinime, paviešintame Rusijos ambasados ​​Lietuvoje interneto svetainėje, pažadėjo "ir toliau imtis visų įmanomų priemonių, kad būtų apgintos teisėtos Melio teisės", kurias "šiurkščiai pažeidžia Lietuvos valdžia".

Melis buvo sulaikytas 2014 metų kovo 12 dieną Lietuvos pasienyje, grįždamas į savo gimtąjį Kaliningradą. Jis jau suimtas 4,5 metų, nepaisant to, kad serga cukriniu diabetu.

Sausio 13 dienos įvykių dalyvio Jurijaus Melio byla

Buvęs Tarybų kariuomenės karys, Rusijos pilietis Jurijus Melis buvo areštuotas 2014 metų kovą Lietuvoje. Jis yra kaltinamas tuo, kad 1991 metų sausio 13 dieną tragiškų įvykių prie Vilniaus televizijos bokšto metu jis važiavo tanku. Tuose įvykiuose žuvo 14 žmonių ir daugiau kaip 600 žmonių buvo sužeisti. Kaltintojai reikalavo nuteisti Melį 16 metų kalėjimo.

Lietuvos prokuratūra teigia, kad prie televizijos bokšto žuvę žmonės buvo nužudyti Tarybų kareivių. Įvykių dalyviai iš Tarybų pusės teigia, kad šaudė provokatoriai, ir kad į gyventojus jie šaudė nuo kaimyninių namų stogų.

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pabrėžė, kad teismo procesas dėl "Sausio 13-osios bylos" vyksta, pažeidžiant tarptautinę teisę ir vidaus baudžiamuosius įstatymus. Be to, proceso dalyviai kaltinami pagal straipsnius, kurie apskritai neegzistavo 1991 metais. Diplomatas taip pat pabrėžė, kad Lietuva nepateikė jokių įrodymų, kad aukos buvo nužudytos Tarybų kareivių.

Liepos mėnesį Rusijos Tardymo komitetas pradėjo bylą prieš Lietuvos prokurorus ir teisėjus dėl  nekaltų žmonių patraukimo atsakomybėn.

45
Tegai:
Sausio 13-osios įvykiai, Sausio 13-osios byla, Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), Rusijos ambasada Lietuvoje, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos rusofobai susirūpinę Sencovo likimu, pamiršę apie rąstą savo akyje
Kantrybė pasibaigė: Rusija pradėjo puolimą "Lietuvos fronte"
Advokatas: Rusija gali paskelbti tarptautinę Sausio 13-osios bylos teisėjų paiešką
Udalcovas pasakė, kaip Lietuva pažeidžia žmogaus teises Sausio 13-osios byloje
Eilė Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje

Daugiau nei 500 sunkvežimių stovi Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje

Eilės prie Baltarusijos sienos su Lietuva, Latvija ir Lenkija buvo pastebimos visą praėjusią savaitę

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Baltarusijos pasienyje su Lietuva stovi daugiau nei 500 sunkvežimių, tokie duomenys skelbiami Baltarusijos Respublikos valstybės sienos komiteto tinklalapyje.

Sunkvežimių eilės pasienyje su Lietuva, Latvija ir Lenkija esančiuose kontrolės punktuose buvo pastebimos visą praėjusią savaitę. Arčiau ketvirtadienio jų ėmė mažėti, o savaitgalį susidarė naujos spūstys. Pirmadienį 12:00 duomenimis, išvažiavimo į ES šalys daugiau nei 690 sunkvežimių.

Sunkiausia padėtis yra pasienyje su Lietuva. "Kamennyl Log" kontrolės punkte stovi daugiau nei 180 sunkvežimių, "Privalkoje" — daugiau nei 140, "Beniakoni" —  daugiau nei 110, "Kotlovkoje" — daugiau nei 100 sunkvežimių.

Baltarusijos ir Latvijos pasienyje susirinko nedidelė eilė. Ten prie "Urbany" kontrolės punkto stovi daugiau nei 20 sunkvežimių , dar daugiau nei 20 sunkvežimių laukia išvykimo į kaimyninę šalį "Grigorovščina" kontrolės punkte.

Baltarusijos pasienyje su Lenkija spūstys yra tik "Bruzgi" kontrolės punkte: ten yra daugiau nei 120 sunkvežimių.

Praėjusią savaitę Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka per kalbą moterų forume Minske sakė, kad respublika "priversta uždaryti valstybės sieną iš vakarų".

"Mes priversti išvesti kariuomenę iš gatvių, pusę armijos apginkluoti ir uždaryti valstybės sieną iš vakarų, pirmiausia su Lietuva ir Lenkija. Esame priversti stiprinti valstybės sieną, mūsų didžiausiam apgailestavimui, su savo broliška Ukraina", — sakė jis.

Baltarusijos vadovas nepaaiškino, ką tiksliai reiškia "sienų uždarymas". Tuo pat metu Baltarusijos valstybės sienos komitetas sakė, kad pasienio apsauga sustiprinta.

Tegai:
eilės pasienyje, pasienis, Lietuva, Baltarusija
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Dar šia tema
Baltarusija paneigė informaciją apie draudimą įvažiuoti į šalį Lietuvos vežėjams
Lietuvos VSAT pranešė, kad pasienyje su Baltarusija darbas vyksta kaip įprasta
Lietuva sugalvojo, kaip išgelbėti tranzitą Baltarusijos sienos uždarymo atveju
Vilnius

Vilniaus miestas pasiruošęs antrai koronaviruso bangai, pareiškė Šimašius

(atnaujinta 11:58 2020.09.28)
Pranešta, kad pirmam savivaldybės darbuotojui patvirtintas teigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė pasiruošė antrai COVID-19 bangai, savo Facebook paskyroje pranešė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

"Rudenį pasitikome žinojimu, kad antra koronaviruso banga neišvengiama ir neabejotinai turės įtakos tiek Vilniaus gyvenimui, tiek ir savivaldybės darbui." — rašė meras.

Pasak Šimašiaus, tam buvo ruoštasi — patvirtintas veiksmų planas, kaip reiktų reaguoti, kai bus nustatytas pirmas COVID-19 atvejis kolektyve.

Taip pat jis pranešė, kad šį savaitgalį planą teko aktyvuoti. Pirmam savivaldybės darbuotojui patvirtintas teigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas.

"Informacija operatyviai perduota NVSC. Tik savaitgaliais, ir toliau augant užsikrėtimų skaičiui šalyje, centras, pasirodo, nedirba — turiu vilties, kad anksčiau ar vėliau sureaguos. Būtų geriau anksčiau, žinoma. Patys savaitgalį dirbome — atlikta dezinfekcija tiek kabineto, tiek bendro naudojimo patalpų ir liftų." — pabrėžė Vilniaus meras.

Taip pat Šimašius pareiškė, kad darbuotojas neturėjo daug kontaktų, pats atsakingai įvertinęs situaciją saviizoliavosi ir iškart informavo vadovus apie gautus tyrimo rezultatus.

Visi kontaktai nustatyti, pabrėžiama, kad Šimašius su šiuo darbuotoju kontakto neturėjo.

Be to, jis paragino vilniečius sugrįžti prie aktyvesnio higienos taisyklių laikymosi.

Tegai:
Remigijus Šimašius, koronavirusas, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Kuriant vakciną Gamalėjaus centre įvyko kibernetinės atakos  
Per praėjusią parą Kauno apskrityje buvo užfiksuotos dvi mirtys nuo COVID-19
Savanore vakcinos nuo COVID-19 tyrimams tapo 81-erių Maskvos gyventoja