Eilė pas gydytoją, archyvinė nuotrauka.

Seimas svarstys, kokios gydymo paslaugos gali būti apmokamos PSDF lėšomis

32
(atnaujinta 18:47 2018.09.19)
Vertinant paslaugas turėtų būti atsižvelgiama, ar jos yra pagrįstos sveikatos priežiūros technologijų vertinimu, taip pat, ar jos yra apmokamos bent trečdalyje Europos ekonominės erdvės šalių, bei į jų poreikį visuomenei

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Seimas po pateikimo pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui pakeisti asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų, sąrašo sudarymo ir keitimo tvarką, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Seimo komitetuose bus svarstomas siūlymas, jog į PSDF biudžeto lėšomis apmokamų gydymo paslaugų sąrašą būtų įtrauktos tik tos paslaugos, kurios atitiktų keliamus kriterijus.

Slaugoma ligonė, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Сергей Венявский

Iki šiol nebuvo nustatytų aiškių kriterijų, pagal kuriuos asmens sveikatos priežiūros paslaugos būtų priskirtos  PSDF biudžeto lėšomis apmokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų  sąrašui, todėl kriterijų nustatymas būtų didelis žingsnis pirmyn, užtikrinantis didesnį sistemos skaidrumą, o žmonėms – nemokamas jiems būtinas paslaugas. 

Šiuo metu PSDF lėšomis apmokamos gydymo paslaugos yra įrašomos į sąrašą, kurį tvirtina sveikatos apsaugos ministras, įvertinęs Valstybinės ligonių kasos (VLK) ir Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nuomones. Sveikatos apsaugos ministro įsakymais patvirtinamos ir paslaugų bazinės kainos, tačiau kriterijai, pagal kuriuos šios paslaugos turėtų būti vertinamos, siekiant jas įrašyti į sąrašą arba iš jo išbraukti, niekuomet nebuvo numatyti teisės aktuose.

Jei Seimas pritars šiems siūlomiems pakeitimams, nustatant, kokios gydymo paslaugos gali būti apmokamos PSDF lėšomis, o kokios ne, bus vadovaujamasi nustatytais kriterijais. Jų įtraukimas į teisės aktus leis objektyviau nuspręsti, kurios gydymo paslaugos gali būti apmokamos PSDF lėšomis, o kurios turėtų patekti į mokamų paslaugų sąrašą. Juk paslaugos turi būti apmokamos racionaliai ir vadovaujantis nustatytais standartais, nepaliekant vietos interpretacijoms.

Vertinant paslaugas turėtų būti atsižvelgiama, ar jos yra pagrįstos sveikatos priežiūros technologijų vertinimu, taip pat, ar jos yra apmokamos bent trečdalyje Europos ekonominės erdvės šalių, bei į jų poreikį visuomenei.

Šiuo metu galiojančiame apmokamų PSDF lėšomis paslaugų sąraše yra nurodytos visos būtiniausios sveikatos priežiūros paslaugos, todėl nežymūs pakeitimai atsirastų tik 2019 metais.

Taip siekiama, kad pacientams laiku ir kokybiškai būtų suteiktos saugios, atitinkančios medicininių protokolų reikalavimus, efektyvios paslaugos ir užtikrintas racionalus valstybės lėšų naudojimas.

Siekiama, kad pacientai pasitikėtų sveikatos priežiūros sistema plačiąja prasme. Tad tobulinama sveikatos priežiūros sistema, sudaromos sąlygos valdymo institucijoms kontroliuoti sveikatos priežiūros paslaugų teikimo išlaidas pagal iš anksto nustatytus objektyvius, nediskriminacinius kriterijus ir, kiek įmanoma, užkertamas kelias bet kokiam finansinių, techninių ir žmogiškųjų išteklių švaistymui.

PSDF lėšomis būtų apmokamos tik efektyvios, kokybiškos ir saugios sveikatos priežiūros paslaugos ir užtikrinamas jų prieinamumas bei racionaliai naudojamos valstybės lėšos.

32
Tegai:
kompensuojamos paslaugos, medicina, Sveikatos apsaugos ministerija
Temos:
Medicina ir sveikata (383)
Dar šia tema
Paskelbti pokyčiai vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriuje
Ar bus įteisintos medicininės kanapės Lietuvoje
Mokslininkai sužinojo apie kofeino naudą lėtinės inkstų ligos metu
Seimas svarstys, kaip užkirsti kelią patekti į rinką falsifikuotiems vaistams
Data

Kokia šiandien diena: gruodžio 5-osios šventės

(atnaujinta 20:32 2020.12.04)
Nuo gruodžio 5 dienos iki metų galo lieka 26 dienos, dienos ilgis — 07 val. 33 min. Savo vardadienį šiandien švenčia Eimintas, Geisvinė, Gratas, Sabas

Gruodžio 5 yra 339-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 340-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 26 dienos.

2020 metų gruodžio 5 dieną saulė teka 08:22, leidžiasi 15:55, dienos ilgis — 07 val. 33min.

Tarptautinė savanorių už ekonominę ir socialinę plėtrą diena

Tarptautinę savanorių už ekonominę ir socialinę plėtrą dieną Jungtinių Tautų Organizacija pasiūlė minėti 1985 m.

Ši diena skirta supažindinti visuomenę su savanorių tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas — ir savo šalyje, ir užsienyje.

Savo vardadienį šiandien švenčia Eimintas, Geisvinė, Gratas, Sabas.

Ši diena istorijoje

1484 metais Popiežius Inocentas VIII pradėjo persekioti ir bausti mirtimi visus, užsiimančius raganystėmis, kerais bei burtais.

1812 metais Napoleonas Bonapartas paliko iš Rusijos besitraukiančią kariuomenę.

1926 metais mirė prancūzų dailininkas Klodas-Oskaras Monė — vienas impresionizmo dailėje pradininkų.

1933 metais Juta tapo 36-ąja JAV valstija.

1934 metais Turkijos parlamentas suteikė balsavimo teisę moterims.

1978 metais Sovietų Sąjunga pasirašė 20 metų draugystės sutartį su Afganistanu.

1879 metais užpatentuotas pirmasis automatinis telefonas.

1985 metais Didžioji Britanija paskelbė, jog nuo gruodžio 31 dienos pasitraukia iš UNESCO veiklos.

1993 metais sprogus laišku atsiųstai bombai, sužeistas Vienos meras.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Pasienietis

Trečią kartą įkliuvo kontrabandininkas, bandantis blokuoti ryšį

(atnaujinta 20:23 2020.12.04)
Pažeidėjas pasieniečiams šiemet įkliuvo jau trečią kartą. Visus tris kartus jis ne tik gabeno po 2 000 pakelių kontrabandinių cigarečių, bet turėjo ir ryšio blokavimo priemones

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Kaune pasieniečiai sulaikė Mažeikių rajono gyventoją ir jo vairuotą automobilį "VW Passat", kuriuo buvo gabenami 2 000 pakelių baltarusiškų cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

VSAT pareigūnai, turėdami informacijos, Kaune ketvirtadienį patikrinti sustabdė automobilį "VW Passat" lietuviškais numeriais. Jį vairavo tvarkingus asmens dokumentus turėjęs 48-erių Mažeikių rajono gyventojas.

Patikros metu mašinos bagažinėje pasieniečiai aptiko 2 000 pakelių cigarečių "NZ Gold" su baltarusiškomis banderolėmis. Automobilio viduje rasta įjungta ryšio blokavimo priemonė.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinės bylos teisena. Vyrui gresia bauda nuo 5 700 iki 6 000 eurų bei automobilio konfiskavimas.

Pažeidėjas pasieniečiams šiemet įkliuvo jau trečią kartą. Visus tris kartus jis ne tik gabeno po 2 000 pakelių kontrabandinių cigarečių, be to, turėjo ir ryšio blokavimo priemones. Kontrabandininkas anksčiau skirtų tūkstantinių baudų nėra sumokėjęs. Jo turėtos ryšio blokavimo priemonės konfiskuotos.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė du kauniečius su 2500 pakelių cigarečių
VSAT: gali sustoti eismas viename iš pasienio kontrolės punktų su Baltarusija
Dokumentų patikrai pasienyje bus pasitelktas dirbtinis intelektas