Nuplikimas, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai atrado medžiagą, kuri padeda kovoti su nuplikimu

26
(atnaujinta 18:03 2018.09.19)
Tyrėjai jau atliko eksperimentą, po kurio paskelbė, kad jie jau beveik yra ant problemos sprendimo slenksčio

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Mančesterio universiteto mokslininkai Jungtinėje Karalystėje atrado parfumerijoje naudojamą ingredientą, kuris imituoja sandalo kvapą ir stimuliuoja plaukų augimą. Tyrimo rezultatai buvo paskelbti žurnale "Nature Communications".

Tyrėjai naudojo medžiagą, vadinamą sandaloras, kuri veikia OR2AT4 receptorius plaukų folikuluose. Naudojant sandalorą galvos odai, vienu metu padidėjo plaukų augimas ir sumažėjo mirusių ląstelių skaičius.

"Nedidelio bandomojo tyrimo, kuriame dalyvavo 20 moterų, rezultatai rodo, kad išorinis sandaloro naudojimas sumažina plaukų slinkimą",— sakė "The Independent" vienas iš darbo autorių,  profesorius Ralph'as Pauser'is.

Kitas etapas turėtų būti visavertis testas savanoriams, tačiau mokslininkai mano, kad jie pasiekė  problemos sprendimo slenkstį. 

26
Tegai:
nuplikimas, grožis, mokslas
Dar šia tema
Mokslininkai atskleidė laivų išnykimo Bermudų trikampyje priežastį
Mokslininkai įrodė elektroninių cigarečių žalą
Mokslininkai nustatė, kad maži vaikai naudoja tuos pačius gestus kaip šimpanzės
Eurai, archyvinė nuotrauka

Kaunietis pasisavinęs beveik ketvirtį milijono stos prieš teismą

(atnaujinta 13:00 2020.06.04)
Kaip pranešė FNTT, įtarimai buvo pareikšti dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Baigtas tyrimas, kuriame Kaune veikusios įmonės vadovas galimai pasisavino apie 233 tūkst. eurų ir nuslėpė beveik 29 tūkst. eurų mokesčių, apie tai pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

FNTT duomenimis, įtarimai buvo pareikšti dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Ikiteisminio tyrimo metu išsiaiškinta, kad sukčiauti pelno mokesčiu ir pasisavinti gautas lėšas galimai ketinęs Kaune veikiančios metalo apdirbimo įmonės vadovas organizavo nusikalstamą bendrovei priklausančio turto — geležinkelio atšakos ir aikštelės — pardavimo grandinę. 

Vadovas nekilnojamąjį turtą fiktyviai pardavė kitai jo netiesiogiai valdomai bendrovei, kuri tą patį turtą žymiai brangiau perpardavė tikrajam pirkėjui. Tyrimo duomenys rodo, kad dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo bei sukčiavimo buvo nesumokėta beveik 29 tūkst. eurų pelno mokesčio.

Siekdamas pasisavinti už sandorį gautas lėšas, įtariamasis toliau veikė sukčiaudamas ir manipuliuodamas pasisavino beveik 233 tūkst. eurų, padarydamas didelę turtinę žalą.

Griežčiausia už apgaulingą apskaitos tvarkymą numatoma bausmė — laisvės atėmimas iki ketverių metų. Už apgaule įgytą svetimą turtą ir veikimą organizuotoje grupėje baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų, o už didelės vertės turto pasisavinimą gresia iki dešimties metų nelaisvės.

Tegai:
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), Kaunas
Dar šia tema
Klaipėdietis, pasisavinęs įmonės turtą ir pinigus, stos prieš teismą
FNTT tyrimas dėl pinigų plovimo atskleidė pažeidžiamiausius verslo sektorius
Lėktuvas, archyvinė nuotrauka

Susisiekimo ministerija siūlo steigti virtualią oro bendrovę

(atnaujinta 16:32 2020.06.04)
Nacionalinis oro vežėjas — virtuali oro bendrovė galėtų būti įkurta iki šių metų pabaigos arba kitų metų pradžios

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Susisiekimo ministerija siūlo Vyriausybei steigti nacionalinį oro vežėją — virtualią oro bendrovę. Apie tai praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Manoma, kad tai leistų lanksčiau reaguoti į naujus Lietuvos oro susisiekimo poreikius, nepriklausant nuo nuolat kintančios užsienio oro vežėjų strategijos.

Virtuali oro bendrovė — tai įmonė, perkanti skrydžių valandas ir, priklausomai nuo sprendimų, galinti pirkti ir kitas su oro vežėjo veikla susijusias, pvz., bilietų platinimo, paslaugas iš kito oro vežėjo, tačiau rinkoje teikianti paslaugas su savo prekės ženklu. Pavyzdžiui, tokiu principu veikia Estijos oro vežėjas "Nordica".

Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus teigimu, tai ypač aktualu atkuriant oro susisiekimo rinką po COVID-19 pandemijos, kadangi jos pasekmės oro transportui yra ypač skaudžios.

"Egzistuoja tikimybė, kad atsigaunant po šios krizės oro susisiekimas gali nebegrįžti į tokį veiklos modelį, koks buvo iki šiol", — pažymėta pranešime.

Tikimasi, kad nacionalinis oro vežėjas — virtuali oro bendrovė galėtų būti įkurta iki šių metų pabaigos arba kitų metų pradžios. Jos steigimas būtų finansuojamas iš valstybės biudžeto.

Šiuo metu Lietuva neturi nacionalinio oro vežėjo. 

Tegai:
Susisiekimo ministerija
Dar šia tema
Su-57 bandymai baigti: kada Rusijos oro pajėgos priims pirmuosius 76 naikintuvus
Lietuvos oro uostai nustoja tikrinti keleivius dėl COVID-19
Leista atnaujinti skrydžius į daugiau Vokietijos oro uostų ir į Nyderlandus
Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

VTEK nutraukė tyrimą prieš Skvernelį

(atnaujinta 16:19 2020.06.04)
Komentuodamas komisijos sprendimą, premjeras sakė besidžiaugiantis, kad šioje istorijoje padarytas galutinis teisinis vertinimas, ir griežtai sukritikavo konservatorių veiksmus

VILNIUS, birželio 4 – Sputnik. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ketvirtadienį paskelbė nutraukianti tyrimą dėl galimo premjero Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio viešų ir privačių interesų supainiojimo dėl Upės gatvės, kurioje jis gyvena, asfaltavimo. Apie tai praneša VTEK spaudos tarnyba.

Ministras pirmininkas, komentuodamas VTEK sprendimą, sakė besidžiaugiantis, kad šioje istorijoje padarytas galutinis teisinis vertinimas.

"Nuo pat pirmos dienos tuo ir neabejojau, kadangi tuo, kuo buvau nuolat kaltinamas, šmeižiamas, niekada jokių veiksmų nepadariau", – spaudos konferencijos metu sakė Skvernelis.

Ministras teigė, kad džiaugiasi, jog tyrimas, kuris užtruko ilgai, pasibaigė, o sprendimas priimtas vienbalsiai.

"Tik noriu apgailestauti, tai yra teisinis vertinimas, jis yra atliktas, bet kokia yra padaryta reputacinė žala, kaip politikui, šešis mėnesius nuolat kartojant šmeižtą, melą, tiek Seimo salėje, tiek ir kituose formatuose, vardinant "Skvernelio kelią", tuo pačiu būdu meninkant bendruomenę, kuri aktyviai dalyvavo, kaip ir kiekviena bendruomenė, savo interesų ginime?",  - kalbėjo ministras pirmininkas.

Be to, jis pažymėjo ir jo šeimos patirtą psichologinį smurtą. 

"Galiausiai, kas atsakys už psichologinį smurtą, kurį patyrė mano šeima, kada ponas Razma su savo konservatorių damomis suorganizavo šou gąsdindamas mano šeimą ir mano šeimos narius prie mano namo. Turbūt šitie dalykai lieka atviri, neatsakyti, nes nesu aš konservatorių atstovas, matyt, ir teisėsauga nesiims jokių sprendimų. Tenka apgailestauti, kad kai kurie politikai, konkrečiai – konservatorių partija, nuo jos pirmininko ir narių elgėsi šlykščiai, negarbingai ir neteisėtai", – pareiškė premjeras.

VTEK konstatavo, kad nepakanka duomenų, jog premjeras Vyriausybei pernai spalį skiriant 300 tūkst. eurų Vilniaus rajono savivaldybės keliams galėjo žinoti apie tai, jog pinigai bus skirti jo gatvei ir taip galėjo pažeisti įstatymus, todėl tyrimą nusprendė nutraukti.

Tegai:
Saulius Skvernelis, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK)
Dar šia tema
LVŽS paneigė bet kokias sąsajas su Sutkumi 
Valdančiųjų lyderis papasakojo apie konservatorių "melą" lobizmo skandalo fone